Zápis do prvého ročníka 2022/2023

ewitka123
18. mar 2022

Viete mi prosím niekto poradiť ako je to momentálne so zápisom do prvého ročíníka? Konkr. sa mi jedná o to, že sa ešte nevieme stále rozhodnúť, na ktorú ZŠ ho dáme a tak by sme chceli ísť na zápis na 2 školy, je to možné a na koľko max. zápisov môžme ísť a kedy potom škole musíme oznámiť, že či nastupuje na tú alebo tú ZŠ? Ďakujem 🙂

mogaa
19. mar 2022

môžeš ho zapísať do viacerých....vziať ho musí spádová škôlka.....u nás najskôr zaradia deti zo spádovej oblasti a iba ak je volné miesto vezmú mimo spádovej....

hrabovo
19. mar 2022

@mogaa u nás pred 5 rokmi nevzali 9 deti z našej obce do spádovej školy, boli to všetky deti, ktoré mali nastúpiť do 1. ročníka. Žiaľ, dochádzali sme do najbližšej, ktorá nás vzala 20 km od bydliska

ibrunova
19. mar 2022

@ewitka123 nemôžeš sa rozhodovať do augusta, lebo možno blokuješ niekomu zbytočne miesto. Kedysi sa dalo zapísať len na jednu školu, teraz neviem. Ale prehodiť sa dá, pokiaľ má tá druhá škola voľné miesto.

ibrunova
19. mar 2022

@hrabovo u nás to vyriešili tak, že k našej ulici dali dve spádové školy. Jedna pod nosom a druhá úplne od veci.. Tiež mi povedali, veď aj tá je spádová.. No díky.