Zamietnutie žiadosti o uvoľnenie žiaka

84mirkaba
27. máj 2022

Dobry den.Stalo sa niekomu nieco podobne?8.6.ideme do Turecka na dovolenku,potrebujem uvolnit dceru siedmacku z vyucovania na 6 dni.Dala som oficialnu ziadost,ktora mi bola zamietnuta z dovodu,ze dieta si ma plnit povinnu skolsku dochadzku.
Podotknem,ze dcera patri k vybornym ziakom,znamok ma tolko,ze uz dnes by jej mohli uzavriet znamky,nebola chora,nevymeskava,reprezentovala skolu v tech. a bilogickej olympiade,hrala za skolu vybijanu basket.Akoze fakt neviem co s tym,ked dovca je uz zaplatena a neda sa zrusit.
Poradi niekto ako postupovat?

vierka82
27. máj 2022

Ešte som sa s tym nestretla a to sme opakovane kôli dovolenke žiadali a úplne bez problemov

marci77
27. máj 2022

myslim, ze stale plati, ze 5 po sebe iducich dni moze ospravedlnit rodic
ak je to viac, isla by som k lekarke pre peciatku

lucinddas
27. máj 2022

@84mirkaba 5 dní môže ospravedlniť rodič, 1 deň by som si vypýtala papier od lekára, v deň keď letíte/prichádzate.

kikushaa
27. máj 2022

Co si pisala ako dovod uvolnenia, nam ucitelka prizvukovala aby sme nepisali dovolenka, ale “ozdravny pobyt” 😆

spadnutaslivka
27. máj 2022

Neskúsila si zájsť za riaditeľkou a normálne sa porozprávať? Ja som ešte nepočula, že by to niekto riešil oficiálnou žiadosťou a ani som nevidela, že by zamietli a zvlášť, keď ide o "šikovnú žiačku, ktorá nevymeškáva a ešte aj reprezentuje".

lubmar
27. máj 2022

A kto je podpisany pod tu odpoved, normalne riaditel skoly, ci triedny ucitel? Toto som este ani nepocula, ze by neuvolnili dobreho ziaka, ked ma dost znamok na klasifikaciu, pri horsich ziakoch sa to urobi tak, ze sa vyjadri kazdy vyucujuci toho ziaka riaditelovi, ci ho teda uvolni zo svojich hodin a ten potom na zaklade odporucania vyda stanovisko, ale ako hovorim, jakziv sa nam to nestalo, ani som o tom nepocula, a to mame v rodine kopec deti, aj pracujem v skolstve. Chod osobne za riaditelom skoly, lebo na tolko dni povoluje len riaditel skoly, a ziadaj teda vysvetlenie.
A daj prosim vediet, ako ste dopadli, velmi ma to zaujima.

84mirkaba
autor
27. máj 2022

@kikushaa pisala som "pobyt v zahranici".takze ked s nou budem volat,poviem jej ze je to ozdravny pobyt

84mirkaba
autor
27. máj 2022

@lubmar podpisana bola riaditelka.Dnes som sa jej nedovolala,udajne ma dovolenku.Mam zavolat v pondelok

84mirkaba
autor
27. máj 2022

@spadnutaslivka vcera som len dostala odpoved a dnes som sa s nou chcela spojit a dohodnut si stretnutie ale ma dovolenku

84mirkaba
autor
27. máj 2022

@vierka82 uvidim ako sa s nou bude dat dohodnut,lebi ziadam vysvetlenie,ak to nepojde skusim dr ale zavadzat nemam chut,naozaj som to chcela riesit normalne ferovo,ani vo sne by ma to nenapadlo.a urcite nenecham dceru samu doma a zoberiem len dve deti😶a neprideme hlavne o 4000€

zdenka11081983
27. máj 2022

@84mirkaba fúha,to by som nečakala ani ja. Aspoň do budúcnosti budem vedieť. A počas chvíľu drepeli dva roky doma, občas škola. A takéto caviky kvôli 4 dňom. Ale asi som neskúsena v tomto.

januarova
27. máj 2022

@84mirkaba teda to som ešte nepočula, aby niekomu zamietli, keď je dobrý žiak.
Napíš ako si dopadla, tiež má to zaujíma...

84mirkaba
autor
27. máj 2022

@zdenka11081983 vsak dva roky sa nedostanes k moru kvoli korone a teraz kvoli riaditelke.omg kde sme sa to dostali a to ziadam len 6 dni🤨🤨Neist neprichadza do uvahy takze dufam ze sa najde rozumne riesenie

84mirkaba
autor
27. máj 2022

@zdenka11081983 Asi som aj ja mimo.Inak podotknem ze za sedem rokov som nic take neziadala🙄🙄🙄

basullinka
27. máj 2022

Robila som 4 roky učiteľku, ale teda nestalo sa mi, aby niekomu riaditeľka zamietla takéto uvoľnenie. Viacmenej, celá žiadosť bola taká oficialita, aby sme to mali podložené, ale neriešili sme. Hlavne, keď to boli šikovní žiaci, ktorí nevymeskavali...🙄

84mirkaba
autor
27. máj 2022

@basullinka bude ma isto zaujimat ci vsetkym zamietla alebo si vyberala koho "nepusti".Pride mi to cez🤔🤔🤔urcite niesme jedini,ktori idu v juni na dovolenku preboha

kikushaa
27. máj 2022

@84mirkaba to uz je asi jedno, ked si to uz napisala 🤷‍♀️ Urcite hod rec s riaditelkou, niesi jedina co ide na dovcu v juni so skolopovinnym dietatom, drzim palce nech sa to vyriesi k vasej spokojnosti 👍

pininka1
27. máj 2022

No to v soku, kazdy rok chodime na lyzovacku v zime a stale sme pisali pre chlapcov tuto ziadost a nebol problem. Mimochodom este stale moze rodic ospravedlnit 5 dni po sebe, predpokladam ze do vasej dovolenky spada aj vikend. Vykaslala by som sa na celu skolu aj na ziadost.

maciatkolulu
27. máj 2022

@84mirkaba v zahraničí úplne bežné, dieťa má problém aj keď ma doobedny termín u Dr. Takže pre mňa to je úplne ok, v rakúsku by ta žiadosť išla ešte ďalej ako k riaditeľovi. Malý mi chýbal za celý rok 4 dní a bol mi vytknúť doobedny termín u zubára. Ja viem, napíšete, že zahraničie, ale to len pre porovnanie, keď teda najbližšie ze ako sa majú na západe. A navyše jázd jeden plakal, ako sa nedá do školy a teraz keď sa dá sa decká majú porozutekat po dovolenkách počas roka? Ja neviem, myslím, že na to sú prázdniny. Každému je jasné, že je to všetko drahšie, ale to reálne nie je dôvod na to, aby dieťa nesplnilo školskú dochádzku minimálne v zahraničí a to robia už v škôlke u pred školákov.

nafka0483
27. máj 2022

@84mirkaba Dopln info resp vysvetli riaditelke, ze pobyt v zahranici je ozdravny pobyt na odporucanie lekara, napr alergologa, alebo kozneho.

mogaa
27. máj 2022

@84mirkaba no v podstate na to má riaditeľka právo....je to rovnaké ako by niekomu v práci zamietli neplatené voľno...

loliki
27. máj 2022

Veď jej daj ospravedlnenku Ty a je to vybavené.

betulinka1
27. máj 2022

@84mirkaba inak mna by nenapadlo ziadat. Ucitelke by som napisala ospravedlnenku dva dni pred, ze dieta vtedy a vtedy nebude v skole. Tak vysvetli riaditeľke, ze idete k moru na odporucanie lekara kvoli alergiám. Pripadne ak mas dobru dr, tak nech ti len da papier, ze odporuca liečebný pobyt pri mori. Nemusi to adresovať skole ale iba Vam rodicom.

lusyyy36
27. máj 2022

@maciatkolulu na jednej strane mas pravdu,je to tak oficiaöne ako si pisala v at, ale neoficialne nema naša učiteľka s niečím Problem, Dr doobeda, teraz je mala doma lebo som chorá a učiteľka,ze nech aj ona radšej ostane a nedavala som jej ani ziadnu ospravedlnenku

katulienkax
27. máj 2022

@maciatkolulu ale hlavne že počas covidu nikomu nevadilo dištančné ktoré stalo za veľké guľové ako keby ani na vyucko riadne neboli
Ale ináč súhlasím na dovolenky v lete sú 2 mesiace prázdniny tiež mam skolacky

kinderzwillinge
27. máj 2022

Ja len k tym 5 dnom, nam uz prisiel na Edupage oznam, ze kedze uz nie je mimoriadny stav, znovu plati, ze rodic moze ospravedlnit len 3 dni chore dieta.

kingstonka
27. máj 2022

Tiež ma to zamietnutie prekvapuje, ja by som sa išla porozprávať a riaditeľkou, povedala,že moje mladšie dieťa ma odporúčaný pobyt pri mori zo zdravotných dôvodov a ako väčšia rodina si nevieme dovoliť ísť v hlavnej sezóne....

maciatkolulu
27. máj 2022

@lusyyy36 tak ale ty máš koronu, taj je dosť logické, že máš doma aj dieťa, s tým by nemali problém ani u nás, priam naopak, problém by bol, kebyže sa dozvedia, že som dala dieťa do školy. Myslím, že je to fér, napriek tomu, že k1 skončilo atď. Ja tu píšem o tom, že v at na dovolenku ist mimo prázdnin je problém.

vulka
27. máj 2022

@84mirkaba No veď Ti napísali, že má povinnú školskú dochádzku. Má chodiť do školy. To nieje o počte známok.

vroni
27. máj 2022

Budem za hnidopicha, ale fakt mi je záhadou, aký strašne závažny dôvod je na dovolenku v Turecku mesiac pred začiatkom prázdnin. U nás je konferencia 15.6, v tom týždni sa píšu posledné písomky a uzatvárajú známky, tiež by ma minimálne prekvapilo, že niekto chce dieta vybrať práve na ten týždeň zo školy. Pokiaľ k tomu triedna a ani riaditeľka nemali ďalšie odôvodnenie, tak by som tu zamietnutu žiadosť celkom chápala.