Základné školy v Dúbravke (Bratislava)

angelika4
8. feb 2019

Ahojte maminky, chcela by som zistiť ako to funguje na základných školách v Dúbravke. Či ste spokojné so školou kde vaše deti chodia alebo nespokojné .....
Či by ste odporučili vašu školu iným maminkám či radšej obchádzať tú školu z diaľky ....
Chcela by som vedieť podľa vašich odpovedí či vôbec má zmysel preložiť syna na inú školu alebo ani nie. Ďakujem

mk17
8. feb 2019

Dobra otazka, tiez ma to zaujima.

tin007
9. feb 2019

V Dubravkskych ZS bude Den otvorenych dveri, treba sa ist pozriet, spytat...
Základná škola Beňovského - otvorí dvere – 21. marca od 9.00 – 12.00
Základná škola Nejedlého otvorí dvere – 10. apríla - od 9.00 – 12.00
Základná škola Pri kríži otvorí dvere – 21. marca od 9.00 – 12.00
Základná škola Sokolikova otvorí dvere - 8. apríla - 8.00-10.00, 1. vstup 8.00 -9.00, 2. vstup 9.00h – 10.00h

angelika4
autor
9. feb 2019

@tin007 to nepomôže, to je len ,,reklama,, potrebujem názor rodičov 🙂

tin007
10. feb 2019

@angelika4 každý rodič považuje niečo iné za kľúčové: niektorí chcú veľa hodín jazykov, ďalší družinu do šiestej, iní veľa krúžkov, mnohí pozerajú na výsledky monitora a pod.

angelika4
autor
10. feb 2019

@tin007 áno, však práve to by som chcela vedieť - či tá škola tie ich požiadavky aj splnila či nie, hľadám aj na nete ale názor z roku 2009 a 2011 a pod asi nebude aktuálny :(
Zaujímalo by ma na ktorej škole aké majú tempo, učivo preberajú poctivo- sú dopredu, nič sa neučia , dali by do tej školy zas a pod?
tiež sme navštívili deň otvorených dverí - a teraz úplné sklamanie po tých ružových slovách. Deti sa ledva učia , aby na hodinách pozerali rozprávky, čítali vlastné knihy, pozerali Harry Potter a potom mať písomky - mi nepríde ako ok

tin007
10. feb 2019

@angelika4 čo som sa rozprávala s rodičmi, tak kľúčová je učiteľka, ak je fajn, tak nie sú tak dôležité krúžky či ponuka jedál alebo súťaže. Ale je to lotéria, jeden rok môže byť super a ďalší sa vymení a všetci sú nespokojní.

tin007
10. feb 2019

@angelika4 ktorú školu máš rajonnu?

angelika4
autor
10. feb 2019

@tin007 vybrali sme podľa toho ako ako sa nám zapáčila podľa tých ,,otvorených dverí,, a bola aj najbližšia .... a jedlo a krúžky neriešim všetky má súkromné tak platíme , ale ako obstoja deti monitor, prijímačky, súťaže či obstoja, či ich dobre pripravia. Poteší ma aj link z netu .- zatiaľ nič čerstvé som nenašla

tin007
10. feb 2019

@angelika4 ak chces prestup, treba ísť za riaditeľkou či riaditeľom a zistiť, či majú vôbec miesto

angelika4
autor
10. feb 2019

@tin007 áno to viem ale do akej školy? raz sme už pekným slovám uverili zas by sme už nechceli ... preto táto diskusia založená

tin007
10. feb 2019

@angelika4 dubravske za sú plné, niektoré nemajú ani miesto pre rajonne deti. Preto je dôležité zistiť, či by sa s vami vôbec o prestupe bavili. Zmena triedy v rámci školy by nepomohla?

angelika4
autor
10. feb 2019

@tin007 nie, už odišli traja z jeho triedy, ďalšie odchádzajú koncom roka a tiež zisťujú školy,... a plánujeme aj my .... a v pohode ich prijali len každý išiel inde napr jeden prestúpil teraz

tin007
10. feb 2019

@angelika4 napíš mi správu, večer, keď budem na nb ti odpíšem viac

tin007
10. feb 2019

@angelika4 myslím že v ktorej škole je a ktorá trieda

andrejta
18. feb 2019

Skoda, ze tu nikto nereaguje. Vyzera to akoby boli vsetci spokojni... 🤔

angelika4
autor
18. feb 2019

@andrejta alebo možno skôr nikto nechce verejne ..... nikdy nevieš kto komu čo povie myslím učiteľkám.... na to som myslela neskôr keď som sem dala príspevok... tiež nespokojná?

andrejta
18. feb 2019

@angelika4 zatial nie, ale mam predskolaka, tak vyberam. Ale z tych storocnych recenzii tazko a nikto nic nepusti. Aspon pozitivne ohlasy by trochu pomohli. Vy ste s ktorou taki "spokojni". Kludne aj do spravy