Základná škola Žitavská verzus Rajčianska

danu
7. jan 2013

Budem rada za akekolvek referencie na tieto zakladne skoly. Ja som navstevovala Rajciansku, ale to bolo uz davno 😅 a rozhodujem sa medzi tymito dvomi. Dcerka by mala nastupit teraz v septembri. Vo februari ideme na zapis.

zebricka23
12. jan 2013

mne akurat vcera ucitelka v skolke vravela.....ze lepsa je rajcianska...
ale neviem...z nasej skolky dudvazska ide vacsina deti na rajciansku....ale my tam nepatrime...tak asi podzahradna

ivett1
17. jan 2013

@danu ahoj, naša dcérka chodí na ZŠ Žitavská, je prváčka a jej sa tam páči... ja som tiež zatiaľ spokojná...minulý rok sme vyberali z dvoch ZŠ... ale ZŠ Železničná a ZŠ Žitavská ... nakoniec sme vybrali Žitavskú a brala som do úvahy aj fakt, že tam chodí jej kamoška-suseda a polovica jej spolužiakov z MŠ - sú celkom dobrý kolektív... inak, ak by som mala tú možnosť, hneď by som dala naše deti do ZŠ, na ktorú som chodila ja🙂... "miestna znalosť" je vždy výhodou🙂 ... teda, v prípade, ak si bola na škole "spokojná" (v medziach normy🙂...veď, kto rád chodí do školy, aby sa tam učil..) ...

danu
autor
17. jan 2013

@zebricka23
@ivett1
dakujem baby za odpoved. Jedina moznost este sa popytat v skolke, kam daju rodicia svoje deti do ZS.

ivett1
17. jan 2013

@danu ešte mi napadlo, pozri sa na stránku oboch škôl, mali by tam mať termíny na deň otvorených dverí...pre deti z MŠ, ich rodičov...na ZŠ Žitavská je to 30.1., len neviem presne čas, alebo je to celý deň?...
a tu je link na ZŠ, majú tam aj termíny zápisu do 1. ročníka
http://www.zszitavskaba.edu.sk/

danu
autor
17. jan 2013

@ivett1 terminy na zapisy som pozerala, maju ich v ten isty den. Den otvorenych dveri neviem, ale pojdem toho 30.1 sa tam pozriet, dakujem 🙂

dorkica
13. jan 2015

@danu
Ahoj teraz hladam ja nieco o Z.s žitavska ,mozem sa opytat ako ste sa rozhodli ?
velmi uvazujem o nultom rocniku tam
dakujem

danu
autor
13. jan 2015

@dorkica ahoj, rozhodla som sa pre Rajciansku a som spokojna, dcerka je uz 2-acka

eviki
4. feb 2015

@ivett1 ahoj, brali v skole ohlad na to, aby udrzali povodny skolkarsky kolektiv...?

ivett1
5. feb 2015

@eviki ahoj, už som to tu niekde písala... áno...pred tými 3 rokmi sa snažili nerozbíjať "kolektív" ... naša dcérka má v triede všetkých spolužiakov z MŠ (z ich škôlkárskej triedy 5 detí a z vedľajšej 3 deti), ktorí sa hlásili na školu ...

tento rok tam ideme zapísať aj nášho syna ... z jeho triedy v MŠ ide väčšina detí na Železničnú ... takže uvidíme, či sa podarí, aby bol v triede s nejakým svojím spolužiakom z MŠ ... ale radšej sa na to pri zápise spýtam

PS: nášmu mladému mužovi je to zatiaľ jedno, či tam bude mať spolužiakov, keďže tam už chodí jeho sestra, máme to trošku ľahšie v tomto smere 🙂