Základná škola Mierová Bratislava - skúsenosti

serenanov
27. jún 2014

ZŠ Mierová je našou spádovou školou, a keďže veľa som o nej na nete nenašla, privítam akékoľvek - pozitívne aj negatívne skúsenosti rodičov detí, ktoré túto školu navštevujú alebo navštevovali v minulosti. Ďakujem.

celasapremenim
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimi252
26. jan 2016

Neodporúčam dať Vaše dieťa do tejto školy. Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že šikana sa tam absolútne nerieši (pričom sa vyskytla vo viacerých triedach) a riaditeľka má ,,na háku" akékoľvek sťažnosti a nijak situáciu nerieši. šikana sa na tejto škole ignoruje, nehovoriac o tom že túto školu navštevujú obyčajní nevychovaní haranti, detičky debilov, ktorí si len riešia svoje komplexy na svojich tichších spolužiakoch a súčasne poškodzujú majetok školy. úroveň výučby je tu takisto úbohá, učitelia tu majú svojich oblúbencov. Ak nechcete aby sa Vaše dieťa na tejto škole trápilo, dajte ho radšej na inú. Dobre Vám radím

daneso
17. feb 2016

No zhrniem to my chodime na Borodacovu tam je to obdobne s neriesenim sikany a takisto aj Bachova tam ma tiez pani riaditelka problem nieco riesit nedajboze celkovo tusim riaditelia skol maju s tym zjavny problem vsade.... ci je problem v pravomociach netusim .... Kazdopadne je to zle :(

celasapremenim
23. jún 2016

@daneso nie je to tak zle vsade

daneso
23. jún 2016

@celasapremenim píšem iba čo počujem nie je škola kde by nebol problém ...asi odraz dnešnej doby

celasapremenim
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sardinka335
24. jún 2016

Jednak sa všade boja rodičov ako na Bachovej Chynoranských ....rodičia pravnici...a jednak nemozu vylučit dieta v povinnej školskej dochadzke a stale je tu boj o ziaka aby sa školy nezavreli resp. naplnili uväzky učitelom. Na šikanu ako sa začala medzi detmi siriť ani pedagogovia nie su pripraveny. Ich jedina ,,zbran,, aj to so slepimy nabojmi je ,,pohovor,, a debatovanie....To je asi ako bla, bla, bla, bla, bla, bla...

daneso
24. jún 2016

@sardinka335 toto sme riesili aj u nas pohovormi aj s policajtmi a ucinok nulovy kdeže rodic daného ziaka je presvedceny ze jeho syn nic nerobi a riesenie ....odchadzame prec ...to je je dosledok rozdielu a odkladov skolskej dochadzky u ziakov ktori to nepotrebuju a potom je rozdiel medzi spoluziakmi 1,5 roka ...a v tretom rocniku su uz pekne vychcany....na urovniky piatakov o vulgarizmoch ktore pouzivaju pomlcim .....a to ze su o hlavu vyssi a tym padom si chcu niektori aj dovolavat tiez.....

daneso
24. jún 2016

@celasapremenim ano na niektorych skolach sa to riesi aspoň tak ze sa tam da existovat aj dalej

daneso
24. jún 2016

prepacte za preklepy 🙂

celasapremenim
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
daneso
14. mar 2017

@zltyslonik my sme uz na druhej skole odisli sme siesti z triedy urcite by sme sa nevratili ......aktualnu situaciu neviem....zo skoly sa ma prerabat pristavba na MŠ a v hlavnej budove ma byt na jednom poschodi sukromna ZŠ Esprit za smiesny dlhodoby prenajom ale to si viete najst aj na stranke skoly ako aj miestneho uradu ...cize skola bude zas v nevyhode a dotovana od miestneho uradu co nerobi dobry dojem na okolite preplnene skoly.....jedinu informaciu ktoru mam ze sikana pokracuje dalej v nasej triede takze sme naozaj stastni ze sme prec ...

zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kuratweety
5. apr 2017

Zaujimava tema☹ my sa chceme tiez zapisat na mierovu ale po tomto co tu citam....

lucinda1972
15. feb 2018

zial hlboky komunizmus na Mierovej vladne, mala som tam syna, 4 roky ho ucitelka terorizovala, skoncilo to pokarhanim, teraz studuje v usa na statnej zs a do skoly chodi s radostou, pozitivne prostredie a motivacia, individualny pristup a po par mesiacoch nas oslovili, ze mu spravia IQ testy, pretoze sa im javi ako nadpriemerne inteligentny a tak aj bolo, na Mierovej bol 4 roky oznacovany ako zly, zly, zly

avokadka1
28. mar 2018

Taktiez sa pridavam k nazoru ze ZS Mierova ide dolu vodou a neodporucam vybrat tuto skolu. Je na to viac dovodov. Okrem toho ze skolstvo je cele zle tak tato skola ma problemy s pedagogickym zborom a ako tu uz odznelo, mnohi ucitelia tam ozaj nemaju co robit, nedala by somich ani zvierata ucit. Svoje dieta planujem prehlasit na inu ZS, bolo by super ak by nas vzali na Drienovu. Vsetci schopni ucitelia odisli, ostatok je plebs dokazujuci si na detoch svoju moc (cest vynimkam).

svetliana
26. jan 2019

Nedavajte svoje deti na ZS Mierovu. Velmi lutujeme, co vsetko si tam nase deti zazili (kazde v inej triede). Sikana, zosmiesnovanie, opakovane umyselne kradeze a poskodzovanie osobnych veci (s cielom ublizit), nicenie skolskych potrieb, ale aj oblecenia - opakovane noznicami (alebo nozikom?) roztrhnuta bunda, topanky v kosi alebo hodene v inej satni na konci chodby - nikto to neriesi. Nikto nebol potrestany. Aj medzi detmi z inych skol co sa stretnu mimo skoly na treningu sa chodia nasich deti pytat ci je to fakt pravda, co poculi o Mierovej. Naozaj - ako to tu niekto pisal - je to skola stalinskeho komunistickeho typu kde sa problemy neriesia, ale sa zakazuje o nich hovorit. Problemy sa ignoruju. Az si potom grazli v triedach robia co chcu a komu chcu. Ucitelia len miknu plecom a pytaju sa toho poskodeneho ziaka, ktory siel povedat co sa mu stalo "A ja s tym mam co urobit? Ja som policajt?". Dieta doma place, ze nechce chodit do skoly. Pritom ju skola bavi a rada sa uci. Grazli sa rehocu. Vedenie skoly si s nimi nedokaze poradit. V druhej triede je zasa sikanovana spoluziacka od dievcat, ktorym si nikto nic nedovoli povedat, lebo rodicia vraj dali nejaky sponzorsky dar skole. V kazdej triede na kazdom stupni je nejaka forma neriesenej sikany. Davame obidve deti prec - ak sa to podari, idu na Kosicku - je tam riaditel, ktory nedovoli ani naznak sikany. Chystame sa viaceri rodicia, ze dame nejaky podnet asi na Skolsku inspekciu, alebo do spravodajstva nejakej TV nech aj ostatni vedia, ze na Mierovej nemaju deti v bezpeci. Opytajte sa ludi, co pri skole byvaju, preco svoje deti odhlasili z Mierovej ked maju skolu pod oknami. Radsej nech sa deti trmacaju do skoly a zo skoly par zastavok MHD, ale nech sa tam necitia ohrozene a vydane na milost grazlom, ktori vedia ze sa im nic horsie ako dohovor stat nemoze. Vyjde z kabinetu od zastupkyne - kde ho akoze riesila - rozrehotany a hned si to ide vybavit so ziakom, co sa na neho stazoval. Ani jeden z grazlov nemal nikdy ani len dvojku zo spravania. Mali rovnaku jednotku zo spravania aku maju ich obete. Otazka je ci by dvojka nieco vyriesila. Ale oni ani tu dvojku nedostali. Deti su sklamane a my s nimi.

matarka
10. okt 2020

Ozivujem tuto temu. Nejake novsie referencie po vymene riaditela?

kuratweety
28. okt 2020

@matarka ten riaditel to tam riadi uz treti rok. Najprv zastupoval a teraz je oficialne vo funkcii

matarka
30. okt 2020

@kuratweety Ok. A nejake skusenosti s tou skolou celkovo?

kuratweety
30. okt 2020

@matarka super,, vsetko tak ako v normalnej zs

matarka
31. okt 2020

@kuratweety Dakujem, konecne aspon trochu pozitivny komentar. Hoci je otazne, ci “ako v beznej zs” je dobre alebo zle😅

mmatkam
30. aug 2021

Obnovujem tému, nejaké novšie skúsenosti za posledný rok?

megimih
18. jan 2023

prosim aj mna zaujimaju skusenosti a referencie. Viete sa podelit? Dakujem

helaaa3
7. feb 2023

@megimih za nás nie. Prestupovali sme z tejto školy na inú. Šikana, zastaralý spôsob výučby, mám pocit že niektorým pedagógom išlo cielene o to, aby znechutili žiakom celu školu. V prípade možnosti by sme vo vašom prípade určite vybrali inú školu

megimih
18. feb 2023

@helaaa3 dakujem krasne za aktualnu info

matarka
18. feb 2023

U nas ok, dcera druhacka. Ano, mala problem s jednym dievcatom hlavne v druzine, vychovavatelka sa to snazila riesit, dohliadala na ne trochu viac. Pride mi, ze je to bezna skola, nevymykajuca sa velmi z priemeru ani v pozitivnom, ani v negativnom zmysle. Akurat ucebne vysledky maju podla rebricka celkom fajn.