Základná škola Jelenia verzus ZŠ Vlastenecké námestie

usmiatamima1987
2. apr 2019

Poprosim skusenost s pripravkou pre deti s narusenou komunikacnou schopnostou. Aky maju pristup, ci sa venuju individualne atd
Dakujem

viera
10. apr 2019

@usmiatamima1987 ano venuju velmi,kludne tam mozes dat dieta-na Jeleniu,ak maju volne miesto a vezmu ho

tin007
13. apr 2019

@usmiatamima1987 syn chodil na Jeleniu do pripravneho (teraz je uz vyssie), uplne super, velmi mu to pomohlo (aj cela skola). Mali sme stastie, ze vtedy pred 4 rokmi otvarali 2 pripravky. Tento rok hovorila riaditelka na Dni otvorenych dveri, ze otvori iba 1 a prednost maju rajonni a deti zo Stareho Mesta. Potom hovorila, ze bude otvarat aj 2 prve triedy a uvidi podla poctu deti a typu, ci otvori jednu prvu pre deti s NKS (cize zrele) a 1 normotriedu, alebo 2 normotriedy.
Skola ma 2 vlastnych logopedov, 1 psychologicku, 1 extra specialnu pedagogicku a vela ucitelov na 1. stupni su specialni pedagogovia (ti, ktori ucia bud deti s NKS alebo nadpriemerne nadane). Maju tomu upravene aj predmety; deti s NKS maju ILI (individualna logopedicka intervencia), maju Rozvoj specifickych schopnosti so psychologickou (riesia najma komunikaciu, socialne vztahy a pod), pre nadpriemerne nadanych Obohatenie, Mosty k poznaniu a potom maju vsetci predmet Region skoly.

usmiatamima1987
autor
13. apr 2019

@tin007 dakujem krásne, my sme zo senca ale syn chodi do ms na misikovu a tam hovorila zastupkyna ze posielajú na jeleniu, tak som sama zvedava

tin007
13. apr 2019

A k Vlasteneckej, ked som tam bola pred 4 rokmi, tak sa mi tam velmi nepacilo, prislo mi to skoro ako napravny ustav a extremne vela potvrdeni a vysetreni chceli (chapem, su specialna skola, ale aj tak) a hlavne, tam maju najma tie tazsie pripady NKS. Syn nastastie nema tak tazku poruchu, takze jemu velmi prospieva, ze je s normodetmi, pre mna je Jelenia vybornym prikladom, ako mozo miesat deti rozne typy deti (myslim s normointelektom, ale nejakou poruchou) a ako sa oni ucia vzajomnemu fungovaniu; nik neriesi, ked niekto kokce, alebo nevyslovuje poriadne, ci nepchopi na prvykrat.

tin007
13. apr 2019

@usmiatamima1987 A syn by potreboval pripravku kvoli nezrelosti, alebo 1. triedu pre deti s NKS? Inak v pripravke je max 10 deti, co je super.

usmiatamima1987
autor
13. apr 2019

@tin007 tu 1.triedu pre deti s NKS, da sa v pohode komunikovat s riaditeľkou ked jej zavolám?

tin007
13. apr 2019

@usmiatamima1987 Ona uvidi podla zaujmu na zapise, ako otvori triedy, ci bude 1 pripravka a 2 normo alebo 1 pripravka, 1 NKS a 1 normo, teraz to nevie. Skus jej zavolat, zapis je po Velkej noci.

usmiatamima1987
autor
13. apr 2019

@tin007 dakujem, popytam sa

tin007
29. apr 2019

@usmiatamima1987 boli ste na zapise?

usmiatamima1987
autor
29. apr 2019

@tin007 Az o rok nas to caka, len zistujem dopredu ake su moznosti

tin007
3. jún 2019

@usmiatamima1987 Mozno buduci rok uz nebudu pripravky, lebo ak prejde zakon o povinnej predskolskej, tak ten isty zakon rusi aj nulte a pripravne rocniky. :(