Základná škola Černyševského

jezurka82
30. máj 2014

Ahojte,
potrebovala by som nejake recenzie na zš cernysevskeho ... dcerka ju ma ako spadovu skolu, len neviem ci je ta skola dobra, resp. aky ma program ... na ich stranke som sa moc nedozvedela a ani nepoznam nikoho kto tam chodim ... tak vas prosim o niake hodnotenia, kto mate s touto zakladkou skusenosti 🙂
Dakujem Jana

havedka
30. máj 2014

ahoj,moje deti tam chidli pred dvoma rokmi,no moj nazor,prvy stupen fajn,druhy hruza

alenkam.
28. jan 2017

Ahojte, skusim obnovit tuto temu.. nejake recenzie za uplynule obdobie... su?

marielik78
7. feb 2017

@jezurka82 Ahoj, nastupila ti tam napokon dcerka? My tam znamych mame a su zatial spokojni, vyhovuje im hlavne, ze v triede je ich osem a teda sa ucitel ovela viac venuje detom...

jezurka82
autor
7. feb 2017

@marielik78 nie dcerku sme nakoniec dali inde 🙂

marielik78
7. feb 2017

@jezurka82 A mozem vediet kam? 🙂 a ako ste tam spokojni...

jezurka82
autor
7. feb 2017

na grosslingovu a sme velmi spokojni ...

dai
7. feb 2017

@jezurka82 na groesslingovu vam malu vzali? to je stare mesto, nie? a cernysevskeho petrzalka... myslela som ze statne mimo spadovu oblast neberu...

nikam
7. feb 2017

@marielik78 Osem deti v triede? Je to nejaka speci trieda alebo maju malo prvacikov?

marielik78
7. feb 2017

@nikam tam su vacsinou deti so stravovacimi ci inymi zdravotnymi obmedzeniami... to viem od znamych, neviem, ako v inych rocnikoch... celkovo vraj ta skola nema dobre meno, teda jedine ak prvy stupen, ale co som si porovnavala aj vysledky, tak ma prave prekvapili v pozitivnom zmysle a za tymi vysledkami je vidiet prave ten maly pocet deti a fakt, ze sa tym padom maju vacsiu pozornost, viac sa im venuju... obstali lepsie ako skoly, ktore su pozitivne hodnotene...

marielik78
7. feb 2017

@dai Pokial je miesto, tak beru aj mimo bydliska 🙂

nikam
7. feb 2017

@marielik78 Dakujem. Podla coho porovnavas skoly? Ten prvy stupen je dost tazko hodnotit. My tiez prave hladame vhodnu skolu 🙂

marielik78
7. feb 2017

@nikam Prvy stupen je prakticky vsade takmer rovnaky, aspon mnohi hodnotia na vacsine skol prvy stupen fajn a druhy uz horsi... takze v globale je to jedno, s tym sme aj isli na sucasnu skolu, ze iba prvy stupen. Ale sme nespokojni s terajsou urovnou vyucby, s tym ako deti stratili system a navyky, ktore s nimi tak pedatne a pracne {a dodam, ze genialne} vypestovala minulorocna ucitelka, celkovo sa zhorsili vsetky {aj ked nosi nasa stale same jednotky, citala ako prvacka vyse 70 slov za minutu a teraz len okolo 55-60, lebo skoro vobec necitaju}, nepisu pisomky, nemusia robit ulohy ak nechcu, ucitelka takmer nic nehodnoti, nekontroluje, nemaju teda ani motivaciu, ziadnu spatnu vazbu a pod. Je toho velmi vela, preto nas je tolko nespokojnych... A preto hladame nieco ine. Neviem ale napokon, co vlastne vyberieme - v podstate sa rozhodujeme uz iba medzi tromi skolami a bud zavazia vysledky testov a teda uroven vyucby, alebo dojmy z ludi a samotnej skoly tej-ktorej...

nikam
7. feb 2017

@marielik78 Kam chodi dcerka teraz a ktore skoly zvazujete? Gercenova sa mi javi ako dobra.

marielik78
7. feb 2017

@nikam Na Nobelovo... Gercenova je fajn, ale ona nechce nabozenstvo a my tiez nie sme z tych... mala by tam sice aj kamosky, ale tu nezvazujeme... na anglicke triedy, kde sa plati mesacne 100 EUR nemame fin. moznosti aj tak. Zvazujeme uz len Dudovu, Bulharsku a Cernysevskeho... prip. mame ponuku v meste na Kuliskovu, ale to mame logisticky mimo, tak to vidim nerealne...

nikam
7. feb 2017

@marielik78 To, co opisujes ako negativa prave niektore skoly vyzdvihuju (samozrejme okrem citania). Je na skodu, ze sa deti zhorsili, motivacia je velmi zlozity proces, kedze to, co vyhovuje jednemu, uz nemusi inému.

marielik78
7. feb 2017

@nikam No ja neviem, vzhladom na to, ze sa stazujeme viaceri, tak asi to pozitiva inych skol nebudu a hlavne sa vsetci znami na inych skolach cuduju, ako mozu tak nase deti fungovat... Pikoska je, ked stoja tri tyzdne na jednom clanku, a na otazku preco, dostane clovek odpoved, lebo niektori to stale nevedia plynulo precitat {podotykam, ze slabikuju ti niektori} a to, ze ostatni sa nudia je bezpredmetne... potom sa len preskoci v citanke 10 stran, aby boli zrazu na ucive podla ucebneho planu a zase detto... to iste matematika, nasa pocitala uz ako prvacka do 100 bez prechodu cez desiatky ala 43+29 priklady, co neresia ani teraz, lebo to je vraj pre deticky tazke a polovica triedy tomu nerozumie este a musia pocitat jednoduche priklady typu 15+25, 33+7 a pod. A to nepride nikomu ako normalne, ze aj mesiac nic deti neurobia...

nikam
7. feb 2017

@marielik78 Tak toto uz nie, ale to je o inom. Necudujem sa, ze chcete zmenit. Nebolo by riesenim apelovat na vedenie? Je to zrejme sposob ucenia konkretnej ucitelky, zmena by asi pomohla, ak ste inak spokojni.

marielik78
8. feb 2017

@nikam Ano, to by bolo najlepsie, ale je u nas nedostatok ucitelov a nebolo by za koho vymenit udajne... a hlavne, vacsine rodicov je jedno, co je s ich detmi, nechodia ani na rodicovske a pod. Pokial by sme sa nedali dokopy vsetci, nic by sa nezmenilo :( Boli by by sme iba par rodicov trnom v oku vedenia, ...pritom chceme len lepsie vzdelavanie a navyky pre nase deti...
Urcite by bolo jednoduchsie zostat, ci uz logisticky, alebo preto, ze deti su zvyknute na dane prostredie, ludi, maju tam kamaratov, takto sa ten super kolektiv rozpadne...

nikam
8. feb 2017

@marielik78 Chapem. Je mi to luto ☹

marielik78
8. feb 2017

@nikam Aj mne, velmi :(

pupavka77
24. máj 2017

@marielik78 uz ste nejaku skolu vybrali? znami maju dieta v nobelke a vraj tam maju triedy len po 6.rocnik, rodicia su nespokojni, beru si ich prec (asi neriesena sikana na skole). Gercenka je 1.stupen ok, ale 2. o nicom. My tiez hladame novu, zvazujeme tu Cernysevskeho - male triedy, ale snad sa im aspon venuju. A vraj maju dobry florbal. Ale vysledky nic moc, co sme pozerali na nete. Neviete niekto, ako je to tam s 2. stupnom?

marielik78
25. máj 2017

@pupavka77 Ahoj, Cernysevskeho sme nevybrali, nepristupna riaditelka a malo ich je len v speci triedach s alergiami, inak plne stavy takmer... Na Nobelovej prvy stupen je fajn, to je ale dobra kacica, ze tam su iba po 6.rocnik triedy :D Nie, je tam komplet prvy aj druhy stupen, akurat tak malo deti, ze z kazdeho rocnika jedna trieda, okrem terajsich prvakov, a tusim tretiakov... a ak aj su dve triedy v rocniku, na druhom stupni max. jedna z toho vznikne, co vsetci odchadzaju... Nasa trieda sa ma udajne rozpadnut, tolki napokon odideme, tak neviem, ci vobec budu mat tretiakov buduci rok :(
Vybrali sme si Bulharsku a tam ideme 🙂

lea20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz