Vyúčtovanie triedneho fondu v škole

geegee
7. mar 2013

Mám syna - prváka. Každý mesiac platíme triedny fond. Netušíme však čo sa z neho financuje - doteraz boli deti 2x na klzisku a 1x v galérii. A každú chvíľu pýtajú papiere aby deti doniesli, na ktoré si môžu kresliť. Tak ma to začína už vytáčať - keby im kúpili z triedneho fondu balík kanc. papiera, tak by to snáď triedny fond prežil. Na besiadky občerstvenie nosia rodičia, akurát im varia učiteľky čajík na desiau. V triede je 14 detí, za mesiac majú k dispozícii teda 112euro. Od začiatku roka 560 euro. Dávajú vám vaše učiteľky nahliadnuť do hospodárenia s triednym fondom? A je to dobrovoľne, či ste nútené si to vyžiadať?

malapepka
7. mar 2013

Každá učiteľka by si mala viesť účtovný zošit, v ktorom má vyčíslené príjmy, výdavky. Ak ho nemá, tzn. že peniaze idú bokom. Vhodná príležitosť je rodičovské združenie, kde je možnosť opýtať sa na to a viac rodičov by si to mohlo uvedomiť. Ale ja by som sa učiteľky opýtala a trvala na tom, že chceš vidieť vyúčtované výdavky. Máš na to právo. U nás sa zbieralo cca 2-4 € na rok.

lucka.lucy
7. mar 2013

Este ked som chodila do skoly ja, sme prestali platit "triedny fond" lebo to islo na platy ucitelov.... 500 Sk a bolo to aj dokazane....

bodka13
7. mar 2013

@geegee koľko? 😲 112€ na jeden mesiac??? však to prispievate 8€/mesačne ...my sme platili 5€ do triedneho fondu a zatiaľ od nás učiteľka nepýtala ďalšie peniaze,že by už v triednom fonde nič nemali ....vlani sme dávali každý polrok 5€,ale za eurá ktoré im ostali vo fonde z minulého šk.roka im kúpila pracovné zošity na vlastivedu v tomto ročníku...aj do družiny sme platili na začiatku šk.roka 5€ a vystačí im to na celý školský rok - však je v triede 20 detí ,tak to majú 100€=3 000korún....určite by som sa na tvojom mieste ohlásila a chcela vidieť kam ide mesačne 112€ ...predpokladám,že pomôcky na výtvarnú a pracovné vyučovanie ste zabezpečovali vy rodičia a na nejaké predstavenia(divadlo,koncert) nechodia predsa denne....ešte ma napadlo,či im takto nezbiera na školu v prírode alebo školský výlet ale o tom by ste hádam vedeli a jednodňový výlet autobusom stojí max 15€/dieťa
...čo viem,tak by ti mala kedykoľvek na tvoje požiadanie ukázať účtovný zošit k triednemu fondu a na združení by mal ten zošit automaticky kolovať medzi rodičmi= sú to vaše peniaze 😉

andrejka1974
7. mar 2013

@geegee to je nejako vela, my sme platili zatial u jedneho do teraz 2 krat po 10 eur a dalsi mali len 10 eur doteraz a to mi dvaja chodia na zakladnu skolu a jeden na strednu a urcite sa musi viest evidencia , kde a na co sa minulo

silvia07
7. mar 2013

my ziadny triedny fond nemame...ked sa niekde ide, tak ucitelka vyzbiera...aspon presne viem zaco platim...ked sa ide na nejaku akciu a dieta nie je momentalne v skole, to vam akoze z triedneho fondu vratia?...asi tazko
ja by som si teda na rodicovskom rozhodne pytala vyuctovanie...112 e na mesiac je dost...ale vy ste asi sukromna skola, ci?

renab
7. mar 2013

my triedny fond máme, na začiatku roku sme vložili 10 eur. keď je niečo nepredvídané, čo treba zaplatiť, tak to z toho učiteľka hradí. vyúčtovanie máme na rodičovskom združení.
keby som platila mesačne, určite by ma zaujímalo, kde tie peniaze idú.

zuzanale
7. mar 2013

@geegee no teda u nás zatial nik nič nepýtal a to v družine kreslia a kadečo robia hodne čo sa týka triedneho fondu tak na začiatku roka sme každý dali po 2€ x 19žiakov a z toho triedna kupuje toaletný a mydlo v triede + obrusy na lavice z toho išli a na rodičovskom dala kolovať zošit z nalepenými bločkami ... predpokladám ale že tento mesiac triedna pošle odkaz že treba zas čo to pozbierať... akcie ak niekam idú sa platia osobitne aj "splátky" na školu v prírode a všetko to pekne zapíše do žiackej a podpíše prevzatie to isté platby za družinu .... takže na tvojom mieste by som žiadala podrobné vyučtovanie nehovoriac že triedny fond a čo sa z neho bude čerpať si musíte vy rodičia schváliť na rodičovskom nieže triedna povie že sa zbiera a vy plaťte ....

sympa1
7. mar 2013

@geegee syn chodi do nejakej sukromnej ci inak specialnej skoly???? tolko vela penazi.....my mame raz za pol rok 4 eura...na rodicku nam vzdy ucitelka ukazuje kolko co stalo na urcitu akciu ked sli...ked sa peniaze minu tak doplatime..ako dnes na klzisko 1 euro

geegee
autor
7. mar 2013

@sympa1 nie, je to normalna skola. Akurat ze je v triede pre nadane deti. Urcite sa na rodicku ozvem - aspon teraz viem, ze vyberaju o dost vela v porovnani s niektorymi skolami. U nas je sukromna skola, ale v tej je este aj druzina zadarmo - a my platime za tu nasu este dalsich 8euri 😀

jaduska
7. mar 2013

@geegee v škôlke/škole, kam chodia moje deti triedny fond nefunguje, iba príspevok rodičov (bývalé ZRPŠ) a v škôlke na celoškolskom rodičovskom nám presne vymenovali, na čo všetko sa peniaze použili a každý rodič mal možnosť nahliadnuť do evidencie. Ak učiteľka zbiera peniaze, je tiež povinná viesť presnú evidenciu a zdokladovať každý výdaj. Pokojne si žiadaj k nahliadnutiu pokladničnú knihu.

lauricka
7. mar 2013

@geegee ziadajte o prehlad prijmov a vydavkov priebezne na kazdej triednickej hodine, ak chcu peniaze, vy zasa chcite mat presny prehlad, co sa s nimi deje. Je to uplne normalne. Ak nepovie, nedostane peniaze, hotovo 😉

evabb35
8. mar 2013

@geegee Len tak priebežne nás informovala, čo všetko bolo kúpené z triedneho fondu, pokladničnú knihu neviedla. Všetko si písala len na rôzne papiere. Kupovali sa kriedy, toaletný papier, výkresy na výtvarnú, krepový papier na výtvarnú,papier do kopírky. Pracovné zošity, divadlo a iné akcie sa platili zvlášť a to nám do zrkadielka vždy uviedla presnú sumu a účel.

janinah
8. mar 2013

mám prváka,tr.fond neplatíme,ak treba peniaze,tak mu napíše do slovníčka na čo KONKTRETNe a sumu..na tvojom mieste si na rodičovskom žiadam vyučtovanie,112 eur je pekný peniaz