Vysvetľovanie náboženského mýtusu deťom v školskom veku

briketa
7. jan 2012

Zaujimalo by ma ako zodpovedate detom v neveriacich a ateistickych rodinach otazky o jednotlivych nabozenskych mytusoch. Vdaka.

jaduska
7. jan 2012

Snažím sa čo najobjektívnejšie vysvetliť oba prístupy k nejakej skutočnosti - že jedni veria tomu a iní tomu a čo si o tom myslím ja osobne....

lili_mia
7. jan 2012

@briketa tak ako to je, podľa mňa drobcovi aj ukázať ten kostol zvnútra .. z počutia poznám príbeh ženy, ktorej rodičia boli silne veriaci, tam žiadne vysvetľovanie, musí sa a basta, bude to tak, pretože pán farár vraveli .. on potom svoje deti k tomu neviedla, kostol obchádzala oblúkom až jej syn išiel za kňaza a dcéra za mníšku ... podať deťom všetky informácie a nech sa samé rozhodnú, treba rátať aj s tým, že kto nosí darčeky na vianoce a že iné deti v škôlke a škole môžu spôsobiť nával otázok o tom kto je Ježiš, Boh a podobne

lucia78
7. jan 2012

Zodpovedam pravdivo, uz aj v skolkarskom veku. Teda co si o tom vsetkom ja myslim. 😉 Ze Jezisko naozaj zil, vela ludom pomohol ked zil - dal im nadej. Ludia si o nom potom este dlho rozpravali, a pisali a tak vieme aj teraz ze naozaj bol. Ale bol to len obycajny clovek. A ak niekto videl Panenku Mariu a robia sa tam pute - ze oni tomu veria ze ju videli a niektori si to mohli aj vymysliet. Nebranim starym rodicom, aby s detmi chodili do kostola. Ked som si vsimla, ze dieta v tom zacina mat chaos, sadli sme si a dlhsie sme sa porozpravali. Samozrejme som musela spomenut, ze su aj ine nabozenstva, nez to babkine...

dianka2374
1. nov 2012

tak to ti neviem povedať ale viem to že je vedecky dokázané že evolúcia nie je možná vydela som o tom dokument a malo to naozaj logiku

anjelicek26
1. nov 2012

@briketa - vytiahli ti staru temu 🙂 Kazdy veri niecomu inemu, je to ako rozpravka, ktora nas ma nieco naucit, ukazat, urobit nas lepsim, vystrihat nas a davat nam pocit nadeje... toto v podstate obsahuje kazde nabozenstvo a rovnako tieto pribehy mozes najst v skutocnom zivote. Kazdy z nas veri v dobro, ci to davas pod hlavicku niecoho z menom boh, alebo je to proste to vnutorne viem a verim v srdiecku, ze to bude dobre.... dcerka na niektore veci veri, na ine neveri, ale vzdy ju upozornim, ze nema vieru ineho spochybnovat ci zosmiesnovat, ale vypocut a povedat, ako to vidi ona... ona je v tomto rozumna a tolerantna, len prikyvuje a vravi - ahaa, u vas je to tak 😉