Vysoká chorobnosť - zatváranie škôl

mathildab
2. feb 2024

Ahojte, chcem sa s Vami poradiť. Chodí vaše dieťa momentálne do školy alebo nie, z dôvodu zatvorenia školy kôli vysokej chorobnosti? Je veľa škôl zatvorených vo vašom kraji? Pretože dcéra má veľmi slabú imunitu a nakazí sa aj vtedy, keď pri nej niekto čo i len kýchne. Momentálne bola chorá na niekoľko týždňov, keďže opäť decká boli choré a teraz sa ju bojím dať do školy.

majamat
2. feb 2024

neviem o tom, ze by boli v mojom okoli nejake skoly zatvorene.

guudy
2. feb 2024

@mathildab je jedno, kolko skol je zatvorenych v inych krajoch. Ak uz, tak si sleduj situaciu u vas v meste…

agnes28
2. feb 2024

@mathildab a v čom sa chcete poradiť? Podporujte imunitu ako sa len dá... aj tak ju nemôžete nechať doma, len treba vydržať

deti95060810
2. feb 2024

@agnes28 na pár dní môže...

deti95060810
2. feb 2024

moje deti chodia do 3 rôznych škôl a nikde nie je zatvorená škola.

alzbeta311
2. feb 2024

U nás je zatvorená škola aj škôlka

mimikarol
2. feb 2024

U nás je zatvorená, viem aj o ďalšej škole a škôlkach ktoré sú v okolí zatvorené

mogaa
2. feb 2024

u nás v meste tiež nie sú zatvorené ani školy ani škôlky....ono škola/škôlka sa zatvára za presne stanovených podmienok, nestačí ak je veľa detí chorých, je tam stanované pod koľko percent chorobnosti z tých detí sa zatvára

tanyan
2. feb 2024

Ja sa tiež všeličoho obávam, obzvlášť v súvislosti s dieťaťom. Ale "preventívne" vymeškávanie nepomôže tvojej dcére ani vo vzdelaní, ani v spoločenskom rozvoji, ani v rozvoji imunity...

veronikavaneska
3. feb 2024

Aj u nás sa asi zatvori škola uvidí sa v pondelok. Sarlach, chrípka, kiahne.

oliverceky
3. feb 2024

@pri akom percente chorobnosti sa zatvára?
Niekedy bolo 30%,ale v Tv hovorila Dr.Prokopova, že pri pätine

manchester123
3. feb 2024

@mathildab ak má Vaša dcéra oslabenú imunitu a vyskytuje sa vo vašom okolí zvýšenú počet chorých , určite ju nechajte doma. Mi sme práve ukončili toto ochorenie a poviem Vám, horší priebeh ,ako pri covide. Táto chrípka je vysoko infekčna ,od syna som ochorela aj ja. Ja som mala lepší priebeh,ale syn ležal celý týždeň vo vysokých horúčkach.

veronikavaneska
3. feb 2024

@oliverceky u nás písala že 36% a uvidí koľko príde v pondelok a podľa toho zatvori

mmoni89
3. feb 2024

@mathildab ano chodia,u nas nieje nic zatvorene.Velmi ti to nepomoze .to ju mozes nechat aj dva mesiace doma.Minuly rok sme tahali od januara do maja kolotoc chorob.aj syn bol teraz vyae tyzdna doma jeden.aj mensi bol chory a najstarsi ten nic

lalu_sk111
3. feb 2024

@mathildab chorobnost je teraz vysoka, hlavne u deti 0-5 rocnych ale aj starsich. Zatvaraju sa majoritne skolky. Zvazila by som nechat ju doma alebo ju vybavit ruskom a dezinfekciou na ruky

madielilly
3. feb 2024

@lalu_sk111 nemám dieťa,ale z mojho hladisla moj nazor je taký ze ked uz tak,tak radsej dieta nechajte doma ako ho poslat s ruskom a dezinfekciou.Ja som od 15 rokov nevedela co je to choroba ci teplota.Kvslitna imunita te ma nic nezlozilo.Maximalnr bolest hrdla na jar zo studeneho napoja ci zmrzliny.Ale akonahle prisli do mody ruska som prisla o komunitnu imunitu.A ked sa ruska prestali nosit o tyzden na to som chytila chripku ako za cely zivot este nikdy a dostavala som sa z nej 4 tyzdne.A dezinfekcia mi tak znicila ruky,ze kazdeho pol roka sedim u koznej aby mi predpisala krem z lekarne na ruky lebo sa mi robia na dlaniach vodove pľuzgiere

lauruska1234
3. feb 2024

Momentálne otras, škôlka zavretá, škola zatiaľ otvorená ale obe deti už dlhšie doma, horšie je na tom starši momentálne Obom vyšla chrípka A, neprajem nikomu.. mladší už vyzeral dobre a zas sa vrátila v ľahšej forme. Tento január bol úplný des a kedy sa dáme dokopy netuším

heln
3. feb 2024

@mathildab u nas bola tento tyzden zatvorena skola, chotobnost presiahla 20% u ziakov aj ucitelov.

evaachesa
3. feb 2024

Tak veľa s tým asi neurobíš...jedine očkovanie a podpora imunity....tiež som už počula o veľmi zlom priebehu tejto chrípky...jediné čo ma upokojuje je že syn je očkovaný ...zatiaľ mal od septembra len 4 dni sople, inak je zdravý aj keď v škôlke sa deti dosť točia v chorobách...dávam mu denne Betaglukan.