Vozenie do školy autom/autobusom

sisa_b
25. aug 2022

Čo je podľa Vás lepšie voziť dieťa (prvaka)zo začiatku autom kym si zvykne alebo ho naučiť na autobus nech je samostatne. Školu máme o 2 dediny ďalej, autobus stojí priamo pri škole.

deti95060810
25. aug 2022

ak ti to časovo vyjde tak zo zač. voziť a po čase bude chodiť aj sám...

mec321
25. aug 2022

@sisa_b Previesť sa s ním autobusom hocikedy počas dňa tú trasu - kde nasadne a kde vystúpi. A keď príde deň D len mu dať rozpis, časy kedy ide autobus a hotovo 🙂

januska12323
25. aug 2022

Ak chceš aby chodil autobusom tak ním choďte spolu a potom keď bude vedieť s kým a kde ma vystúpiť pôjde sám.

luccija
25. aug 2022

Vozit...bude mat stres ci stihne a pod...mne sa zda aj tak maly, aby chodil busom a sledoval ci stihne a pod...

andrea_82
25. aug 2022

ja by som ho naučila autobusom. Nikdy nevieš, kedy ti do toho niečo vojde, nebudeš ho môcť zaviezť a takto bude samostatný. V autobuse zažije aj kopec zábavy so spolužiakmi a je to aj finančne lacnejšie ako benzín.

evica17
25. aug 2022

@luccija naučí sa zodpovednosti
A určite by som ho na autobus učila, nech si zvykne, vyjde to lacnejšie, naučí s zodpovednosti, má to re vás viac výhod. Zo začiatku ísť s ním, vysvetliť mu, na kartičku dobiť peniaze a nech chodí, raz za týždeň /dva mu dáš peniaze na dobitie karticky.

kubkovamama
25. aug 2022

@sisa_b kľudne hneď busom,chod s ním najprv ty a už bude vedieť.Moj musel cestovať 30km,ja som bola už o pol6 v práci.Autom príležitostne,lejavica,mráz atď,lebo vidím ako to moji už starší vedia pekne zneužívať z lenivosti..😉teraz už to majú 10min pešo,ale tie argumenty keby si počula..Takže pekne busom,aspoň sa naučia fungovať samostatne do budúcna

katkaseiner
25. aug 2022

ak musi chodit denne, najlepsie je ho na to naucit tym, ze sa preveziete viackrat... Nakolko nevieme ci ho vies kazdy den viezt do a zo skoly, proste nech z toho nema stres ked raz tyzdenne musi ist sam a nie je si isty.. Viem ze ked je len prvak, to bude take rychle dospievanie (kedze deti ktore nemusia cestovat o tychto informaciach vobec nemusia vediet) ale verim ze to zvladne... predpokladam ze nebude cestovat uplne sam ale ze viac deti chodi rano/poobede tymi autobusmi.

denda007
25. aug 2022

Moje a aj vsetky deti u nas v dedine chodia autobusom. 2-3 krat chodte s nim ukazte mu, kde nastupit, vystupit, ako si kupit listok. A potom. Ho poslite sameho a vy ho len chodte natajnasa spoza rohu kontrolovat ako isiel. Ja som tak isla na bycikli 😀 a skryla som sa za domy a kukala ho co robi. Potom sa rozhodnete ako to zvlada. Stat na cestu autobusom aj prispieva. Benzin vam asi nikto nepreplati uz aj skrz toho

hefo
25. aug 2022

Píše bratislavský študent, syn arabského šejka, domov:
"Všetci tu chodia do školy autobusom, len ja autom."
Príde odpoveď:
"Synu, veru, nech nám nerobíš hanbu. Posielam ti autobus."

ak_tak0202
25. aug 2022

Synovi spolužiaci od prvého ročníka chodia autobusom, tiež ráno stojí priamo pri škole, teda deti samé neprechádzajú ani cez cestu a poobede ich vodia na zastávku vychovávateľky

markus1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikiki29
25. aug 2022

A on čo na to? Ako to chce on? Spôsobuje mu cesta autobusom stres alebo chce ísť?
Ja by som chodila s ním od začiatku autobusom, motivovala ho k samostatnosti a zároveň od začiatku videla, či to zvláda. Ak ti to čas dovoľuje…