Vlastiveda 4. ročník - pomoc s úlohou

danette
26. nov 2023

Help, need somebody help 🤷🤦 nenávidím tento typ domácich úloh...

zuzanockamt
26. nov 2023

@danette A čo je na tom ťažké. Zadaj tému do Google a hotovo.

stellarphoenix
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danette
autor
26. nov 2023

@zuzanockamt nič. Že sa mi nechce preluskavat kvantum informácií a stránok a vybrať z toho niečo ako tak zrozumiteľné pre stvrtaka.... Nikdy som nemala rada tieto predmety v škole ako vlastiveda a neskôr dejepis.... Mala som radšej slovenčinu, cudzie jazyky....

majah212
26. nov 2023

tak skús chatGPT

gelifil
26. nov 2023

@danette zaujimave...tebe sa nechce, tak nech to spravia ini??

zuzikak
26. nov 2023

@danette ale ved uplne v pohode. Kolko tych informacii treba ? Staci ak vezmete nieco co napisala zuzanockamt a spravite z toho 3 priklady a napisete to jedoduchymi vetami aby tomu stvrtak rozumel. To ze sa nechce hladat informacie je jedna vec, druha vec je, ze dieta proste potrebuje pomoct s ulohou. ....

226lenka
26. nov 2023

To máme za tvoje dieťa riešiť úlohu lebo tebe sa nechce? Stačí otvoriť Wikipédiu, vyhľadať Slovensko a tam si všetko nájdeš čo potrebujes vedieť

trema
26. nov 2023

Ok a preco to neurobi dieta?

medda_beda
26. nov 2023

No veď to napíš zjednodušene do pracovného zošita.
To nie je matematika.Toto je úplne jednoduchá domáca úloha.

dskjhfdlkdjhl
26. nov 2023

@danette Tebe sa nechce, tak nech si dieta urobi ulohu same, alebo zaplat niekomu, komu sa chce. Snad si nemyslis, ze niekto bude za Tvoje dieta len tak robit domace ulohy.

klementinka58
26. nov 2023

Do googlu sa ti nechce tukat a pomoct dietatu s ulohou, ale rolovat konik ano😃

klip0
26. nov 2023

A prečo vlastne chces preluskavat kvantum informácií ? Zapni dieťaťu ntb alebo daj do ruky knihu a nech si napíše. Je tam na to pár riadkov, nečakajú sa neviem aké obsiahle informácie.
Neviem inak čo je toto za móda robiť úlohu za dieťa, ešte k tomu takúto, ktorú si vie nájsť samé a stačí usmerniť/pomôcť vybrať.

guudy
26. nov 2023

@danette doprcic, toto je uz aka lenivost 😳. Stvrtak si to predsa vygoogli aj sam🙄.
A potom, ze preco je krajina v takej pr..li🫤

kacena4
26. nov 2023

@danette tu nejde aby si ty preluskavala internet. ide o to, aby sa to ucilo dieta pracovat s hlavnymi dolezitymi informaciami z internetu, aby sa nestalo ze dieta v neskorsom rocniku robi projekt a jediny zdroj je wiki... takze je to uloha dietata, ono sa uci pracovat s pc, ziskavat info a hlavne nauci sa nieco o SK kludne staci 2-3 zaujimavosti co sa jemu pacia

1sally12
26. nov 2023

Kks že nechce sa mi🤦‍♀️🤦‍♀️ kam toto ľudstvo speje🤦‍♀️

226lenka
26. nov 2023

A pritom taka jednoduchá uloha

stanulienkat
26. nov 2023

Dieta ma nejaku vadu, ci co? Ci je len lenive po rodicoch?

danette
autor
26. nov 2023

@gelifil jeminecky.... 🤦🤦🤦 Už to máme hotové.... Raz za čas si chce človek niečo uľahčiť a je to tu sama ochota ako vidím....

danette
autor
26. nov 2023

@klip0 práve o to ide že keď zadas do Google dejiny Slovenska 20 storočia tak vyhodí množstvo údajov a podrobných informácií z ktorých dieťa len ťažko vyberie samé niečo čo bude mať hlavu aj pätu a vojde to do tých pár riadkov....

danette
autor
26. nov 2023

@majah212 ďakujem za normálnu odpoveď a tip 🙂

danette
autor
26. nov 2023

@medda_beda pre niekoho je jednoduchšia matematika ako toto... Tiež sa niekedy chytím za hlavu čo tu niektoré mamičky nevedia jednoduché príklady a buď pomôžem ak viem, alebo neriešim....

yanni
26. nov 2023

@danette A preco si to nerobi tvoje dieta? Mam tiez 4tacku a na anglictine mali tiez projekt Londyn, konkretne Buckhingam Palace. Robila si vsetko sama. Ako si vyhladala, tak mala. A nakoniec to mala super.

yanni
26. nov 2023

@danette Ale matika je nieco ine. Nie kazdy matike rozumie. Vyhladat si nieco na nete o Slovenku, to vie uz aj male dieta. Tam ti fakt netreba logicke myslenie.

stanulienkat
26. nov 2023

Ak si to tvoje dieta samo vyhlada, nauci sa: robit s Pc, citat, triedit informacie, zlepsi si gramatiku, nauci sa samostatnosti, robit si sam ulohy, zapamata si viac informacii, nauci sa zodpovednosti, nauci sa nieco o svojej krajine a zaroven odlahci matke pracu s jeho vlastnymi ulohami. Na nezaplatenie. Nie?🙂 Nauci matku, ze deti sa inak vychovavaju na sebavedomych a spolahlivych jedincov.

guudy
26. nov 2023

@yanni ja si ohladom matematiky myslim, ze ucivo ZS by mal zvladnut kazdy rodic, no… a zastavuje sa mi rozum, ked vidim, s akymi ulohami si nevie dat rady…
A suhlasim s tebou, ak si dnesne pomaly batolata zvladnu pustit rozpravku na tablete, tak 10 rocne dieta si musi zvladnut vygooglit par info o Slovensku.

danette
autor
26. nov 2023

@stanulienkat neviem či má vaše dieťa nejakú vadu. To sa musíte informovať u vašej obvodacky. Moje je v pohode.

Apropo okrem tohto podľa vás vadneho dieťaťa mám aj ďalšie 2 deti, najmladšie má 1 rok, je choré momentálne, už 3 noc som sa poriadne nevyspala a áno nechce sa mi tak som si dovolila sem napísať, že či reku mi nedá niekto odpísať domácu úlohu.... Ale nabudúce si asi nechám radšej ruku odťať ako sa tu opýtať...

stanulienkat
26. nov 2023

@danette o to viac, aby si same dieta robilo ulohy, nie?🤔

danette
autor
26. nov 2023

@guudy fakt to idete porovnávať.... Toto mne vyhodilo

danette
autor
26. nov 2023

Odkazy na rôzne fakulty, publikácie atď... Z toho treba najprv vedieť vybrať správnu stránku a potom z tej stránky vytiahnuť v skratke zrozumiteľné informácie

danette
autor
26. nov 2023

@stellarphoenix ďakujem za normálnu odpoveď 🙂🥰