Vianočné školské trhy

29. nov 2023

Žienky, pani učiteľka nám rodičom písala na Edupage, že na školské vianočné trhy treba prispieť. Prispieť tovarom na predaj, či nejakými inými výrobkami. S čím? Poradte, prosím.

nelca84
29. nov 2023

mozte napiect medovnicky na predaj alebo vyrobit nejake ozdobky na stromcek, rozne dekoracie, svietniky... ked bol syn na ZS, tak to vyrabali v druzine alebo na vytvarnej

majkabr
29. nov 2023

Ja pečiem vianočné trubičky. Učiteľky si pochvaľujú , že sa im vždy predajú.

joesvk
29. nov 2023

My sme doniesli minulý rok veci,čo vyzerali pekne a niekto by ich ešte mohol využiť. Knihy,hračky, sošky,bižutériu, sviečky a iné také vecičky použiteľné.

michaela329
29. nov 2023

Napíš učiteľke, že akým spôsobom by si mohla prispieť. U nás je to formou zakúpenia si drobnosti, ktoré vyrabali deti vo vianočnom, bazariku.

tykat
29. nov 2023

U nas roky rokuce nasa ZSka pripravuje balicky mixu vianocneho domaceho peciva, vyzvu rodicov kto chce aby nieco suche napiekol (medovniky, linecke, rozteky, ...), vecer pred trhmi sa zidu mamicky, popijaju cajik, kecaju a balia to na papierove tacky a do celofanu. Su vypredane takmer okamzite, mne uz decka chodia davno na VS a SS ale stale ideme kupit zo 3-4 balicky, vyborne domace pecivo.

tykat
29. nov 2023

A tiez mali vzdy vyzvu aby doniesli nepouzivane vianocne ozdoby, sviecky, a kto moze tak cecinu. A vyrabali vianocne svietniky. Tiez sa dobre predavali. Skola z toho mala fakt pekne peniazky a potom bude nieco vacsie kupili alebo financovali aktivity, vylety. Mala dedinska skola ale neskutocne aktivne pani ucitelky tam boli.

zuzanka.zuzu
29. nov 2023

otrasné toto drankanie peňazí na vymyslenú blbosť. skolské trhy. a skoro ma vykotilo keď som to videla aj na stránke školy s 600e/mes skolnym kde chceme dať syna 🙈 nevyuzitelne haraburdy z domu a iné lapače prachu, kúpené lacné blbosti z pepca "len aby sme niečo doniesli" (verím že sa z toho tešia aj deti v Číne), matky predbiehajúce sa ktorá prinesie čo napečené "akože aj deti pomáhali" 🙄... ako hovorím, krásny duch vianoc 😜

radacak
29. nov 2023

Môžeš napiecť medovníčky/linecké a dať do malých priesvitných balíčkov po pár kúskov a zaviazať mašličkou...alebo nejaké ozdoby vyrobiť

danyelia
29. nov 2023

Ahoj, ja by som určite napísala učiteľke, nech to konkretizuje, čo presne požadujú, každá škola to môže myslieť inak a zbytočne donesieš niečo nepotrebné...

zuzanajakubikova888
29. nov 2023

Napísať a aby dala podrobnejšie info.. u nás máme také že čo deti vyrobia -same/s pomocou.. samozrejme veľa matiek to berie tak že sa idú hecnut aby deti doniesli nacancane veci, upečené a lá šéfkuchár dezerty takže sa stráca symbol toho že to DETI majú tvoriť a nemusí to geniálne vyzerať.. 😏

jana_eyre_2
29. nov 2023

My vyrábame každý rok zlaté orechy na strom.. robíme ich pre tri triedy, keďže mám tri deti na rovnakej škole.. na viac asi nemám čas tento rok.. ešte nie sú dokončené a budúci týždeň trhy začínajú 😄

petamich
29. nov 2023

moja mama pre surodencov piekla medovnicky a balila ich do maleho balicku, muffiny, babovku, robila rozne ozdoby, vianocne pohladnice, sviecky do skrupiny orechovej, mali z toho doma celkom zabavu 🙂 ved to nemusi byt nic komplikovane

ibrunova
29. nov 2023

A keby ste s deťmi vyrobili niečo takéto? https://www.sdetmi.com/podujatia/detail/42093/v...
Ale teda tiež by som nebola nadšená 🤭 a musím priznať, že ja by som si také pečivo neviem od koho asi nekúpila .

adka176
29. nov 2023

Čokoľvek, čo by si dokázala urobiť... ušiť vianočné ozdoby na stromček, odlievať sviečky, vyrábať domáce mydielka... adventný venček.... šperky.... čokoľvek sa dá podľa toho, ako si zručná ....

zafir01
29. nov 2023

Akurát dnes som piekla kokosové rožky a medovníčky ..som v rade rodičov .máme na trhoch stánok s nealko puncom a koláčmi od rodičov .minulý rok sme zarobili cez 500€ na našom obecnom trhu .v podstate za 3 hodiny ,čo stánok fungoval .peniaze zarobené tento rok idú na dokončenie jedálne pre deti .
Niekedy sa predávali aj výrobky ,vianocne ozdoby ,ale to sa moc nepredavdlo .
Spýtaj sa druhých rodičov v triede ,snáď spolu komunikujete či ?

zafir01
29. nov 2023

@zuzanka.zuzu my nenosime nič kúpené .pečieme a varíme punč . Zarábame takto na konkrétny cieľ . Naša rada rodičov takto financuje každý rok deťom zo ZŠ lyžiarsky ( teda rodič nikdy nič už neplatí ,iba výstroj ) .a tento rok sa zarábajú financie plus aj na novú jedáleň . Tak isto sme ziskovi aj s novoročným plesom , 2% ..etc . Celkovo vieme tie financie pekne otočiť pre deti,keď už štát šetrí

saxana000
29. nov 2023

Deti maju kazdu stredu kruzok sikovne ruky tento tyzden su pozvani aj rodicia a spolocne vyrobene vytvory pojdu na skolske trhy na predaj.samozrejme.za.dobrovolny prispevok. my s dcerkou budeme robit plstenne vlocky a keramickych snehuliacikov co som zohnala v tvorivom regali v Tedi. Minuly rok nasi este skolkari vyrabali chutnych snehuliacikov a veru sme si jedneho aj isli kupit aj poctivo visel.na stromceku cele sviatky. nasa skola aj skolka su male dedinske a verim ze kazde euro sa im zide..

zuzinka888
29. nov 2023

U nas predavaju aj oblatky, stedrak, nealko punc, ale aj domace listkive/ liniecke cesto ci pernikove platy syrove nite, - tam nakupim a doma ken vyvalkam a upeciem😂. Co ti poviem, leviva som🤣

mirage
30. nov 2023

@zuzanka.zuzu je to tak u vas, na drahej skole s vysokym skolnym. U nas, na beznej skole bez skolneho sa predavaju palacinky, doma urobene rezne, chleby s mastou, kolace, medovniky, ozdoby. Z vyzbieranych penazi sa kupili gauce do oddychovych zon a pingpongove stoly.

palicka
10. dec 2023

@zuzanka.zuzu no ty by si nieco neofrflala...ved nechcem, nezapojim sa...ani na 600e skole...my bezni rodicia sa na to aj celkom.tesime. Neformalne ss stretneme, pokecame....a este aj pomozeme skole a nasim vlsstnym detom..