Vazovova alebo Bilikova?

tatiana1980
24. nov 2018

Ahojte rozmyslame ze dame syna na 8 rocne gymnazium.
Len sa nevieme rozhodnut ci Bilikova alebo Vazovova. Ucia sa tam aj anglinu ? Ake mate skusenosti ? Ktore by ste odporucili prosim vas?

barbi789
24. nov 2018

@tatiana1980 Ja mám zasa inú otázku...Syn na to gymnázium chce ísť?

lianka123
24. nov 2018

@tatiana1980 ahoj. Chodila som 8 rokov na Bilikovu. Je to vyborna skola. Anglictina, nemcina perfektna. Su tam aj vymenne pobyty so stipendiom. Dodnes ovladam perfektne slovensku gramatiku. Je to velmi vela ucenia ale za mna musim povedat ze mi ta skola velmi vela dala.

lianka123
24. nov 2018

@barbi789 ak by som sa svojho dietata pytala na to co chce tak je cele dni sladkosti lezi pred telkou a edukativne zariadenia by nenavstevoval ziadne.

tatiana1980
autor
24. nov 2018

@barbi789 ano chce 😉

rooskoliv
24. nov 2018

Prihlášku môžeš dať na 2 školy. Každá škola bude otvárať 1, možno 2 triedy. To je 26 alebo 52 miest. Takže šanca sa dostať je veľmi malá. Myslím si, že rozhodne to, či vôbec urobí prijímačky. Náš syn robil na Gauči a brali 26 deti zo 190

namornicka
24. nov 2018

@tatiana1980 prihlášky môžeš dať na obe a uvidis kde sa dostane. Tieto dve školy sú dosť ďaleko od seba, neviem ku ktorej bližšie bývate, asi by som uprednostnila tu bližšiu, nech sa 11 ročne dieta neťahá cez celé mesto po vyucku domov, nech príde v klude napíše úlohy a naučí sa a má čas aj na svoje veci.

lianka123
24. nov 2018

@namornicka to je pravda. Ja som 8 rokov dochadzala z modry do dubravky

barbi789
24. nov 2018

@tatiana1980 Tak to mi odľahlo 😅. Poznám veľa prípadov kde rodičia nútili dieťa ísť na gympel ale nebodaj tomu dieťaťu vybrali strednú školu 😯

barbi789
24. nov 2018

@lianka123 Ono je to ako pri výbere strednej školy...Teba by neštvalo keby ti jedného dňa rodičia povedali že ,,Od budúceho týždňa ideš na 8 ročné gymnázium či sa ti to páči alebo nie." Tiež som nechápala keď moju kamarátke rodičia prihlásili na zdravotku bez jej vedomia...

tatiana1980
autor
24. nov 2018

Baby 10 rocne deti ktore idu na gympel pochybujem ze vedia co chcu v zivote robit. My sme to nevedeli v 14 ako to oni maju vediet v 10. Syn chce ist vidi v tom vyhody a mame vztah taky ze ak by mi povedal nie skusim vysvetlit a kdc aj tak povie nie nepojde.

lianka123
25. nov 2018

@barbi789 ja som bola vychovavana v inej dobe a som za to vdacna. Nasi povedali ze Bilikova tak som sla na prijmacky. Denne som cestovala 3 hod autobusmi a som tu 😉 mala som 10 ked to rozhodnutie urobili a som im za to vdacna. Vyborna skola. Moje dieta ma materialny nadstandard ale rozhodnitia robime my a musi ich akceptovat.

namornicka
25. nov 2018

Naozaj sú 10 ročne deti čo proste poslúchnu a nereptaju. Ja som to šťastie nemala 🤓 ale videla som v okoli že je to celkom reálne.

namornicka
25. nov 2018

@lianka123 nie je to dobou, je to tipom ľudí. Mám v okoli tiež poslušne deti čo sa dobre učia.

tatiana1980
autor
27. nov 2018

Baby dakujem a prijimacky su tazke?

namornicka
28. nov 2018

Prijímačky nie že by boli ťažké, skôr je dobré sa "nacvičiť" na istý typ testov, ktoré tam zvyknú byť. Je dobré si zohnať testy z minulého roku, dostaneš sa do obrazu ako to bude asi vyzerať. Niektoré testy majú školy na web stránke, niektoré ti dá riaditeľ na vyžiadanie. Je dobré ísť na deň otvorených dverí a pozisťovať.

hoohoo
22. sep 2022

@tatiana1980 ahoj, ktoré ste nakoniec vybrali a dostali ste sa ? Máme tiež tieto dve