V ktorej triede chodia vaši školáci do školy v prírode?

sirell
21. apr 2014

Milé maminky. Chcela by som sa dozvedieť, kedy boli Vaše deti po prvý raz v škole prírode. Ako to zvládli? Je vhodná škola v prírode už na začiatku 2. ročníka ZŠ?

jankamgr
21. apr 2014

U nás chodia aj prváci, vlastne záleží od učiteľky, niektoré nechodia vôbec a niektoré, samozrejme ak s tým súhlasia rodičia, chodia aj každý rok

titkovamiriam
21. apr 2014

už v školke 🙂 potom ako druhaci

zuzkaanicka
21. apr 2014

@sirell U nas uz v skolke a potom v skole kazdy skolsky rok. Dcera to uz v skolke zvladla bez problemov, to skor ja som mala s tym problem 🙂 ... ale zalezi aj od dietata, nie vsetky to zvladaju, aj ked moj nazor je taky, ze mnohe deti by to zvladli, ale rodicia s tym maju problem a casto svoj strach prenesu na deti, resp. ich na skolu v prirode ani nepustia, lebo si myslia, ze by to deti nezvladli 😝

rebeka7501
21. apr 2014

Dcéra chodila do školy v prírode od škôlky. Po prvý krát bola vo veku 4 rokov. Zvládla to v pohode, bola samostatná a šikovná.

betkavlcekova
21. apr 2014

U nas tiez uz v skolke. A v skole asi kazdy rok. Minuly rok bol prvak a nechcel ist teraz je druhak a rozhodol sa ze ide tak uvidime co bude. Idu za dva tyzdne.

zita19
21. apr 2014

Chodila som roky za veducu do detskych taborov. Mavali sme deti od skoncenej 1. triedy az po 16. rocnych. 90% deti to zvladlo uplne v pohode. Tych zvysnych 10% sme ani pri najlepsej snahe sa tam necitilo z roznych dovodov dobre.V tabore na rozdiel od skoly v prirode su deti, ktore sa nepoznaju s uplne neznamymi dospelakmi. Skola (skolka) v prirode ma tu vyhodu, ze deti sa poznaju, ucitelky poznaju len miesto je ine, takze to deti povacsine zvladaju uplne v pohode.
Po mojich skusenostiach by som mamickam odporucalal uz od zaciatku pristupovat k skole prirode ako k uzasnemu radostnemu zazitku aby sa aj deti tesili. A treba ich naucit samoobsluznosti. Mam skusenosti, ze deticky nevedia co si obliect, ako sa obliect, popostielat postel, najest sa priborom, natlacit pastu na kefku...
Moje deti chodili do kazdej skoly v prirode, do ktorej sa dalo ist (aj skolky), kazde letne aj jarne prazdniny do tabora a teraz ako dospelaci na nich spominaju radi ako na zabavnu cast detstva.

eeffka
21. apr 2014

Kazdy rok,zatial 1,2,3.rocnik

celasapremenim
21. apr 2014

od prvej triedy, mala mi ani nezamavala :D:D:D

mata128
21. apr 2014

U nas bud tretiaci alebo stvrtaci....chodi sa kazdy druhy rok,takze nasa dcera pojde az buduci rok,ako stvrtacka...inak boli cez prazdniny tyzden v Tatrach,ti vyhrali ako najlepsia trieda na skole,to bol vlastne ukonceny druhy rocnik....ale teraz nas 1.juna caka sv.prijimanie,takze je aj fajn,ze idu az buduci rok 🙂

dai
21. apr 2014

@sirell u nas nechodia ale neter bola uz v skolke a zvladla to super. u nas sa od 2hej triedy chodi na lyziarsky...

janinah
21. apr 2014

od 1.triedy a bol by šiel aj v škôlke,ale zlomil ruku....bola som tam s nimi ako zdravotník a t.r. ho bez mihnutia oka posielam tiež,aj keď tam už nebudem 😉

roxi
21. apr 2014

u nás chodia od 1. tr, trocha som mala obavy, dcérka bola vlastne 1x niekde bez nás, ale dopadlo to super, bola nadšená, boli len na 5 dní. Budúci rok určite pôjde tiež. Ja som si robila zbytočné obavy, zvládla to super.

kukuku01
21. apr 2014

u nas od 2. rocnika a zvladla to dcerka v pohode, mali aj skolku v prirode ako 5 rocne deti, ale vtedy som ju nedala, zdala sa mi na to malicka 😉

uhnakova
21. apr 2014

Za mojich cias sa chodilo uz v skolke, ja som isla prvykrat az v 1. triede 🙂

janka2501
22. apr 2014

na skole kam chodila mala chodili do skoly v prirode len na prvom stupni, na druhom maju lyziarsky vycvik a vylety

mimiatomi
22. apr 2014

Naša slečna práve predminulý týždeň prišla zo školy v prírode. Je druháčka a boli tam od pondelka do piatka. Podotýkam prvý krát bola bez rodičov a všetky deti mali zákaz mobilov.

marse
22. apr 2014

my chodime od skolky, v tej to bolo tak na piatok , sobota, nedela, a v skole od prveho rocnika, teraz sme druhaci a zajtra odchadza na tyzden do SvP.. Zvlada to v pohode a velmi sa teší. 😉

kristinkecka113
22. apr 2014

Môj syn ide teraz... Má 8 rokov. Je druhák.... Takže ja ho dávam.... Oni idú teraz na ďalší týždeň v nedeľu poobede. 🙂 Takže..

25daniela
22. apr 2014

Moja skolacka od prveho rocnika, boli v prvom aj druhom a teraz v tretom maju naplanovany vylet 4 dnovy, niekedy v juni idu.