V akom veku ste dali vaše dieťatko do školy?

pimpulienka
7. feb 2016

Dcerka dovŕši 6 rokov na konci juna, čize je letné dieťa. Čitam a riešim ze majove až augustové deti su hranične narodené, čo sa tyka nasledneho nastupu do školy. Samozrejme nas čakaju testy zrelosti a pod. Mna len zaujima v akom veku ste dali deticky do skoly vy a kedy dovršili 6 rokov?

moni244
7. feb 2016

no ja síce nemám dcéru vo veku do školy, ale moja sestra je júnová a odklad sa veru nezvažoval, ešte pochopím deti narodené koncom augusta, že sa tam uvažuje nad odkladom, ale júnové deti?

titkovamiriam
7. feb 2016

Marek je junový,išiel ako 7r.

vydrnik
7. feb 2016

Dcera je v Semptembri a mala 7 rokou ked isla do skoly

dominika6
7. feb 2016

Nechaj to na vysledky testov

leteku
7. feb 2016

Ja tiez vaham, ci maleho (augusovy) dat slebo nie. Najprv som bola rozhodnuta dat odklad, no teraz vaham. Testy spravil ukazkovo, psychologicka nevidi dovod na odklad, aj sustredit sa vie, aj do skoly sa tesi. Len ked vidim, ze bude mat spoluziakov o rok starsich, o hlavu vyssich tak da trosku bojim. Ale maly rata s tym, ze ide do skoly, tak asi pojde.

lorela
7. feb 2016

Vysledky testov nie su vzdy jednoznacne a definitivne rozhodnutie je na rodicoch. Tiez si rada precitam odpovede 🙂

tenerifka
7. feb 2016

Dcera je narodena koncom augusta, do skoly isla ako cerstva 6-rocna, nijake testy zrelosti ani nic podobne sa tu nerobi, len normalny zapis.....

junova
7. feb 2016

Dcéra je v júni a isla ako 6 ročná. Je šikovná a priebojna. Syn je v auguste a tiež nerozmyslam nad odkladom. Ja nechápem tieto doklady. Ešte júlové a augustové deti dobre, ale poznám mamičky, že ich deti mali 6 v januári a ony ešte rozmýšľali nad odkladom.

greguska
7. feb 2016

Môj je júnový, v šiestich išiel do nultého ročníka a v siedmych do prvého. V prvej triede majú tak pol na pol deti - polovica šesťročná, polovica sedem...

belasyoblacik
7. feb 2016

7r.aj dcéra aj syn a som spokojná dcéra je už siedmačka a syn tretiak a majú samé jedničky 🙂

bonaqa2013
7. feb 2016

jednu dcéru mám koncom júna a ľutujeme že sme ju dali do ZŠ v 6 rokoch. My sme chceli odklad, ale samozrejme zastarali sa do toho moji rodičia a pre pokoj v rodine.....Teraz je druháčka a problémy sú. má spolužiakov čo sú od nej o rok starší a je to poznať. Ona je aj tak najvyššia v triede, ale po rozumovej stránke na starších spolužiakov nemá .....

geegee
7. feb 2016

Starší syn - narodený v júli - v 6r. 1mes. Rozdiel vôbec nevidieť, pôsobí aj vzrastom ako rovesník aj o rok starších spolužiakov. Mladší syn - narodený koncom augusta - išiel do školy ako 7r. Hlavou zapadol do školy v pohode, vzrastom je menší. Je nižší cca o 10 cm ako starší syn v rovnakom veku. 🙂

katre
7. feb 2016

Moj syn je oktobrovy a pokial psycholog uzna pripravenost pojde normalne do skoly. Tuto odkladovu hysteriu nechapem....rodicia bez zjavnych dovodov odkladaju nastup do skoly, preplnuju skolky a vytvaraju problemy s umiestnenim 3rocnych, "zostaruju" prve rocniky v skolach, cim vytvaraju horsie prostredie pre 6rocnych. .....malo by sa to sprisnit.

kacena4
7. feb 2016

datum narodenia nie je vobec podstatny pri nastupe do skoly. podstatne je ci je dieta zrele po mentalne a vedomostnej stranke. t.j. QE a IQ. preto sa robia testy zrelosti do skoly. podla toho spycholog odporuca rodicom ci dieta dat ci nedat do skoly. no rodic musi zvazit sam ake ma dieta, ci je neposedne, ci sa vie sustredit na jednu cinnost dlhsi cas, t.j. ci bude vediet obsediet na hodine 45min. cele doobedie a potom si aj doma este nejake tie ulohy spravit. ci ho to nevycerpa. niektore deti su natolko zrele, ze mozu ist do skoly uz ako 5-6r. ine deti este v 7r. nie su dostatocne zrele na skolu a maju v skole tak ci tak problemy ☹ takze je uplne jedno v akom veku konkretne ktore dieta islo do skoly. dolezite je ako je na tom tvoje dieta a ci je pre neho vhodny odklad, odklad v skolke alebo pripravny rocnik, ktory mu pomoze pripravit sa lepsie na skolu. lebo je dostatocne zrele na skolu a tym padom vobec ale vobec nemusis riesit ziadny odklad a riadne testy zrelosti. snad ti ucitelky v skolke vedi poradit ako je na tom tvoje dieta ci nie??!! treba sa len na to pytat ako sa prejavuje pri praci v skolke...

oksu
7. feb 2016

pri testoch to je tak ... možno nemalo práve svoj deň!

katka1981
7. feb 2016

Toto by som vobec nebrala ako smerodajne, ja som koncom jula a nastupila som normalne ako 6 rocna a bola som v triede naj. Dcerka je junova a nastupila ako 6 rocna. Kamaratka septembrova, nastupila ako 5 rocna a poznam deti marcove, aprilove a isli o rok neskor. Popytaj sa uciteliek v skolke, tie ti budu vediet dieta najlepsie odhadnut, pracuju s nim kazdy den a tiez testy zrelosti, kt. absolvuje kazde dieta. Mame znameho, strasne chvalili syna, aky je scitany, sikovny, uzasny, len rodina a skolka im radili nedat ho este do skoly. Je aprilovy. (citat nevedel, to len rodicia z neho robili genia). Potom isli na testy, kde vyslo, ze je sikovny v niecom popredu, ale ze sa nevie sustredit, nedoporucili dat ho do skoly. Dali ho aj tak v 6 rokoch. Po 2 tyzdnoch im ho skola vratila spat do skolky, stale odbehoval. Potom sli na testy a zistilo sa ze ma slabsie ADHD. Zial niekedy to rodic nechce vidiet. Neboj, ak ucitelky a psycholog doporucia ist v 6, podla mna by nemal nastat problem.

mazula
7. feb 2016

Moj sa narodil posledny majovy tyzden a ani sme neuvazovali o odklade,vedomostne bol zrely uz aj posledny rok v skolke a hrozne sa tam nudil,podla mna to nie je o datume,ale o hlavicke,niekto ma tu emoc.zrelost uz skor niekto neskor, do toho znalosti,sustredenie,rec,podla mna sama poznas ci na to ma alebo nie,na testoch nemusi mat svoj den,moze sa bat,hanbit...radsej by som to konzultovala s ucitelkou v skolke,ta musi spolocne s rodicmi vediet najlepsie.drzim palce nech je mala spokojna

veronikapodolska
8. feb 2016

moja je 16ty september a išla do školy ako 5ročná, jej kamarátka je narodená 2/10 a tiež nastúpila ako 5ročná, dnes sú štvrtáčky a všetko v pohode (nechodia do rovnakej ZŠ), riešime len bežné problémy 🙂

jasminet
8. feb 2016

dcera je koniec juna, nad odkladom som ani neuzvazovala, absolvovala aj psychologicky posudok v skolke, tak psychoska spekulovala, ze nie do skoly a ze je podpriemerna a utiahnuta... po rozhovore s ucitelkami v skolke ktore s dcerou boli kazdy den 8 hodin som ju do skoly dala (jedna z nich je vystudovana ucitelka pre prvy stupen zs), dcera uz v auguste citala, pocitala do 20, ucenie ju bavi, v triede patri k najlepsim...
takze si pockaj na posudok, ale riad sa hlavne tym ako vidis dieta ty a hlavne ucitelky v skolke, ktore deti poznaju mozno viac ako rodicia, kedze ich vidia pracovat v kolektive bez zasahov rodicov.... 😉

wladka
8. feb 2016

8.8. - 6 rokov, hned v septembri 🙂.. teraz je 4tacka, a parada!

sorciera24
8. feb 2016

mam juloveho syna.....cize 6 mal v juli a siel normalne od septembra do skoly....dala som ho 2krat pretestovat, priprav sa na strasne tlaky okolia, ze mas odlozit, nech sa vyhra a pod. dristy, ze bude najlepsie v treide, no nie je majstrovke byt najlepsi z najslabsich, ze?...skor opacne, svojim usilim, nech to dosiahne......ak dieta nema zavazny zdravotny alebo psych. problem, envidim dovod na odklad.....syn je velmi stastny, ze siel do skoly (hoci je drobny), ale nema problem zvladat vsekto ako jeho spoluziaci, citanie, pisanie, pocitanie.....v skolke by sa nudil, teraz to viem a maldsi by ho snad tahali dolu....

marketa1304
8. feb 2016

moja taktiež je júnova a pravdepodobne dávame odklad...ty musíš najlepšie poznať svoje dieťa a učiteľka spolu s výsledkami testov ťa musia len usmerniť.....práve cez víkend som sa stretla so sesternicou,ktorá je dosť uznávaná psychologička a tá mi napr,povedala jednoduché veci....napr.že či mi malá ešte spí v školke,či jej už vypadli zubky alebo či sa radšej v školke hraje...no a moja aj dnes som sa pýtala , je veľký spachtoš,zubok má jeden von a hravá je až priveľmi...ja sama vidím,že nie je ešte zrelá na školku,aj učiteľky sa skor k tomu prikláňajú...ja keď pre ňu prídem ,tak niektoré deti majú už iné záujmy a moja koník v ruke a svoj svet....tak si myslím,že by mi neobsedela v škole..takisto aj moja mamka bola učiteľkou na 1-4 cca40 rokov..doniesla minule pexeso,ktoré bolo zaujímavé... jeden obrázok a trebalo k nemu priradiť začiatočné písmeno,tak vedela všetko,ale ju musela nasilu udržať ..jednoducho nemá záujem riešiť školácke veci..chcce sa hrať a hotovo...je to potom na trápení dieťaťa a aj učiteľky ,a v neposlednom rade aj tvojom.taktiež poznám chlapca,ktorý bol neskutočne výrečný,napredoval a bol len on a on a on...a mamina ho dala júnového do školy,lebo má neskutočné dieťa..teraz je druhák a až teraz sa jej prebudil...prvý rok bol pre neho krutý a najlepšie by bolo ,keby bol len prvákom....tak to máš tak,každé dieťa je iné a ty si ho poznáš najlepšie... :D..nie je to o tom aké máš " múdre" dieťa,ale o zrelosti... :D :D :D