V akom veku boli vaše deti už ako tak samostatné?

10. aug 2021

V akom veku boli Vase deti uz ako tak samostatne? Nevravim bezproblemove, viem ze puberta bude zaberak a kazdy vek ma nieco 😄
Myslim skor ze uz sli same dajme tomu do skoly, boli po skole sem tam same doma,dali si zohriat jest, sli von s kamosmi atd. Ze Uz ste Vy ako rodicia mali o cosi volnejsie

mariska1989
10. aug 2021

Čo sa týka že boli samé tak povecme od 8 rokov najstaršia najmladšia 5 s tým že to bola fakt len 15 min kým najmenšia spala samozrejme .to bolo ale iba občas ale už ako 9 ročná a 6 boli viac X ale tak tiež len Max 30 min dlhšie určite nie teraz majú 10 a 7 a kľudne môžu byť aj 2 hodinky najviac sa ale stalo nedávno 3 hodiny .majú vtedy povolené telefón ,tablet .môžu kukať tv no nesmú ísť von a nikomu nesmú otvárať.....samozrejme jedlo si ohreju zoberú si čo chcú , urobia si úlohy ,ku kamarátke by teoreticky mohla ísť ale najmladšia 7r nebola ešte úplne sama ale aj k tomu dôjde ..do školy a zo sa chystám len teraz

danulicek
10. aug 2021

mám 5 a 8 ročného a môžem si odbehnúť do obchodu, viem, že sa môžem na nich spoľahnúť. nachystajú si raňajky alebo guľky s mliekom bez problémov, aj starší ide sám zo školy za mnou do práce, keď treba. napriek tomu nemôžem povedať, že by boli samostatní. a popravde, zatiaľ sa ani neberie (starší) sám von s kamošmi. ale voľnejšie ako rodičia máme, vedia sa obslúžiť, vedia sa zahrať, pomôžu, keď treba... takže už teraz je to relatívne fajn 🙂

mimi27712
10. aug 2021

Moj začal chodiť sám von v 6 rokoch, ale len v okoli domu, na našej ulici a k bytovke, kde je ihrisko, ta je za našimi domami. Sám do školy a zo školy v 8 aj viac do dediny, ale len so obchodu, ku kamosovi alebo na detské ihrisko. Tento rok čiže ako 9 ročný som ho trosku začala nechávať samého doma, keď idem napr na nákup. Vtedy hra Playstation a nesmie ist von a ani otvárať. Samozrejme je to individuálne podľa toho, kde bývate, my sme na dedine, iné je určite v meste.

horalka1986
10. aug 2021

Starsi od 8 rokov samostatny tak ako pises ty. Sam do skoly, zo skoly, hodku vydrzal doma, ale je taky strachoprd. Teraz ma 10 a uz je samostatny viac. Ide sam do kniznice, autobusom, beha po dedine atd. Mladsi je odvaznejsi. Ma 7 a chodieva s bratom. Sam vydrzi doma tak 2-3 hodinky. Viac nie, lebo mi vyziera sladkosti ked tu niesom. 😂 Ale vie sa o seba bez problemov postarat.

kristiii
11. aug 2021

Tak ako v čom. Do školy, zo školy od 7, aj doma vydržal, kým som zbehla do obchodu. Po vonku sám na sídlisku asi od 6, po celom meste nepamätám presne, ale tuším ako tretiaka som ho prestala voziť ku kamarátom. Takže 8-9. A minulý rok sa musel kvôli on-line vyučovaniu osamostatniť úplne. Čiže sám doma, ohriať jesť a všetko. To mal 10

pininka1
11. aug 2021

Prvy syn ako 4 rocny chodil sam nakupovat do miestneho obchodu v druhej triede uz trikrat prestupoval do skoly. Mladsi ide teraz na druhy stupen a mal by zacat sam chodit busom domov a ja mam z toho des. Kazde dieta je ine.

eeffka
11. aug 2021

2dcery, obe cca 9-10r, prave min tyzden som si to uvedomila, ze aj mala sa uz odputava postupne.

elizabet173
11. aug 2021

závisí to aj od toho, kde bývaš, aké je okolie, ako ďaleko je škola, obchod. My sme bývali v paneláku, keď mal syn päť rokov, za ktorým bol park, oproti paneláku boli potraviny. Ak som občas potrebovala jednu, dve veci, zbehol kúpiť, vedel, že s neznámymi sa nesmie dávať do reči, bol doma do desať minút. Videla som na obchod z obloka. Za panelák sa chodil hrávať, mala som otvorený oblok, videla a počula som ho. Keď sme sa presťahovali do domu, bola to slepá ulica, mal už šesť, tak bol vonku takmer stále, bolo tam viac detí v jeho veku. Do školy chodil sám možno po dvoch týždňoch od prvej triedy, ale neprechádzal cez cestu, bolo to kúsok a na dedine, úplne iná situácia by bola, keby sme bývali v paneláku v BA a škola by bola vzdialená tri zastávky električkou. A syn bol zodpovedný, rozvážny, mohla som sa na neho spoľahnúť. Mal kľúč od domu veľmi skoro, asi od 8 rokov, počkal, kým prídem z práce, nikdy nenastal nejaký problém.