Úplne oslobodenie od telesnej výchovy

16. aug 2024

Ahojte, dcére dal lekár úplne oslobodenie od telesnej výchovy. Chcem sa spýtať, kto na skúsenosti...čo robia vtedy tieto deti? Sedia na lavičke a nemusia sa ani prezliekať? Alebo pomáhajú učiteľovi, napr doniesť zinenky, nejaké pomôcky...? Alebo tuším niekedy bolo že keď je to prvá alebo posledná hodina, nemusia tam byť ani prítomné...platii to ešte? Za každú radu budem vďačná.

janka2501
16. aug 2024

Dcera mala od alergo, a ked boli v telocvicni sedela tam s nimi, a ked boli vonku musela ostat v triede....

autor
16. aug 2024

@janka2501 tak sa ani neprezliekala, len sedela,áno? A von nemohla ist dúfam len skrz tu alergiu,však?

zeldia
16. aug 2024

Toto asi tu nevyriešiš, je to úplne v rukách učiteľa/skoly na to nie je neaky “zákon” čo presne bude počas hodiny telesnej výchovy necviciaci žiak robit, iba to že nebude cvičiť. Jedine ss spytat konkrétneho telocvikári ktorý je na vašej škole, pripadne mu povies čo by di sko rodič chcela a dohodnete sa.

autor
16. aug 2024

@zeldia veď práve, zháňam že či niekto nemá skúsenosti, či je to dané zákonom ako má tráviť tie hodiny alebo škola si robí podľa seba každá ako uzná za vhodné...

martul
16. aug 2024

Pritomne musia byť aj keď sú oslobodené. Môj syn robil ,,asistenta" učiteľovi. Meral čas, nosil pomôcky na hodinu...

zeldia
16. aug 2024

Obavám sa že to závisí od učiteľa/školy ja som mala na škole každý rok iného telocvikára a každý si to riešil inak.

autor
16. aug 2024

@martul a prezliekal sa? Či mám kupovať tenisky a tepláky alebo nie🤔🙈

klip0
16. aug 2024

Určite sa nebude prezliekat

autor
16. aug 2024

@zeldia no moja spolužiačka síce pred 20 rokmi na strednej na hodiny nechodila vôbec ak bola prvá alebo posledná...

autor
16. aug 2024

@klip0 máš skúsenosť?

zeldia
16. aug 2024

Nekupovať netreba. Prvú hodinu nech odnesie papier a uvidí čo mu povie. No to vyrieši v konkrétnom prípade podľa rozvrhu či ho pustí poslednú hodinu domov. Nevyriešiš teraz dohodni sa s učiteľom alebo počkajte na prvú hodinu povie čo ako chce.

autor
16. aug 2024

@zeldia no už sa to rieši cez edupage dokonca ...cez to sa zasle žiadosť. Ale jasne že dáme aj učiteľovi osobné papier

30katrusa40
16. aug 2024

Záleží od učiteľa. Ja som na strednej mala oslobodenie. Neprezliekala som sa. Len som vždy odniesla triedny knihu. Keď bola posledná hodina telesná tak som doniesla knihu a mohla ísť domov.

martul
16. aug 2024

Nie, neprezliekal

ivik4
16. aug 2024

Nie naco by sa ten ziak prezliekal,neprezliekaju sa

mimikarol
16. aug 2024

V dcerinej triede sa neprezlieka kto necvici. Buď sedia na lavičke v telocvični, alebo vonku ak cvičia vonku, alebo sú v triede a dá im učiteľka nieco čítať

autor
16. aug 2024

Ďakujem všetkým😊

lilke
16. aug 2024

Prezliekať určite nie. Ale niekto na dieťa na ZŠ musí dozerať, samo v triede nesmie ostať (s triedou na TSV alebo sedieť v inej triede). Učiteľ je zodpovedný, a ak by sa počas jeho hodiny niečo stalo... Ak by to boli 1./posledné hodiny, ty by si mohla dať žiadosť na vedenie školy, aby nemusela byť celý rok prítomná. Mali by jej za to nabiehať absencie.

autor
16. aug 2024

@lilke absencie?

lejllamt
16. aug 2024

Neprezlieka, ale skôr našich domov nepúštali. Ak má vyučovanie 7 hodín tak za žiaka zodpovedá škola, neriskovali, že by sa im čosi stalo. Hoci necvičí dochádzku či tam je či nie kontrolovali.

autor
16. aug 2024

@lejllamt jasne, chápem. Myslela som že ak rodič napíše žiadosť a škola ju schváli, tak zaňho už potom ma zodpovednosť rodič. No nič,tsk si to tam odsedí...

wiccawicca
16. aug 2024

Neviem ako je teraz, keď som chodila do školy ja, tak dve spolužiačky boli úplne oslobodené a prezliekať sa nemuseli, no museli byť prítomné, v telocvični sedeli na lavičke, keď sa išlo von, tak išli aj ony a sedeli tam. Nepamätám si, že by niečo nosili učiteľovi alebo tak.

zuzubb007
16. aug 2024

Neprezlieka sa, a musí byť na hodinách normalne ako všetci, sedí na lavičke ,prečo by malo mat výnimku musí tam fyzicky byť je to dochádzka, to by bolo dobré nefér voči ostatným, že ide domov myslím, že to neexistuje nikde

lucia13022023
16. aug 2024

Ja som bola oslobodena, priezliekat som sa nemusela, sedela som na lavičke alebo keď sme boli vonku tak som sa prechádzala, keď sme končili poslednou hodinou, nemohla som ísť domov, musela som čakať

kacena4
16. aug 2024

terajsi zakon nedovoluje odchadzat na 1 a poslednu hodinu z tv riaditel cam na zaklade ziadosti pisomnej vyda rozhodnutie o oslobodeni kde uvedie nahradne vyucovanie. napr. pojde do inej triedy, ak je svvp moze byt s asistentom, alebo ostáva na tv a necvici. neprezlieka sa len sedi a pozera. moze si napr citat knihu

nikha2809
16. aug 2024

U nás, ale na strednej, som nemusela byť ani prítomná pokiaľ to bola prvá alebo posledná hodina.Inak áno.Prezliekat som sa vôbec nemusela.Ale záleží od toho, čo lekár začiarkol, myslím, že na Tom papieri vtedy boli tri možnosti, baby ktoré mali od DR zaciarknute iné ako ja museli byť prítomné

bmolko
16. aug 2024

napr. kvôli čomu sa dáva úplné ospravedlnenie z TV?

basullinka
16. aug 2024

@bmolko ja som mala kvoli zacinajucej reume a artroze. V tom čase som mala významné bolesti kazdy deň a ledva som chodila.

janka2501
16. aug 2024

Ano

pluss
16. aug 2024

Ja keď som bola oslobodená od telesnej tak sme mali plaváreň zazmluvnenu poobede