Učiteľka zakazuje doučovanie

olinka20004
8. okt 2024

Už mám toho fakt dosť! Prihlásila som moje dieťa (štvrták) na doučovanie matematiky a slovenčiny a predstavte si, že pani učiteľke to vadí!!!Chce aby som ho odhlásila lebo ževraj je moc popredu, vyrušuje a učí sa inými metódami či čo......poraďte mi prosím, chcem aby sa rozvíjal a mal lepšie možnosti v živote, máte s tým niekto skúsenosť? Čo mám robiť?

doriiis
8. okt 2024

Ak chces aby sa rozvíjal,tak ho prihlas na niečo,čo neovláda.Cudzi jazyk,hudobný nástroj,umenie,atď.

lonely66
8. okt 2024

@olinka20004 vydrž ešte rok a môže ísť na 8-ročné gymnázium.
len celkom som nepochopila, načo potrebuje štvrták doučovanie, ak učiteľka tvrdí, že je moc popredu? doučovanie rodič vyhľadáva vtedy, keď žiak neprosperuje, keď nestíha absorbovať učivo tak rýchlo a kvalitne, ako spolužiaci, atď...
doučovanie neslúži deťom, ktoré vynikajú. tie nepotrebujú doučovanie.

no a k pani učiteľke... zakázať to, samozrejme, nemôže. je to tvoje rozhodnutie ako rodiča a ju je do toho veľké makové...

galganka
8. okt 2024

Tvoj štýl písania je identický s anonymom v téme o škôlke a učení sa v nej. Náhoda?

doriiis
8. okt 2024

@galganka ....tak dneska sa tu stretli veľmi motivované mamičky,ktoré chcú pre svoje zlatíčka len to najlepšie samozrejme,ale zároveň ich oni sami tak trošku tiahnu späť v napredovaní.

alienkami
8. okt 2024

Doučovanie potrebuje žiak, ktorý nestíha na bežnej hodine. Toto nevyzerá ako doučovanie, ale skôr ako preteky s učiteľkou, kto zvládne viac. Ak je fakt taký šikovný, že zvláda učivo navyše, skús ho preložiť na školu pre nadané deti alebo si vybavte domškolu.

galganka
8. okt 2024

@doriiis toto hlavne vyzerá ako jedna persóna, zakladajúcila témy na rozprúdenie.

doriiis
8. okt 2024

A doucovatelka má dve možnosti.Bud bude tvoje dieťa učiť dopredu aby sa nenudilo u nej a potom sa nudí v škole,alebo s ním bude opakovať to,čo sa učia v škole,ale potom sa bude nudiť má doučovani.Toto nie je napredovanie.

nikpa
8. okt 2024

@olinka20004 doučuje sa niečo, čo dieťaťu nejde a nie to co vie. Ak chceš dieťaťu dat nieco naviac tak ho prihlás na to, čo ešte nevie. Inak skludni hormon lebo sa mi zdás trosku premotivovaná.

biba_18
8. okt 2024

@lonely66 moje dieťa vynikalo a napriek tomu malo doučovanie- resp. lepšie povedané súkromné vyučovanie… ak by išiel tempom ako v škole, nebol by tam kde je teraz…

olinka20004
autor
8. okt 2024

@lonely66 @alienkami nevyjadrila som sa úplne dobre...myslela som hlavne doučovanie inovatívnymi metódami, prihlásila som ho konkrétne na mentálnu aritmetiku a vidím že sa rozvíja a baví ho to, ale je to niečo úplne iné ako sa učia matematiku v škole...

dskjhfdlkdjhl
8. okt 2024

@olinka20004 Tak svojmu dietatu vysvetli, aby nevyrusovalo a mozno to bude stacit.

olinka20004
autor
8. okt 2024

@dskjhfdlkdjhl On sa ale nudí lebo je šikovný a má to všetko hotové, tak nemá čo robiť

ukgirls
8. okt 2024

ucitelka moze upozornit ,ale nie zakazat .. co robi doeta mimo skoly je len na rodicoch .. samozrejme syn nesmie vyrusovat ine deti v skole... ak je nadny zvazte preradenie na inu skolu kde mu daju co potrebuje.. doucovanie nieje len pre deti co nevedia a su slabsie v predmete..ale aj pre deti..kt skola nemoze dat adekvatne vzdelanie kedze deti su na inej urovni ... skus popozerat ine skoly, stretnut sa aj s riaditelkou a ucitelkou zaroven a poziadat o viac uciva pre syna pripadne sa poradit s ucitelkami co doucuju-iste s tym maju skusenost

dskjhfdlkdjhl
8. okt 2024

@olinka20004 To este neznamena, ze ma vyrusovat.

mamamasama
8. okt 2024

Problém je vyrušovanie, nie doučovanie.

dzulli1980
8. okt 2024

Však ho daj na školu, kde sú nadané triedy ... tam nech sa rozvíja ... inak s učiteľkou súhlasím ... doučovanie je predsa pre deti, ktoré sú slabšie ...

annm81
8. okt 2024

V niečom súhlasím s ostatnými, v niečom nie. Doučovanie vôbec nemusí byť len pre slabších žiakov. Otázne je, aká je tvoja motivácia. Matematika? Super, je to úplný základ a je smutné, keď stretnem človeka s diplomom, ktorý nezvláda ani matematiku gymnázia. Dôležité je ale to, aby to bavilo syna.

Nerozumiem ale tej slovenčine. Čo ťa k tomu motivuje? Ak je slovenčina rodným jazykom tvojho syna, nevidím v doučovaní žiadny význam.

Učiteľka, ktorá dáva takéto rozkazy rodičovi, je jednoducho drzá a osobne by som jej to povedala. Na druhú stranu, ak syn vyrušuje, je na tebe a tvojom synovi, aby ste tento problém vyriešili. Ak vyrušuje z nudy, treba sa dohodnúť s učiteľkou, že v momente ako skončí všetky zadané úlohy, môže sa venovať nejakej tichej činnosti podľa vlastnej vôle - čítať knihu, riešiť zložitejšie zadania, hrať logickú hru...

dskjhfdlkdjhl
8. okt 2024

@annm81 Otazne je, ako to v skutocnosti je, nie celkom verim tomu, ze ucitelka zakazala doucovanie, skor sa stazovala na to, ze dieta vyrusuje. A nie kazda matka si dokaze priznat, ze jej dieta by mohlo vyrusovat😉

pralinka25
8. okt 2024

@olinka20004 tak skus nejaku inu skolu. sukromnu alebo alternativnu. moje decka chodia na bilingvalku. maju tam teda stale co robit a su tam deti s poruchami ucenia aj velmi nadane deti. ale vsetky su vytazene umerne svojim schopnostiam a venuju sa aj roznym inym stylom vyucby. ak ho chces tak velmi rozvijat tak su aj ine cesty. trebars aj ta dom skola.

chrumka333
8. okt 2024

@olinka20004 no veď keď je taký šikovný ako píšeš,tak určite pochopí, že keď aj má všetko hotové, nemôže vyrušovať. Keď sa nudí, nech si kreslí. Alebo má snáď nejaké privilégiá? Už tu maminky písali, že doučovanie nie je problém...

marllik
8. okt 2024

@olinka20004 tak mu ty priprav doma ulohy na samostatne vypracovanie podla mentalnej aritmetiky, ked bude mat vsetko hotove v skole,aby nevyrusoval.. ucitelka ma vymyslat pre jedno dieta ulohy z ment.aritmetiky, pre druhe z hejneho metody, pre tretie špec.ulohy s dyskalkuliou, pre stvrte s nks, pre piate s ADHD... a este pre oststnych podla predpisanych standardov.. na mašľu toto

katka700
8. okt 2024

@olinka20004 Zober dieťa do cpp či nie je nadmerne nadané a prelož ho na školu kde talent a inteligencia nevadí.
Naše školstvo trpí integráciou za každú cenu a zo všetkých sa snaží vypestovať poslusnych priemerných ľudí čo nebudú veľmi vyskakovať ani samostatne rozmýšľať.

dskjhfdlkdjhl
8. okt 2024

Netreba si mylit elementarnu slusnost s nesamostatnostou, priemernostou atd. Ked si vsimnete vyznamnych vedcov, tak zvycajne su to ludia, ktori su slusni a nijako extra nezvyknu vyskakovat😉

betulinka1
8. okt 2024

@olinka20004 ucitelke nevadi doučovanie ale ze asi idu popredu. Skus povedat na doučovaní aby sa drzali učiva a pripadne, nech mu dava nejake zaujimave ulohy naviac ale k tomu danému učivu a nesli popredu s učivom.

biba_18
8. okt 2024

@betulinka1 na “doučovaní” čo doučovaním nie je sa učí iné veci než v škole - teda je úplne niekde inde, nie že popredu…

moonlight1210
9. okt 2024

V pohode ho mozes davat, len sa predstav v ulohe ucitelky, co ma v triede 15 deti na nejakej urovni a jedno, ktore rodicia davaju na doucovanie, aby napredovalo rychlejsie.

Moze mu ucitelka davat ulohy navyse, alebo ine ulohy ako ostatnym, ktore si bude riesit bokom, ale musis chapat, ze sa musi venovat aj tym zvysnym 15 detom. Nemoze ich zanedbat pre tvojho jedneho.

Takze ked mas mudre dieta, urcite pochopi, ze na vyucovani vyrusovat nesmie.
Druha moznost je dat ho na vyberovu skolu. Zalezi asi ale aj od toho, ako je na tom s inymi predmetmi.

Mozno by na Slovensku pomohlo zriadit studijne skupiny na skolach. Od nejakeho rocnika. Trebars toho stvrteho.
Teda rozvrh na skole by sa nerobil podla tried, ale tychto skupin. A deti (hoci by patrili do jednej triedy - ked sa ide na vylety, atd.), by chodili na hodiny do tychto skupin. Teda jedno dieta by slo na matematiku do skupiny, kde su deti na jeho urovni (kludne z viacerych rocnikov, i starsie, i mladsie, no nadane rovnako ono, vedomostne i rychlostou chapania priblizne na tej istej urovni) a na slovencinu zase trebars do skupiny, kde su menej nadane deti, co napreduju pomalsie, lebo ten predmet mu nejde.
A na prestavku by sa vzdy vratilo do svojej triedy.
Proste by sa deti nedelili vo vyucovani na triedy, ale na skupiny podla nadanosti na dany predmet.
Kazde dieta v triede by malo svojim sposobom vlastny rozvrh, prisposobeny tomu, aby sa zucastnovalo vyucovania predmetu v skupine, ktora je na jeho urovni. Ako trieda by fungovali az v ramci skolskych aktivit.
Tak by mohlo dieta v kazdom predmete napredovat svojim potrebnym tempom.

simsalabim
9. okt 2024

Nas byvaly sused chodil do skoly pre mimoriadne nadane deti a tam ich delili do skupin medzi triedami - podla urovni. Na matiku, na citanie, na cudzi jazyk… neviem, ci aj ine predmety. Tak hovoril, ze na matiku chodi do 2.D a na citanie do 2.A. Toto sa mi zdalo super, lebo malokedy su vsetci vo vsetkom rovnaki a dieta sa moze rozvijat.

betulinka1
9. okt 2024

@biba_18 autorka pise, ze je moc “popredu” pochopila som to tak, ze je popredu s učivom. Ak je popredu tym, ze vie nove ucivo sam od seba, vdaka nejakym inovatívnym metódam ucenia, to je ina situacia. Len ked je dieta talentované na matiku, nepotrebuje na prvom stupni doučovanie, lebo to zvladne sam od seba.

sense
9. okt 2024

@olinka20004 ak sa nudi a má to hotové , neznamena to že mu to dáva právo vyrušovať. Šikovné dieťa to pochopí.
Učiteľke nevadí doučovanie ale to že tvoje dieťa vyrušuje na hodine a ruší tým vlastne všetkých ostatných naookoko

evaachesa
9. okt 2024

Dieťa prihlás na krúžok slušného správania. 😉