Testovanie a škola

28. nov 2020

Viem, že ešte nič nie je isté, ale už teraz mám z toho depku. Môj muž je absolútne proti testovaniu. V zásade, aj mne sa to nepáči ale ak by bol podmienený nástup do školy, na testy by sme šli. Vidím, že deťom chýba sociálny kontakt. Ale teda, ak on nepôjde, tak neviem.... Este sa to dajak snažím neriešiť, pokiaľ nie je isté ale už ma to dosť stresuje. Ako to máte vy?

babovka2321
28. nov 2020

A muz je proti lebo "princip" a "nenavidim Matovica" alebo "prepichnu mi mozgove blany pri vyteri"?

pribinak
28. nov 2020

Čo je pre tvojho muža dôležitejšie?

Syn a jeho psychická pohoda + zdravie + vzdelanie
alebo jeho proti postoj? Lebo matovic, lebo testovanie, lebo cipovanie, lebo nechcem, lebo ....

Treba sa ho spýtať ako si to ďalej predstavuje? Ako to synovi celé vysvetli?

bagre
28. nov 2020

my čakáme čo vymyslia a potom sa uvidí. S testovaním nemám problém, ale to čo vymysleli ohľadom škôl nemá ani hlavu ani pätu a organizačne ani nehovorím. Budem riešiť potom, keď bude finálna verzia...

gelifil
28. nov 2020

my to mame tak, ze sme obaja proti...ma byt nadalej aj distancne

jajka257
28. nov 2020

@gelifil a to si ako predstavuješ? Ze ucitel doobeda oduci prezenčné komplet úväzok a poobede pôjde dištančné? Ci ako?

babovka2321
28. nov 2020

@jajka257 niekomu asi vyhovuje, ze nemusi chodit do prace, lebo "MUSI" byt doma s detmi, tak sa bude priecit vsetkemu, co by ju o tuto moznost pripravilo

jajka257
28. nov 2020

@babovka2321 no ja sa jej pýtam, lebo chcem počuť odpoveď. Nech mi prezradí ako si to predstavuje.

autor
28. nov 2020

@babovka2321 z presvedčenia. Neverí testom a nevidí v tom zmysel.

@gelifil to dist.bude o ničom. Pretože ako píše
@jajka257 nedá sa to zvládnuť. Ti, čo budú doma sa budú učiť s poznámok a prezentácií.
@babovka2321 on robí z domu, takže tu problém nie je. Ja som MD takže tiež necuciame OCR.

babovka2321
28. nov 2020

Autorka, s tym sedenim doma som nenarazala na teba ale na inu diskutujucu 🙂 ja si nemyslim, ze nas testy spasia, ale ked raz treba ist, tak sa nehodim o zem ako male dieta

autor
28. nov 2020

Určite nenastúpi 💯 deti do školy.
@bagre veď presne, ešte sa na túto tému nebavíme, lebo to ešte nemá zmysel. Uvidíme čo bude. Len ma to depce, mladší chodí bez problémov do školy. Vonku nechodia lebo korona, TV nemaju lebo korona (miesto toho sú natlaceny v triede, akoby nemohli byť v telocvični). Nikto sa nenakazila,bývajú v ŠKD "telo na telo" takže je to celé nezmyselné

jajka257
28. nov 2020

Ja som pisala ako ucitelka. Určite nie je v silách jedného ucitela toto zvládať. Vidím koľko času mi zaberá dištančné teraz. A ak mám učiť prezenčné, nuz ti doma pôjdu bokom.

autor
28. nov 2020

@jajka257 toto si presne myslím aj ja. A tak to aj bude. Proste sa to nedá skĺbiť

jajka257
28. nov 2020

Nedá. A hlavne, aj ja mam dieta, ktoré ma pravo na matku. Na jar som si užila, ako mi revala, ze si ju vôbec nevšímam, lebo od rána do noci práca. Teraz to určite nedovolím.

autor
28. nov 2020

@jajka257 je viac prípravy na dist ako fyzicky v škole? U nás tých online hodin je menej ako v realy. Preto sa mi zdá, že by mohlo byť aj viac. Nemyslím to v zlom, len sú to neviem predstaviť z tej druhej strany 🙈

kristiii
28. nov 2020

@babovka2321 ale nepreháňaj. Ja som nebola v živote ocr, ani teraz, keď je syn (piatak) doma nie som, chodím do práce a na smeny, takže musí zvládať on-line vyučovanie sám a aj tak sa mi ten nápad s pravidelným testovaním deti nepáči. Ani celkovo Matovicove úlety a vystupovanie. Je to proste šašo. A to som silno proti Ficovi, ale aj toto je na mňa moc

babovka2321
28. nov 2020

@kristiii ja len nechapem ten silny odpor voci testovaniu. Voci vakcinam (na covid) nepoviem nic, to odmietam i ja, zas nie som pokusny potkan (a som tehotna, nebudem riskovat)... Ale nechat si urobit vyter je taky hrozny problem? Ved to nie je len matovicov rozmar, vsade maju podobne, niekde prisnejsie, niekde menej prisne opatrenia (a tak to tam aj vyzera). Mi to pride ako cisty truc "velkych deti"

jajka257
28. nov 2020

No ja týždenne dám 16 online matematiku. Príprava na hodinu, zadania na doma, online testy, priradené úlohy musím tiež vypracovať. A potom kontrola, spatna väzba. Je toho fakt veľa.

kristiii
28. nov 2020

@babovka2321 ja nemám nič proti testovaniam, ak by boli presadzované s rozumom. Ale testovať pravidelne len tak hlava nehlava sa mi proste nepáči. Ak sa na nejakej škole niečo vyskytne, nech sa páči, ale pravidelne dávať testovať 10- ročné dieťa aj so mnou bez dôvodu, ak 9-rocne vo vedľajšej triede byť nemusí je proste nahlavu

babovka2321
28. nov 2020

@kristiii ja suhlasim, ze to nedava zmysel (hlavne ked sa testuje polovica skoly a "mladsia polovica" nie. Ale toto distancne vzdelavanie nikomu neprospieva. Tak ked maju pustit deti nazad do skoly, tak aspon nejake pripady to testovanie moze odhalit a zabranit dalsiemu sireniu. My sa v praci tiez musime minimalne 1x do tyzdna testovat (inak mozme robit len home office) a nikto s tym problem nema, a to uz dlho a nema to nic docinenia s matovicovym testovanim, u nas to bolo povinne aj pred prvym celoplosnym.. aspon ludia maju istotu, ze nechodia a neroznasaju to dalej (testovani sme PCR, takze ma to nejaku lepsiu vypovednu hodnotu)

bagre
28. nov 2020

no ono celkove s tým testovaním je to v škole... nerealizovateľné ak majú byť deti v pohode. Videla som pár detí cca 7 ročných a dali to na pána ale potom aj zopár starších /určite druhý stupeň/ a tie boli hotové... a teraz čo by robili s takými deťmi? K tomu ten tlak že musia, lebo... /nech si každý doplní čo chce/.
2 moji synovia chodia normálne, ale 2 stupňové dieťa sa už musí dať otestovať... a + rodičia /ja problém nemám, ale je predsa kopa rodičov, ktorí robia nočné hlava nehlava, týždňovky.../
Ja nechápem, že či v tej vláde nie je nik normálny, kto by reálne vedel ako funguje život. Veď neprišli z marsu, majú deti...
A potom množstvo ľudí ktorí sa oháňajú svojimi právami... no uvidíme

caroline_
28. nov 2020

My to riešime jednoducho, nepôjdeme.

babovka2321
28. nov 2020

@bagre ako zas v 5. rocniku nas v skole vsetkych zaradom ockovali (2x) a nikto ziaden cirkus nerobil.. deti z toho maju stres len kvoli tomu, co pocuju dookola od dospelych...

A rozum sa mi zastavuje, ked vidim ludi, ktori sa vsemozne uhybaju bezdotykovemu teplomeru, lebo im nikto teplotu pri vstupe merat nebude, lebo maju svoje prava. Myslim, ze taki ludia by uz mali byt svojich prav zbaveni, ked maju problem so zmeranim teploty.

autor
28. nov 2020

@caroline_ aké máš veľké deti?

bagre
28. nov 2020

@babovka2321 áno, očkovali, bežne robia výtery z hrdla aj nosa... ja som svoje deti obratom dala otestovať keď muž vyšiel pozitívny /majú 6 a 8 rokov/ a všetci to prežili, nie som anti - ? .

Ale určite by sa našli deti, ktoré by si to odniesli lebo by sa zložili buď zo strachu z paličky, alebo z toho tlaku okolo seba, alebo z toho, že sa im bude niekto hrdinsky vysmievať... alebo bude fakt také dieťa doma? Mne je ľúto tých detí ktoré si to odnesú akýmkoľvek spôsobom už to bude. K rodičom sa nevyjadrujem, už dávno nemám slov, a ani k tomu že je všade bordel /na ruvz, na call centrách, každý vraví iné, ľudia si robia čo chcú lebo právo... ale len ich evidentne... /

bagre
28. nov 2020

@babovka2321 bola som na 3 testovaniach, tak píšem o tom, čo som videla. Tie deti tam mali rodičov pri sebe, bolo to vo väčšom kľude a nie všetci to dali. Keďže je to hodne komplikované, poslala by som 2.stupeň do škôl bez testov. Veď ich súrodenci chodia normálne... Ak je problém dobrovoľne otestovať dospelákov, tak deti budú nasilu?

babovka2321
28. nov 2020

@bagre ako ono to zavisi aj od toho, kto ten test robi, viem, ze niektori su ako masiari zial a ak raz dieta takeho zazije, dalsieho testu sa bude bat. Ale tu vlastne islo o to, ze otec sa nechce zaockovat, nie deti. Ja chapem, ze pri detoch to moze byt problematicke, ale aby sa jeden chlap zatal, ze jemu nebudu robit vyter aj ak to ovplyvni to, ci deti budu moct pokracovat aspon v akom takom normalnejsom zivote?

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bagre
28. nov 2020

@babovka2321 tak chlapa tu tak či tak neporiešime, a ako to celé bude ešte nevieme... ako som písala, dospelých už neriešim, škoda času. Nadhodila som deti, lebo to je taký "malý" technický problém. Teda ono je ich viac, ale... pravda je, že príspevok bol o inom. Inak tým teplomerom si ma pobavila, mohla by byť potom možnosť, že odmerať rektálne...

lilke
28. nov 2020

Keď učím prezenčne, postavím sa pred deti, vysvetlím, napíšem na tabuľu. Okamžite vidím reakcie detí. Na precvičenie točím slabších. Moja príprava je pozrieť si učivo a vypracovanie pracovného listu (triedy zvyknú byť na iných úrovniach), občas prezentácia, vyhľadanie a úprava vhodného textu. Plus kontrola pisomiek, diktatov, slohov. Perom viem rýchlo vpisat korekčné značky, opraviť text.
Počas distancneho musím okrem vyššie spomenutej prípravy navyše vypracovať ku každému učivu prezentáciu, deti vidím iba v miniaturach, keď sa pýtam, mnohí nereagujú. Nemôžem hneď opraviť chyby, netuším, či pochopili. Na zistenie musím vypracovať ďalší test, aby som mala aký-taky prehľad o pochopení. Často test vypracujú rodičia, aby synáčik mal dobrý výsledok.
Keď opravujem, musím väčšinou v grafickom programe. Náročné na čas. A to im ešte poslať späť. Plus klasických vyučovacích 45 min.