Synovcove tenisky nosí učiteľ

lolinko
23. sep 2015

Ahojte maminy
Chcem sa spýtať ako by ste postupovali keby ste boli v takejto situácii.
Syn dostal tenisky trošku drahšie do školy ako prezuvky (nechcem aby ste riešili značku, cenu a prečo také drahšie)
Dostal ich ešte v decembri 2014 a nosil ich ako prezuvky školský rok do júna. Pretože sme neboli zo zdravotných dôvodov ani pre vysvedčenie, ostali jeho veci v škole. V septembri 2015 nastúpil do školy a hneď prvý deň sa pýtal na jeho veci. Najprv mu bolo povedané že sú v zbernej triede a asi o tri dni že všetky veci sa vyhodili.
Nikdy sa nič nevyhadzovalo za 5 rokov, vždy tam všetko mal. A tento rok sa akože vyhodili. Bol riadne poisteny, no cez poistku sa to zevraj nedá urobiť. A asi dva dní dozadu si všimol, že učiteľ má presne tie isté tenisky čo mal on. Je si na 100% istý lebo si ich syn poškodil a to poškodenie je presne na tom istom mieste.
Poraďte mi prosím ako by ste to riesili?
ďakujem za rady

lolinko
autor
23. sep 2015

Neviem preco mi to preskocilo, ale názov má byť "SYNOVE.... "

dominika6
23. sep 2015

@lolinko
chod za riaditeľom,ak máš naozaj dôkaz..
u nás v škole sa prezúvky podpisujú menom,aby sa predchádzalo presne takýmto prípadom

bonaqa2013
23. sep 2015

Asi by som si neodpustila poznámku, že aj syn mal také tenisky a aj s takým istým poškodením..... A samozrejme pátrala by som u riaditeľky kde sa tie veci vyhodili, a že máš podozrenie že henten nosí synove tenisky.
Tí učitelia majú asi fakt biedne platové ohodnotenia keď nosia tenisky aj po žiakoch.... 😒 😒 😒 😒

braga
23. sep 2015

uf, tak to je teda sila 😖

mlil77
23. sep 2015

chod za ucitelom a vypytaj ich naspat alebo nech ti kupi rovnake, urcite to od hanby urobi, zbytocne do toho tahat riaditela, mozno si myslel ze uz o ne nebude zaujem a pozical si ich. Aspon vidite aka je v skolstve chudoba, ja by som to ako hroznu vec nebrala, vyries to medzi 4 ocami......

skoricaxx
23. sep 2015

Ahoj ja som asi naivná, ale nikdy by som neverila tomu že čo nechám v škole cez prázdniny ešte niekedy nájdem 😒

alchemilkazltozelena
23. sep 2015

@lolinko akoze som nevedela ze dospely ucitel ma velkost nohy taku ako 11 rocny chlapec 😎 zas som o poznanie bohatsia.....

ludmilaka
23. sep 2015

@lolinko Ja by som povedala synovi, nech podrypne učiteľa:" Pekné tenisky. Aj ja by som chcel také, kde ste ich kúpili?" A už podľa reakcie uvidí. Napadla mi jedna úsmevná príhoda z VŠ.Prišla som na skúšku a skúšajúci mal presne také isté teniskové topánky ako ja. Kuká a pýta sa:"Prosím vás, to sú pánske alebo dámske?" Aby sa necítil trápne, tak som povedala "unisex". A na bločku bolo "dámska vychádzková obuv" 🙂

viera27
23. sep 2015

Bohvie, ako ucitel k tomu prisiel. Podla mna ani netusi, ze tvojmu synovi chybaju. Mozno ich naozaj chceli vyhodit a ucitelovi sa zapacili. Alebo alebo. V kazdom pripade pochybujem, ze si ich dotycny ucitel privlastnil naschval, skor sa niekde stala chyba v systeme. A tvrdo ho preto konfrontovat, nedajboh ako tu hned niektore riesia riaditela by nebolo velmi prijemne. Skor sa staci naozaj slusne opytat, alebo sa na to vykaslat.

maciatkolulu
23. sep 2015

@lolinko neviem a to by bolnucitel tak pripeceny, ze keby ich aj on zobral, tak by ich nosil pred tvojim synom.

alchemilkazltozelena
23. sep 2015

@maciatkolulu mas pravdu a navyse akoze vidim ze tu si fakt asi okrem mna nikto nevsimol ze dospely muz ma vacsiu nohu ako male dieta..

monicm
23. sep 2015

@alchemilkazltozelena Keď ti poviem, že môj 8-ročný syn má veľkosť topánok 38 😀 😀

0silvia0
23. sep 2015

@alchemilkazltozelena no môj syn má teraz 13 rokov a nohu číslo 44. Keď mal 11 rokov, mohol mať tak číslo 42, takže pokojne môže mať učiteľ nohu ako 11-ročný žiak - záleží od toho, či je chlapec pevne stavaný, vtedy majú aj väčšie chodidlá, alebo drobnejší.

@lolinko ja by som sa na to vykašlala, ktovie ako to bolo. Mali ste si ísť po veci cez leto, pochybujem že učiteľ striehol na tenisky. Možno mu ich nejaká upratovačka ponúkla, on nevedel, že sú po žiakovi, alebo... to je jedno.

ivett1
23. sep 2015

@lolinko asi by si mala ísť za učiteľom a pvedať, že syn mal také isté tenisky a mal ich podpísané... a má rovnakú veľkosť tenisiek ... ale... čo keď si kúpil rovnaké ... ? ...ak to chceš riešiť, aby si mala istotu, tak ti iné neostáva, len sa spýtať ...alebo sa na to vykašli...

PS: náhoda je "blbec"...dva roky mi ležalo v skrini tričko (desigual), tak reku "vyvetrám ho" a ...nemala jedna baba také isté ako ja ...na dovči v Tatrách?🙂 ...

monicm
23. sep 2015

@lolinko U nás v škole cca 2 týždne pred koncom šk. roka sa všetky veci rozložia v chodbe a deti či rodičia si hľadajú stratené veci. Predpokladám, že čo ostane ide do koša, prípadne si "rozdelia" učitelia. Maximálne ak učiteľ vie, že to patrí konk. žiakovi a vie, že sa na bud. šk. rok vráti, možno mu to odloží. Vieš si predstaviť, že by nechávali všetky veci, ku ktorým sa nik neprizná? A čo taký 9-taci, ktorý sa už nevrátia? Šak by zo školy bol za chvíľu sklad.

A čo tým chcem povedať. Možno sú to vaše topánky, ale je dosť pravdepodobné, že učiteľ je v tom nevinne. Skús sa ho slušne opýtať, ako prišiel k tým topánkam, povedz, že ste mali také isté, len ste ich nechali v škole. Hlavne ale treba komunikovať slušne, vtedy skôr dosiahneš svoje, ako krikom a zlosťou. Takže riadne predýchaj zlosť a potom choď riešiť (ak teda máš záujem a nevadí ti, že ich už nosil niekto iný)

povuma
23. sep 2015

@alchemilkazltozelena moj syn ma 12 rokov a velkost 43...takze to nie je az take nepravdepodobne, ze dospely muz ma velkost ako 11 rocny chalan, vela dospelych chlapov ma 41-42 velkost

alchemilkazltozelena
23. sep 2015

@povuma
@0silvia0
@monicm

mne to pripada zvlastne, asi preto ze nemam syna, ked som si to predstavila, mi prislo smiesno...kedze viem ake nohy ma moj muz, neviem si predstavit zeby take mal moj syn piatak :-O

monicm
23. sep 2015

@alchemilkazltozelena No vidíš, je to možné. 😀 😀 😀 😉

halit13
23. sep 2015

@lolinko a ešte pred konfrontáciou urobiť nenápadne foto .....

jana_eyre
23. sep 2015

@alchemilkazltozelena moj synovec ked mal 12rokov mal nohu velku ako moj vtedy este len priatel -vel.44..

teraz ju ma este vacsiu, je vysoky, chudy a nohu obrovsku.. ma teraz 16rokov a mojho muza uz prerastol /a to ma moj muz 185cm/

aj druhy synovec mal v podobnom veku nohu 42, odvtedy mu este urcite narastla, ale uz dalej asi nenarastie, kedze je uz dospely..

a v neposlednom rade - moj syn ma teraz 28micku, tak velku nohu ako dalsi synovec mal v 5tich rokoch.. nosi po nom topanky, tak preto to viem :D

chalani ak maju predispoziciu byt vyssi a vacsi tak sa to ukazuje uz v malom veku..

mamulienka30
23. sep 2015

Doriesovanie osudu 3/4 roku starych tenisiek je trosku pritiahnute za vlasy, hlavne ak ide o ucitela narobit zbytocny rozruch okolo syna, ktory nikto nepotrebuje. Suhlasim s ostatnymi, ze tam mohlo byt vela alebo... Veci sa sli vyhodit a jemu sa zapacili, tak si ich nechal. Pochybujem, ze chodil prehrabavat satne a hladat obuv, ktora by mu sedela. Chyba syna, ze si ich nezobral pred prazdninami domov, s akehokolvek dovodu. Aj tak tipujem ma nohu o dobre cislo-dva syn odvtedy vacsiu, a ani by mu uz nesedeli 😝 Kaslat na to.

eviq
23. sep 2015

Neviem, aké výrazne bolo to poškodenie, ale este vždy je tam aj možnosť, že to nie sú vaše tenisky, ale učiteľove.... A to potom bude dosť trápna chvíľa, keď to budete riešiť... Ja len, ci si je syn absolútne istý....

0silvia0
23. sep 2015

@alchemilkazltozelena možno raz budeš mať syna s veľkou nohou a potom ti to bude pripadať normálne. Môj syn prerástol už manžela a zásobujeme s jeho vyrasteným oblečním môjho otca aj švagra 🙂

alchemilkazltozelena
23. sep 2015

@0silvia0 a potom si spomeniem na toto forum hehe veru ak bude po muzovi tak bude mat riadne noziskaaaaa

luciferkax
23. sep 2015

Určite učiteľ nevie, že tenisky sú synove.. skrátka videl pekné značkové tenisky , tak si pomyslel, že ked sa majú vyhodiť, tak si ich vezme.. krátky rozhovor by to určite vyriešil :D

jhalena
23. sep 2015

@lolinko Nechala by som to tak. Nosil by tvoj syn este tie tenisky?
Som si predstavila, ze by si ich tu predavala na bazare, ze nosene mojim syn a jeho ucitelom 🙂.

Mne sa stalo, ze som si nasla "svoj ukradnuty" bicykel, pockala na akoze noveho majitela a konfrontovala. Vyslo najavo, ze take iste poznavacie znaky moze mat aj ineho bike. Nestihala som sa ospravedlnovat.

kamajka
23. sep 2015

@alchemilkazltozelena neviem co je na tom cudne...moja 11rocna dcera ma velkost 40. Kludne moze mat ucitel rovnaku velkost ako 11 rocne dieta...Holt niekto ma nohu vacsiu, niekto, naopak malicku. Moja suseda ma velkost 35, tak teraz akoze nie je sanca, ze moja dcera by mala vacsiu nohu ako 75rocna teta?

maslenka47
23. sep 2015

@lolinko isla by som za riaditelkou a patrala, kde skoncili veci a na zaklade coho boli vyhodene. ALE osobne nechapem, preco ste si po veci neprisli este pred prazdninami. Za 3-4 mesiace ich totiz naozaj mohol aj niekto vyhodit, trebars aj z nevedomosti, preco tam tie veci ostali a cije su.

lolinko
autor
23. sep 2015

Ďakujem všetkým za rady akéhokoľvek typu.
Môj syn má 11 rokov a veľkosť topánok má 42-43, podľa mňa je to normálne.
A čo sa týka tých tenisiek, bol to model roku 2014 a už v januári tohto roku sa vypredali. Áno dala som si tu námahu a kontaktovala všetky športové obchody.
Je úplne jedno či by ich syn naďalej nosil alebo nie, ide o princíp. Áno možno učiteľ je v tom nevinne. A ako som písala za 5 rokov sa nevyhadzovali žiadne veci a zrazu tento rok áno??
Zajtra idem do školy a budem múdrejšia.
A prepáčte, ale svojmu synovi verím nech je aký je, či už v puberte alebo nie, či si vie otvoriť hubu alebo nie..je to moja krv a verím mu

agna1979
23. sep 2015

U nás na škole to tiež tak funguje na konci roka sa vsetky veci ktoré sa našli po detoch nahádzu do jednej krabice a na začiatku roka sa krabica vyloží na jeden mesiac a čo tam ostane tak sa vyhodí a co sa týka papuciek to ked vidíme že su roztrhane alebo extrémne zničene tak sa vyhadzujú hned tie sa neodkladaju.