Syn ráno sám doma a odchod do školy

mia018
24. okt 2015

Ahojte mamičky chcem sa opýtať ako to máte riešené s vašimi deťmi keď vy musíte ísť na rannú a dieťa nemáte pri kom nechať? Pondelok mi začína prvá ranná, mama tiež v robote tak ak to nebudem mať inak vyriešiť syn bude sám doma s tým že bude musieť vstať obliecť sa zamknúť a ísť na autobus. Mama pracuje pár metrov od domu v obchode len neviem či sa jej podarí odbehnúť keď ráno mávajú najväčší nával ľudí. Syn sa bojí tmy preto som rozmýšľala že mu v chodbách nechám vysvietené akurát sa obávam toho či zamkne za sebou a kľúč zoberie hoci keď sa bude obúvať chcem mu nechať odkaz aby zamkol. Ako to riešite vy čo chodíte do roboty na zmeny a nemáte pri kom nechať dieťa? Bojím sa, že malý bude mať z toho traumu ak bude stále medzi všetkých kto by mohol pomôcť zabaviť.

mia018
autor
24. okt 2015

V tej poslednej vete som zabudla dopísať ,,pohadzovaný´´ medzi všetkými lebo rozmýšľam že niekedy cez týždeň by som ho nechala spať aj u jeho tatku.

katka1981
24. okt 2015

@mia018, 8 rocny by to mal zvladnut. Ja bysom mu dala astrsi mobil a nech ti zavola kedbude odchadzat z domu alebo mu zavolaj ty a pripomen mu zamnknut dvere, nech to urobi pocas telefonatu, a budes kludnejsia. Neboj, nebude mat traumu.

sandey
24. okt 2015

Ja by som syna v tom veku samého doma nenechala

pribinak
24. okt 2015

8 rocny chlapcek to zvladne, len mu trosku doveruj. ak ma mobil, tak mu zavolaj, ako mu to ide, jasom kedysi chodila sama uz ako prvacka a zvladla som to.
ak sa boji tmy, tak mu nechaj rozsvietene

jana_eyre
24. okt 2015

a ako casto ti do mesiaca vychadza takato zmena? kedysi, ked som este nemala deti som chodievala davat pozor na synovca v takom veku - ale iba v pripade ak vyslo obom rodicom ze mali nocnu, tak som pri nom prespala a rano odprevadila do skoly..

ked to ale porovnam, rano by podla mna uplne v pohode zvladol ist aj sam, on ale skolu daleko nemal..

podla mna ked bude mat mobil, vsetko pripravene a pozna cestu do skoly dostatocne dobre, nie je narocna a nema tam nejak extra vela nebezpecnych prechodov cez cestu - zvladnut by to mal.. pre klud mu mozes volat vzdy ked bude odchadzat a potom nech ta prezvoni, ked pride do skoly aby si vedela, ze dorazil do skoly v poriadku..

mam teraz inak netere co maju 8 a 9 rokov a myslim ze najma ta mladsia do skoly este sama urcite nechodi, ale podla jej povahy viem, ze by to zvladla..

aha a este som chcela - k tomu otcovi - urcite z takeho niecoho nebude mat traumu ak by si ho nechala niekedy aj u otca.. podla mna by to bola pre neho dobra zmena, ved je to jeho tato..

emilia25
24. okt 2015

U nás v dedine chodi školský bus rovno pred školu do vedľajšej dediny no ja aj napriek tomu s ním chodim az do šatni.ked som mu povedala den pred tym ze busom pôjde sám len na zastávku ho odprevadim bol frajer ale rano má uz prosil aby som sla s ním takže ked má muz rannú idem s nim busom ked má muz ostatné zmeny ideme autom.tu by som v takom to pripade hned sla kúpovst TELEFON aj ten najobycsjnejsi hlsvne aby som sa mu dovoláls ci dosiel v poriadku ale ja som doma a este dlho budem.

snopkulka
24. okt 2015

Tiež si myslím, že to zvládne 😉 mala som len o rok viac, keď som chystala seba ráno do školy a 3-ročného brata do škôlky - naši nás len zobudili a museli ísť do práce, hold inak sa nedalo. Raňajky, ranná hygiena, obliecť nás, proste komplet vychystať, pozhasínať, zamknúť, odviesť ho do škôlky a utekať do školy 😉 Zvládla som, neboj nič, zvládne to aj tvoj drobec 😉

irusa
24. okt 2015

u nás chodí do školy sám a to školu má 10 km, na zastávku ma okolo 500m a chodí ráno pred pol siedmou, ked je ešte tma...musí sa naučiť dôveruj mu

mia018
autor
24. okt 2015

od autobusu to nemáme ďaleko len pár metrov a cez cestu čo syn zvláda bez problémov. Ešte len začínam pracovať takže ani poriadne neviem aké zmeny budem mať nočné budú najlepšie poobedné to bude niekedy u mojej sestry len tie ranné aby vstal na ten zvuk budíka lebo keď treba vstávať to je ho beda zobudiť hlavne že v sobotu už niekedy aj o pol siedmej že mami mne už sa spať nechce, a to aby sa nebál obliekol a zamknúť ale tak verím že to zvládne akurát tie začiatky budú také kým si zvykne. Budem musieť ísť rýchlo na wc nech ma nevidia telefonovať už keď som sa tam horko ťažko dostala do roboty nech tam už vydržím 🙂

mata1001
24. okt 2015

Podla mna to zvladne...ked ma mobil tak mu mozes volat,ci je hore a popripade mu este povedat nech ti zavola ked bide odchadzat...a zajtra je nedela, mozte si to vsetko nacvicit 🙂

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mia018
autor
24. okt 2015

malý už chodieva sám na autobus od prváku on sám chcel ísť, niekedy idem s ním aj ho čakávam, ale na zastávke stoja všetko školáci čo idú do školy takže v tomto problém nie je. Veď preto som založila túto tému lebo sa bojím či to malý zvládne, že ako ste na tom vy čo pracujete na zmeny, ale nemám na výber robotu potrebujem, rodičia mi finančne niekedy pomáhajú ale to sa nedá večne, v prvom rade sa mám ja vedieť postarať o seba a syna a nie čakať od niekoho že ma bude živiť

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mia018
autor
24. okt 2015

to vie že keď je sedem hodín je čas ísť na autobus takže bude mať mobil pri sebe plus normálny budík a ešte sa môže pozrieť aj na hodinky čo visia na stene

mirka414
24. okt 2015

@mia018 moja dcerka to minuly rok to mala 8 rokov zvládla ale videla som ze jej je smutno,ze spolu neranajkujeme. Tento rok to uz zvláda uplne super ja mam stastie,ze je to len v pondelok a cas je 45 minut co je sama a susedka oproti ma rovnako starú dceru tak keby dačo dcerka môže íst tam. Najviac ma rozosmialo prvy den ked som takto isla prec volá mi na mobil a dýchla do slúchadla : ze mamiii cítiš aj zuby som si umyla :D

malabiba
24. okt 2015

@mia018 začiatky sú ťažké, ale malý to zvládne o chvíľu už vám to ani nepríde...mobil je dobrá vec....robili sme to tak, že sme pri odchode nechali svietiť malú lampu, aby nemali úplnú tmu a vždy som deti budievala telefónom a spolu potom s ostatnými deťmi zo sídliska chodievali na mhd...tam ich na zastávke čakávalo každé ráno hádam aj 20 takých drobcov 🙂 a nikoho nesprevádzali rodičia

l3yla
24. okt 2015

Keďže píšeš ,že malý ma telefón ,vie kedy má ísť na autobus ,nevidela by som v tom až taký problém. 😉

nervacik83
24. okt 2015

@mia018 ja by som sa viac bála toho či zvládne cestu autobusom do školy, ale keď toto zvláda od prváku, tak zvládne aj zvyšok... mám dcéru len o niečo staršiu ako je tvoj syn a tiež sme mali zo začiatku obavy, ale zvláda to...... má mobil ak niečo voláme si a ešte problém nebol... ... treba ho len na to pripraviť... myslím aby vedel, že mu pribudne zodpovedná úloha, pozamykať za sebou, pozhasínať... neboj určite to zvládne 😉

nair
24. okt 2015

Ja som ako prváčka alebo druháčka odmietala chodiť do školskej družiny, dostala som kľúče od domu a po škole som bývala sama doma až do príchodu rodičov alebo starších súrodencov. Pamätám si, že spočiatku som sa sama doma bála, pozamykala som všetky dvere ktoré sa dali a sedela som niekedy aj pár hodín v kuchyni a poslušne čakala 🙂 Verím, že to na mne nezanechalo následky, skôr som postupne nadobudla istotu, že som už dosť veľká a poradím si 😉 Záleží asi aj na konkrétnom dieťati, možno sa rodičia o mňa báli, ale verili mi, takže nebol problém. Ten nastal až keď bola zima a zabudla som si doma kľúče 😀

zabina27
24. okt 2015

@mia018 skuste si spolu napisat na dvere zoznam toho, co ma rano spravit, na co nema zabudnut, ked to precita pri obuvani, tak si pospomina, ci spravil. a na koniec velkym "zhasnut a zamknut" 😉 a teraz sa meni cas, tak este chvilu tma rano nebude 😉

janinah
24. okt 2015

@zabina27 výborná rada,tiež použijem 😉

janinah
24. okt 2015

záleží aké máš dieťa,môj má 10 r.,ale našťastie nie je nutený odchádzať ráno z domu sám,to aby som trpla,čo zabudol,či niečo zjedol,či zavrel vchodové dvere.... 😉 všeobecne sú na toto dievčatá šikovnejšie ako chalani

zabina27
24. okt 2015

@janinah no ja som na toto taky uchyl, pisem si zoznamy na vsetko mozne, velmi ma potom tesi, ked mozem odskrtavat 😀 😀 😀

janinah
24. okt 2015

@zabina27 ak len to...zoznamy píšem aj ja,napíšem zoznam ...a potom neviem kam som ho dala....úplne najdôležitejšie veci si napíšem na ruku..ak uvidíš 50+ ženštinu s písmenkami na ruke,tak to som ja 😀

elise
24. okt 2015

Nemozes poprosit susedov? Nech dohliadnu na neho, popripade nejaky spoluziaci nech rano pridu po neho k vam alebo nejaky rodic co vozi dieta do skoly, zobral by aj tvojho a skontroloval zamknutie. A nemoze spat u babky? Nemate dedka? @mia018

simkakr
24. okt 2015

moja mama to so mnou robila tak, keď som bola prváčka, že jeden budík mi nadstavila na čas kedy mám vstať, na stoličke som mala prichystané oblečenie, v kuchyni raňajky a druhý budík nadstavený na čas, kedy mám odísť do školy 🙂 v čase keď som mala byť na odchode, mi väčšinou zavolala buď mama alebo oco vtedy ešte na pevnú linku aby som nezabudla zamknúť ..a prežila som bez ujmy 🙂 okrem jedného razu kedy som zalarmovala skoro celú bytovku kvôli pavúkovi na stene :D tým chcem len povedať, že tvoj syn to určite tiež zvládne a zvykne si 🙂

celasapremenim
24. okt 2015

ak budete mat stastie, nic sa mu nestane

mia018
autor
24. okt 2015

@zabina27 to som aj chcela že mu napíšem na dvere kým sa bude obúvať veľkými písmenami aby zhasol a zamkol.
No zajtra sa s malým ešte porozprávam a dohodneme sa riadne čo a ako ale hlavne verím že to nejak zvládneme

pumpkincake
24. okt 2015

Ja neviem v akej krajine ste podaktore zili ked ste boli deti, ale ja ked som mala 8 som chodila sama do skoly a sama som sa vychystala a sama som aj prisla. A bezne som aj sama bola doma. A nikoho by nenapadlo, ze ked mi mama povie co mam ako spravit, ze by som spravila nieco inak alebo nieco vyparatila. A to som teda bola sinter. Mala som nachystanu desiatu, ranajky a sla som do skoly. No problem.

pumpkincake
24. okt 2015

A bez mobilu samozrejme. To sa ani nechyrovalo o mobiloch. 😀 teraz to mas super lahke ze ho mozes kludne skontrolovat 🙂