Syn dostal v škole na Secret Santu nefunkčnú hračku

21. jan 2023

Triedna ucitelka v synovej triede navrhla Secret Santu. Kto nevie o co sa jedna ide o to ze kazde dieta si vylosuje spoluziaka, ktore mu prinesie darcek. Moj syn napriek tomu ze si vybral uz druhy rok dievca, snazil sa vybrat maly darcek ktory spoluziacku potesi. Dohoda je do 5 eur. Tento rok si jeho meno vylosoval spoluziak ktory s mojim synom nie je kamarat ale ani nie su nepriatelia a spoluziak mu priniesol hracku ktoru mal zrejme doma uz par rokov. Hracka bola nefunkcna a rozbita. Bol to vlastne odpad na vyhodenie ktoreho sa zrejme chcel zbavit. Ak by sa jednalo o rodinu co su chudobny tak by som to uplne pochopila ale nejednalo sa. Bolo to pre syna velmi ponizujuce a bol z toho smutny. Moj syn nie je materialista ale tym ze to bolo pouzite, rozbite auticko ktoremu chybali suciastky tak bol velmi sklamany. On sa kazdy rok tesi a dokladne darcek so mnou vybera aby spoluziaka potesil lebo o tom to je. Premyslala som ze auticko vratim jeho mame s tym ze nech si odpad nechaju doma alebo neviem ci vobec to nejak riesit len ma mrzi to sklamanie mojho syna.

basska_b
21. jan 2023

Uff, tazko povedat... ja by som sa na to asi vykaslala. Je to vizitka danej rodiny, aj toho chlapca, ale najma rodicov. Karma je zdarma. Teda ak rodicia vobec vedeli o tom. Mozno chalan na to kupovanie darcekov zabudol a narychlo daco hodil do tasky. Teda, ak to vedel uz sam zabalit a tak.

kris_tin257
21. jan 2023

Ja som asi väčšia sviňa ale to autíčko by som vrátila jeho rodičom. Viem si predstaviť ako sa tvoj syn musel cítiť, už iba preto by som to vrátila.

mira0611
21. jan 2023

Ahoj, ja by som to riesila doma so svojim synom, ze je mi luto, ze jeho tajny santa bol takyto.
Kupila by som mu za par euro male auticko v draciku tie kovove ako nahradu.
Riesit v skole by som to neriesila aj keby aj mna by to sralo, ale proste ti ludia aj spoluziakova matka je takato a s tym nic nenarobis. Mozes jej povedat hocico, ona je proste taka primitivna. To ze poslala nieco pouzite este ok, ale ze aj rozbite, to inteligencia.
Este nakonec povie, ze ste to rozbili vy.
Nekupi tvojmu synovi iny darcek a neospravedlni sa. Aj my mame v triede takuto 1 mamicku aj jej syn je taky isty a proste len si spravis viac jedu.
Autorka mas pravdu, ale ju nezmenis.

felycity
21. jan 2023

Synovi by som celú situáciu vysvetlila z hľadiska ľudského, nie každé dieťa má rodičov, ktorí by ho viedli k tomu, dosť možné, že dieťa zabudlo a vyriešilo to takto a rodičia možno ani netušia.... na rodičovskom združení by som otvorila otázku s tým, že tento secret santa nie je vôbec dobrý nápad .. toto čo píšeš tu už bolo veľakrát a vôbec to nefunguje akurát prináša mnohým deťom sklamanie a nepochopenie..

lauriik
21. jan 2023

Kaslala by som na to. Aj tak nic nevyriesis a budes este ty za zlu. Synovi by som kupila ine auticko, nech ma radost.

zuzahajdulka
21. jan 2023

Ja by som to vratila, uz len z dovodu zachovania dostojnosti a sebahodnoty tvojho syna. Je ponizujuce obdarovat niekoho odpadom, zvlast ked sa da vo vselijakych pepcach kupit darcek viacmenej za euro. Mozno ma to triggeruje, lebo mam taku krstnu. Podotykam je to financne zaopatrena lekarka, ale ako darceky k sviatkom dava napr. teglik horcice, kus rozmrazeneho masa z jej mrazaku, vystrizky zo starych casopisov, pouzivany stary mixer, pouzivany obrus z 90-tych, atd. 🤣🤦. My sa na tom v rodine po tolkych rokoch uz rehoceme a troska svinsky sme jej k jubileu dali sacok s teglikom chrenu, nalomene pravitko a odratu varechu. Proste sme museli. Ale vazne. Pracujem v zahr.firme, kde si na kazdorocne vianocne stretnutie tiez davame secret santu. Pred rokmi sa stalo nieco podobne, jedna strana kupila CDcko a druha dala kresbicku svojej dcery. Bolo to trapne a tak majitel urcil sumu, za ktoru mame kupovat darceky, pricom kazdy pise hromadne aj wish list. Mozno by bolo fajn s ucitelkou prebrat nieco podobne, v symbolickej cene.

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mira0611
21. jan 2023

@zuzahajdulka inac, toto je strasne cim je clovek bohatsi, tym je aj lakomejsi.

lauriik
21. jan 2023

@mira0611 lebo keby vsetko pominal, nebol by bohaty 😂😂

simca06022011
21. jan 2023

Kto vie ci mama toho ziaka vobec vedela o tom, co syn berie. Nemyslim, ze to poslala naschval. Nerozumiem preco to riesis az teraz. Ja by som to poslala do skoly spat hned, pani ucitelke. Ona nech si to vyriesi. Nasa prizvukovala to, aby to bolo jednak do 5EUR, ALE aby to nebol odpad, potesilo to obdarovaneho, nebolo to pokazene atd. Cize asi s tym uz maju prax, nabuduci rok si da hadam pozor. Teraz by som to neriesila, pri budcorocnom, by som to na rodicku spomenula, daju si na to pozor aj rodicia, aj ucitelka to detom bude opakovat.
Zo synom by som to nejak obratila na srandu, iste nie je na to odkazany aj ked ho to zamrzelo. napr moja dcera sa nad tym vobec nepozastavovala, tiez jej spoluziak dal par veci, ktore nasiel doma a s ktorymi ona nic nenarobi, ale proste s usmevom sme to prijali ze tak teda nieco s tym urobime :D Ona si s kamoskami vianoce urobila, partia si darceky dala medzi sebou este mimo tohto "secret santu". A tym sa jej to proste vyrovnalo.

vierka82
21. jan 2023

Môj syn dostal špinavú a pokazenú (chýbali ruky) vianočnú ozdobu - asi spolužiak našiel cestou do školy a daroval môjmu synovi 😀😀😀a ešte dostal obaly od cukríkov v počte dva kusy 🤣🤣🤣
Sklamaný bol tiež ale keď som mu kúpila jeho vytúženú hračku už mu to bolo fuk

autor
21. jan 2023

@bilberryday riesim to teraz lebo mu to ten spoluziak az teraz priniesol. Pred Vianocami sme mali zavretu skolu.

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beata_k
21. jan 2023

Riesila by som to s ucitelkou. Ale v zmysle, nech to uz nerobi lebo je s tym ostara. Nie jedna tema tu o tom je...sklamanie z hracky.

loginexistuje
21. jan 2023

informovala by som ucitelku a navrhla jen aby zvazila v buducom roku realizaciu takeho santu
resp ak uz chce tak nech prinesu darceky k nej na kontrolu resp nech ona upozorni rodica
vratila by som to nie ste zberny dvor

zuzahajdulka
21. jan 2023

@mira0611 a este ze buranske spravanie nie je vylucene vekom a majetkom 🤭.

autor
21. jan 2023

@bilberryday je mi luto mojho syna preto to riesim. On sa snazil ale aj sa tesil sa ze ake prekvapeniesi najde on pod triednym stromcekom. Bolo to prenho sklamanie.

bajka16
21. jan 2023

😀 vôbec by som to neriešila. Ak tak, tak syn môže spomenúť spolužiakovi medzi rečou že mu poslal pokazenú hračku. Ale akože ja by som to neriešila. Podľa mňa rodičia ani nevedia čo ich syn poslal. Alebo nevedeli že je to pokazené. 😏 V podstate o nič nejde 🙂

dilino
21. jan 2023

Viac by som sa do takých aktivít nezapájala na synovom mieste. Vopred by som povedala že nezapájam sa.

lienka.7
21. jan 2023

Vrátila by som s poďakovaním, ze zberne suroviny su inde. A povedala to aj učiteľke.

elenka74
21. jan 2023

Ja osobne neuznávam toto kupovanie darčekov. My sme sa tiež snažili a môj syn dostával hlúposti, raz 2 liči + 2 tvrdé medovníky. Synovi treba vysvetliť, že nie všetci ľudia sú dobrí a zodpovední.

cyberk
21. jan 2023

Ja by som to riesila s triednou.. ale nie mesiac po, mali ste to hned riesit…, nech sa jeho matka prepadne od hanby, co to za syna vychovava, ci uz o tom vedela alebo nie…

ivana11155
21. jan 2023

Ja by som hlavne vlastnému dieťaťu vysvetlila, že každému sa vráti to čo dáva, aj dobre co robí, aj to zlé. Neviem či by som konfrontovala rodiča, v dnešnej dobe je kopec rodičov, ktori ziadné hodnoty nemajú a ani deti k tomu nevedú. Napríklad moje dieťa by ani nenapadlo vedome zabaliť pokazenú hračku.

h2o2
21. jan 2023

Auto by som nevrátila, synovi by som to vysvetlila a pani učiteľke by som povedala nech nevymyšla takéto kraviny.

marca12
21. jan 2023

Podmienka bola darovat kupenu vec? Chapem to sklamanie,ale aj na tomto sa deti ucia. Urcite si mu to adekvatne vysvetlila a pochopil. Len nechapem uz je polovica januara to este len teraz si davali darceky alebo ta to stve tak dlho? Rodicia castokrat robia vacsi cirkus ako deti. Keby si s tym bola v pohode,bol by aj on.

alja20
21. jan 2023

Ja by som to na rodicku riesila priamo s ucitelkou,aby tento sposob obdarovavania zmenila na vlastnorucne vyrobeny darcek cez napr.vytvarnu vychovu ...ona vymyslela tak nech ona realizuje....ked darcek do 5€ ok vyzbierat 5€ nakupit za to material preukazat potom blocky a deti sa mozu vo vyrobe darceka realizovat a zuadne by nebolo takto sklamane ...pekny napad ale nedomyslene realizovany ...

zooeynka
21. jan 2023

Asi treba byt trochu nad vecou a nerobit z toho vedu. Hracku hodit so synom do kosa, vysvetlit mu, ze aj takyto je zivot a uuuuplne sa na to vykaslat.

janinah
21. jan 2023

Ďeťom netreba úplne zametať cestičky,aj sklamanie aj stres aj neúspech patria k životu a mali by to zažiť a učiť sa reagovať.Samozrejme veku primerane a s pomocou rodičov,ale neriešiť také maličkosti za nich.

michellemary
21. jan 2023

@marca12 autorka píše, že darček dostali až teraz pre pred sviatkami zavretú školu...

h2
21. jan 2023

Môj syn si vylosoval spolužiačku, od jej kamošky zistil, čo by ju potešilo. Podľa jeho inštrukcií som kúpila bižutériu za 16,80. Syna si vylosovala iná spolužiačka a dostal od nej konderčokoládku. Neriešim, som rada, že obdarovanej sa darček od nás veľmi páčil, syn žiadnu krivdu necítil, čokoládu zjedol. 🤷🏻‍♀️