Syn a jeho kamarát

8. jún 2022

Baby akoby ste riešili situáciu, mám dve argentínske dogy, socialozovane , zvyknuté na ľudí , vycvičené ...
Mám aj syna 7rocneho , a stále chodi za ním jeden chlapec , sú kamaráti , beriem , ale každý deň nám bucha pri bráne , do brány, kope nám , vykrikuje ,vrieska..naráža s byciklom do brány...psi ho znenavideli , nikto im nerobí problém ale pri ňom sa idú zbesnit , veľa krát som to riešila s ním nech aspoň taký bordel nerobí pri bráne , hovorila som rodičom niekoľkokrát nič . bojim sa,ze im raz prepne a niečo mu spravia.máme zabezpečeny plot ,tam nie je problém,ale trpnem aby syn neotvoril bránku a má to zakázané ale to je dieťa , robím čo môžem , nechcem synovi zakázať kamaráta,ale ani rodičia žiadna snaha , pre nich sú to hlúpe psi , nic iné, nie sú psíčkari ,tým padom to nechápu...

autor
8. jún 2022

Bicykel 🙈

syslik81
8. jún 2022

ak nemas moznost oddelit dalsim plotom/branou psov od prednej casti domu zakazala by som detom sa hrat .. obcas na ihrisko ok ale nie pred branou a nie u vas .. holdnech si najde normalnejsieho kamosa ..

autor
8. jún 2022

@syslik81 najhoršie je že rodičia , zaujali postoj že ak mu psi niečo spravia to ešte len uvidíme...čo chápem ,tiež som matka , len syna si zabudli poriešiť

lenka7477
8. jún 2022

Stále sú to zvieratá , konajú pudovo - môžu byť vycvičené akokoľvek , zaútočiť môžu ☹ presne ako píšeš ,, ak im raz prepne,, Určite majú výcvik , ale reakcia môže byť v sekunde ☹ Chlapec je asi riadne nechápavý , keď doteraz nepochopil Tvoje slová. A neberie ich vážne . Asi by som požiadala aj syna, nech sa stretávajú inde , nie pred Vašou bránou . Musíš riziko minimalizovať , pretože nemôžeš striehnuť , alebo vždy stáť pri bránke ,,ak by sa niečo zvrtlo ,,

zirafienka
8. jún 2022

Asi je to nie najvhodnejší kamarát ani pre tvojho syna. Ako si toto môže dovoliť robiť. Trieskať, kopať...

simona92101
8. jún 2022

Odporucam kameru,nam sa to uz par x osvedcilo.tiez mame velkeho nem.ovciaka,do ktoreho deticky po ceste zo skoly hadzali kamene,odvtedy ked ich citi,ide sa zbesniet..ja som uverejnila dany videozaznam na obecnej stranke,s tym ze ak si rodicia dane deti neupracu,nerucim co sa stane.deti veselo pchaju cez branu ruky,hadzu palice,pud sebazachovy ziaden🤦‍♀️

cyberk
8. jún 2022

ich syn zdedil retardovanost po rodicoch, s tym nic nenarobis... bud nech sa stretavaju inde alebo nech si syn najde normalneho kamarata 🤐

autor
8. jún 2022

@simona92101 máme čiastočne monitorovanie kamerovým systémom ale budeme potrebovať ešte jednu kameru , poviem mužovi nech to porieši

autor
8. jún 2022

@zirafienka tak vidíš , veľa krát som povedala ok nech sa stretnú ale niekde inde

autor
8. jún 2022

@lenka7477 presne tohoto sa bojím , sú to psi , môže tam byť skrat , hoc čo ..jasné su cvičeny , aj chodia medzi cudzích ľudí , ale chápes no , stále je to pes a vidím ako reaguje

amiaja
8. jún 2022

To co je za rodicov? Miesto toho aby si "upratali" decko a vysvetlili mu co sa moze a co nie, sa vyhrazaju vam ze este len potom uvidite? A potom ze kam ten svet speje ked nam tu vyrastaju taketo decka.
No najlepsie by bolo keby sa stretavali niekde na ihrisku, nech k vam chlapec nechodi.

autor
8. jún 2022

@amiaja oni výchovavaju poloboha z neho ..

tncka
8. jún 2022

Ja odporucam zmenu kamarata a vyriesis vsetky problemy🤣

lenka7477
8. jún 2022

máš rozumný a zodpovedný pohľad na vec , samozrejme veríš svojim psom, a zároveň pripúšťaš zlyhanie - niektorý chovatelia by sa hádali do krvi .
Určite rázne zakročiť voči chlapcovi, nedráždi len psy , ale ničí aj Váš majetok.

gabika128
8. jún 2022

Ja som kľudný človek, ale po tom všetkom čo si už skúsila by som na neho asi len vyletela a naziapala na neho tak, že by sa možno aj rozreval.

luccija
8. jún 2022

Bránku by som pre istotu zamkla aj tak, keď príde kamarát asi si doma a otvoris.Chlapca to evidentne baví dráždiť psov a asi by som mu rázne povedala svoje aj obmedzila stretnutia

bbebe
8. jún 2022

Rodicia su dobre debilni, ne aby sa bali o to decko aby mu psy nic nespravili, ale ohanaju sa ze to este len uvidite.... co tam po dokusanom decku, hlavne ze uvidia majitelia. omg to su idioti

bbebe
8. jún 2022

ale zase ked je debilny rodic je dost mozne ze dieta bude take iste.... ze kope do brany a bucha bicyklom.... to kde sme....

kandelabra
8. jún 2022

ani psov by som nemusela mať, keby mi chlapčisko pred bránou vyvádzal to čo tebe, a pekný rozhovor s ním ani rodičmi nepomohol, tak si ho raz odchytím a naziapem naňho, že by si to do smrti pamätal. Však aj tú bránku vám môže zašpiniť/poškodiť a niekto, teda vy to budete musieť riešiť. Nehovoriac o tom cirkuse čo robí. To nemáte zvonček pri bráne že chalan takto púta pozornosť?
Inak prednedávnom tu bola podobná diskusia, niektoré tipy na riešenia tam boli dobré. A nemyslím si, že pri tomto štýle výchovy chlapca by tvoj syn prišiel o veľa keby sa s ním prestal kamarátiť, naopak, možno by si sa vyhla mnohým problémom do budúcna, lebo syn môže začať chlapca kopírovať. Nehovoriac už o tom, čo by bolo v puberte, to je už ale iná kapitola...
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/cudzie-deti-nam-skacu-na-plot-a-cez-branu-strkaju-prsty-a-ruky-nasim-psom/

sissy27
8. jún 2022

Ako pardon, keby mi nejaký zasran naschvál ničil bránu aj po opakovanom upozornení, tak prestanem byť dámou a všetky moje zábrany asi idú bokom. To ani muž mu nevie naložiť?? Nemyslím fyzicky (aj keď teda nebudem klamať, mne by asi ruka uletela), ale ja stále hovorím - ak si niekto nevie vychovať svoje decko, tak to raz urobí niekto cudzí a budú si to všetci dlho pamätať…

autor
8. jún 2022

@kandelabra ďakujem pozriem si tému ,prečítam nápady
Zvonček máme , aj s kamerou dokonca ale tak nezazvoni
Ja sa bojím len jednoho ak sa raz bránka otvorí ,a tie dva kolosy na neho vybehnú , no bojím sa...

autor
8. jún 2022

@bbebe tak vieš pre nich sú to psy.ich v podstate zaujíma to prečo takých psov chováme pri našom dieťati

dennynkoo13
8. jún 2022

Aj my máme dobermanku a dvoch jazvečíkov. Syn k nám raz doniesol spolužiaka, ktorý si asi myslel, že pes je hračka. Ťahal ich za uši, labky, chvost. Hneď som zakročila psy síce majú dobrú výchovu ale stať sa môže hocičo. Keď si rodičia prišli pre dieťa upozornila som ich na to, že takéto správanie netolerujem a nech dohovoria synovi. Vysmiali ma, že je to len dieťa a chce sa hrať a mám si dávať pozor na svoje zvierata. Odvtedy u nás chlapec nebol, zakazala som to, nebudem zodpovedná za to ak sa pes zachová skratovo a zaútočí. Stretávajú sa na ihrisku. Takže riešila by som to určite obmedzením kontaktu u vás. Nám to zabralo

autor
8. jún 2022

@dennynkoo13 ja ho ani nepúšťam k nám, iba keď sú psy zatvorený vo volierach aj to stekajú ako besny.presne sú dobré vychovaný ale ak im prepne

autor
8. jún 2022

@dennynkoo13 a teda vlastne volierach nebývajú zatvorený bežné len výnimočne ...

lalenka33
8. jún 2022

Pekne by som im povedala, že až ich syn ešte raz bude kopať do mojej brány, tak potom oni uvidia. Máš svoje psi zabezpečené? Máš. Zato, že ich decko je bez výchovy a rodičov má takých istých neandertálcov, ako je on ty nemôžeš.

lintu
8. jún 2022

Keď bude malý cirkusovať pred bránou, pošli k nemu chlapa na pokec. Mohol by mať väčšiu autoritu. Prioritne naoko riešte poškodzovanie majetku. Niektorí, keď sa dozvedia, že svojím správaním negatívne vplývajú na zvieratá, motivuje ich to robiť ešte horšie.

sashabb
9. jún 2022

A ten chlapec sa nebojí keď psi robia "bordel" za bránou? Potom s ním asi nieje niečo v poriadku 🙄
Možno by zabrala šoková terapia. Dať psa na vôdzku a po kopaní do brány ju otvoriť aby pes vybehol (ty ho budeš samozrejme držať). Možno potom chlapcovi docvakne čo sa môže stať.

zdenkatv3
9. jún 2022

suhlasim, asi ho treba trosku upratat, lebo presne ako citam a ako si napisala poloboh to bude uplny.

kika900
9. jún 2022

no, ak by mne 7 ročný hajzlík kopal na dvere, ťahal by svinským krokom odkial prišiel. Ak ho jeho matka nenaučila správať sa, nie je to tvoj problém, na obrovský problém si zarobili jeho rodičia. Je na návšteve u vás, ja keď som mala 7, som ani nešla na návšteve na wecko 🙂 Vyzeráte ako pohodoví ľudia, ak by sa nejdajbože niečo stalo a hovoríme o tragédii, problém máte vy a len vy. A koho to trápi? Vás samozrejme. On obťažuje vás, nie vy jeho. Integrita, inteligenicia a dobré spôsoby sú veci, ktoré sa nedajú kúpiť za žiadne peniaze. Osobne mám skúsenosti s velkými psami, pes vycíti to, čo my nevidíme alebo nechceme vidieť. Má 7 rokov, čo bude robiť v 13? Vykopávať vám dvere? Dokedy chcete detičkám takto ustupovať? A je takýto príklad správania vhodný pre vášho syna? Lebo váš syn nepotiahne jeho, ale naopak.