Štvrtáčku nebaví anglický jazyk

12. sep 2024

Dcera je 4tacka a vobec ju nebavi anglicky jazyk. Nosi aj zle znamky, hoci z ostatneho ma jednotky. Neviem co s nou robit...

biba_18
12. sep 2024

súkromné hodiny. nejaká milá baba, čo ju nebude doučovať, ale čo s ňou bude robiť prípravu do školy, kľudne aj nejaká šprtka z gympla s ktorou by si rozumela ... a chodila by k vám povedzme 2x do týždňa - ona ku vám, v domácom prostredí by sa dcéra pripravovala ...

vkatush
12. sep 2024

Ako radí @biba_18
Doučovanie, kde nemusí doslova učiť nové, len upevňovať to, čo majú a hravým spôsobom. Ja som tak kedysi učila a vytiahla som 4kára na 2ky, občas aj na 1ky.
A či už nejaká jazykovka pre deti alebo individuálne, to ti stačí aj študentka, pomôže to veľmi 🙂

melanta
12. sep 2024

4-táčka na strednej? Hovoriť s ňou je potrebné. Čo chce v živote robiť. Ak nechce robiť nízko kvalifikovanú prácu (sem počítam aj bežnú administratívu), nepotrebuje angličtinu. Ak chce niečo viac, super angličtina je podstatná. Dokonca často nestačí vedieť plynulo iba anglicky. Na lepšie pozície je bežné, že človek okrem super AJ potrebuje aj ďalší jazyk na vysokej úrovni. A dnes je už bežné, že aj na bežnú administratívnu pozíciu je potrebné vedieť jazyk. V jej veku je už dospelá a musí mať prehľad, ako chce žiť. Nemusí vedieť, čo chce robiť, ale mala by vedieť, ako chce žiť (chce cestovať, mať bývanie, kúpiť si čo sa jej páči, ....) a čo robiť nechce. Takže hovoriť s ňou. Keď si uvedomí, že ten AJ potrebuje, tak možno jej postačí škola, ak nie, tak ako píše biba, súkromné doučovanie, ktoré jej pomôže dohnať všetko. Ak názorom nepohne, nechaj to tak - buď bude žiť bez angličtiny, alebo sa ju naučí neskôr, keď zistí, že jej ušiel job kvôli slabej úrovni.

simsalabim
12. sep 2024

Ja by som okrem toho, co bolo spomenute vyssie, vyuzila aj moznosti, ktore dnes ponuka internet. Youtube je plny kratkych rozpravok v anglictine a roznych kurzov aj pre deti...

autor
12. sep 2024

@melanta je 4tacka na zakladnej skole

oskvarka
12. sep 2024

steve and maggie videa.. pripadne epic books .. závisí akú má úroveň.

oskvarka
12. sep 2024

alebo khan academy kids aplikacia

oskvarka
12. sep 2024

ale samozrejme aj nejaka kamoška starŠia Čo s ňou pokeca anglicky može byť super..

melanta
12. sep 2024

Dosť veľký rozdiel, či ZŠ alebo SŠ. V každom prípade, 4-táčka na ZŠ je už vo veku, kedy s ňou môžeš viesť rozhovory o živote, o peniazoch, o tom aký je rozdiel makať 12-tky 7 dní v týždni či robiť niečo nestresujúce a pritom zarobiť veľa. Že zarobiť veľa znamená mať určitú slobodu, pretože nemusí premýšľať, či si môže kúpiť nové čižmy, či môže ísť k moru raz za 5 rokov alebo 3 krát za rok. Už vidí aj na vaše situácii, čo si môžete a nemôžete dovoliť. Ja som proste zástanca toho, že s deťmi je potrebné od mala hovoriť o živote - peniazoch, vzťahoch. A vekom tieto témy rozvíjať. Mimo toho všetkého ale, to, že v 4. triede na ZŠ má zlé známky z AJ nemusí nič znamenať. Ja som mala na ZŠ ruštinu, iná alternatíva nebola, na SŠ sa mi nemčinu ani angličtinu učiť nechcela. A aj tak mám dnes C1 certifikát zo 4 jazykov, ktoré som sa naučila v dospelosti. Vôbec to neberiem ako tragédiu.

dasakasa
12. sep 2024

Porozprávať sa s ňou.ako jej to otvorí dvere nielen v pracovnej oblasti,ale pomôže aj v bežnom živote.motivovať ju,že dnešná generácia bežne používa angličtinu a keby chcela vycestovať,ľahko spozná nových priateľov po celom svete.

vikyy79
12. sep 2024

skúsila by som nejaké rozprávky, možno krátke knižky po anglicky. aby to nevnímala len ako povinnosť, ale aj ako zábavu. inak ja som neznášala angličtinu celú základnú školu, na strednú som išla s tým, že som sa vedela ledva predstaviť a momentálne prečítam na sedenie knihu po anglicky a najlepšie som zmaturovala zrovna z angličtiny. my sme totiž mali na základnej otrasné učiteľky, strašne nudne učili a samé dobre nevedeli po anglicky. ja som si k angličtine našla cestu až vďaka sociálnym sieťam (narovinu povedané, tiktok😂). takže podľa mňa si aj ona vekom k angličtine nájde cestu. konieckoncov ňou bude obklopená v tejto dobe všade a nebude mať veľmi na výber

biba_18
13. sep 2024

no, čo ja viem či by som chcela nechať niečo len tak aby sa o pár rokov ukázalo, že to nemá zmysel - pretože niekto sa skutočne môže dostať k jazyku cez tiktok alebo hry, a niekto absolutne nemusí... je na tebe ako sa rozhodneš, lebo to sú úplne 2 rôzne prístupy ... ale mám skúsenosť že staršie deti pokiaľ samé nechcú, tak už doučovanie vyslovene sabotujú a ani zlé známky nie sú pre nich strašiakom ...

sashulla
13. sep 2024

Bola som na tom veľmi podobne ako decko. Mňa rodicia poslali na jazykový kurz ako 11 ročnú. Odvtedy uz na mna ucitelia neboli neprijemni a nemala som uz stvorky. Velmi mi to pomohlo. Ani nie žeby ma to nebavilo, ale nerozumela som tomu vôbec. Mesiac mi tak pomohol, že som začala rozmýšľať v AJ. Ak nie ie vhodny ucitel pre dieta, tak motivacia je nulova. Popripade, skus aj appky v mobile duolingo alebo filmy ci knihy, je taka pekna citanka English Stories. U nas tiez s tym bojujeme. Dceru by som cez leto poslala von. Len sa boji, lebo este sama neletela.

mantilka
13. sep 2024

Duolingo aplikáciu...zabaví sa nám mobile a každý deň precviči anglinu.

mantilka
13. sep 2024

Treba ju motivovať. Dnes je jazyk nevyhnutnosť. Ja by som bez angliny sotva našla dobrú prácu. Teraz už tlačia na viac jazykov. Dcéra je piatacka a od štvrtého majú druhu nemčinu. Učia sa 3 hodiny AJ a 3 hodiny NJ týždenne. Keď budú zvládať, sľúbili im taliančinu v ôsmom ročníku.
Ono keď sa rozpráva v jednom jazyku, ďalšie jej pôjdu.
Mam kamošku, ktora ledva na výške prešla anglinou. Totálny antitalent na jazyky. Po výške išla robiť aupair do anglicka. Vrátila sa na SK a roky robí obchodnú činnosť v angličtine.