Strach 6 ročného dieťaťa

23petka
19. máj 2021

Ahojte,stretli ste sa niekto u 6rocneho dietata s tym,ze by sa strasne balo uplne banalnych veci? Napr.vytiahla som tlakomer len taky maly a ona sa utekala schovat,lebo sa toho bala,otec vytiahol z tasky krabicku s tym zastrihavacom chlpov co je ako pero,schovala sa, v skolke ma upratovacka nejaku bandaz na ruke a ona v noci stala a strasne sa bala,ze ona sa boji toho co mala na ruke,ze nejde ani do skolky a teraz strasny plac spustila,ked mala ist spat,ze sa boji zase toho co mala ta upratovacka a ze sa tu niekto schovava. Skusala som jej to vselijako mozne povysvetlovat a vobec jej to nepomaha ako keby ani neverila tomu co jej rozoravam. Co s tym? Mam sa obratit na detsku lekarku?je aspon nejaky caj alebo nieco prirodne co by jej pomohlo ukludnit sa?

veronikavaneska
19. máj 2021

Ahoj my sme mali podobne prešlo to 👌
Mamiiii bojím sa že príde žralok??? Krokodíl? Biela ruka mi vychádza s podlahy??? Čo keď príde tornádo? Mamiii bojím sa že zomriem ja nechcem zomrieeet a reeev .....
Je to

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
23petka
autor
19. máj 2021

@veronikavaneska a ako ste to riesili?preslo ro same?

23petka
autor
19. máj 2021

@viestta super vec to ma nenapadlo,musime nieco take urcite vyskusat,dakujem za radu

miirkka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronikavaneska
19. máj 2021

@23petka hej vždy sme vysvetlili že žralok žije vo vode on by zomrel bez vody...ukázali na mape ako ďaleko je more...a načo by ju taký žralok chcel?..veď že nech sa zamyslí sama...že je inteligentná...a sama si uvedomila áno je to úplná blbosť sa toho báť no aj tak sa trochu bojím... A tak postupne všetko vždy prebrali a po čase bolo dobre 🥰

renab
22. máj 2021

@23petka dcera mala kvoli takemuto problemu odklad skolskej dochadzky. U nas pomohlo najst nieco, v com bola naozaj dobra a zdvihlo sa jej sebavedomie.