Ste spokojní s taškou Topgal?

zlatovlaska123
8. jan 2013

Pýtam sa, lebo čoskoro budeme mať prváčika, teda nás čaká kúpa tašky. Topgal chvália, no mne sa zdajú tie tašky pre prvákov strašne veľké. Niekedy keď pozerám, taška väčšia ako dieťa 🙂 Alebo poraďte inú...

sympa1
8. jan 2013

@zlatovlaska123 my sme s topgalkou nadmieru spokojny...ona sa zda vzdy velka ked si 5-6 rocne dieta kupuje tasku..ale ver tomu ze prejde rok a bude mu akurat..a nekupujes ju na jeden rok..teda aspon my sme ju aspon na 4 roky kupili...mame ju teraz druhy rok a je ako nova....myslim ze vsetky tasky v obchodoch je jedno aka znacna su rovnako velke priblizne

parker36
8. jan 2013

Ja som kupila synovi ako prvakovi skolsku tasku Herlitz. Bola to klasicka stvorcova aktovka, mala vela reflexnych prvkov, pacilo sa mi na nej rozdelenie prepazok, mali vtedy peknu kolekciu - syn si vybral "Hot wheels" - ale teda kupila som ju hlavne kvoli tomu, ze bola asi najlahsia na trhu, co sa tyka gramaze. Vydrzala synovi krasne prvy rocnik, aj druhy rocnik, akurat uz v druhom rocniku sa synovi zacala zdat moc detska a popravde syn je aj dost vysoky, tak pomaly zacal aj podla mna vyzerat uz smiesne.... Prave preto sme kupili novu tasku - akoby ruksak Topgal. Je ozaj super, po vsetkych strankach a keby som asi druhykrat kupovala prvakovi tasku, tak kupim rovno Topgal - urcite mu vydrzi na styri roky a bude stale "in" 🙂

parker36
8. jan 2013

... duplicitny prispevok... prepacte 🙂

gretka2
8. jan 2013

Moj syn je teraz tretiak, a mame Topgal tasku od zaciatku (zatial tu istu). Ked som sa rozhodovala, ze aku kupime, tak prvym kriteriom bola hmotnost tasky, a tu jednoznacne viedla Topgal, tak isto ergonomia, ma vo vnutri hlinikovu vystuhu, ma dobre polstrovany chrbat aj popruhy. Mame tento model http://www.passage.sk/topgal/chilli-2010/chi-165/, a zmesti sa mu tam vsetko, co potrebuje. Ale vlaci tam aj kopec somarin (velke knihy, hracky..) a zips je zapnuty nadoraz, takze ratam, ze to 4.tr. bude uz nova. Ale tri roky vydrz je akurat 🙂)). Inac vyzera v pohode, aj som ju prala 🙂
Syn je dost drobny, teraz ma 8,5 a meria 129 cm, aj je najmensi chlapec v triede :( :( :(, a ked som riesila skolsku tasku, tiez som mala obavy, ze ako to unesie. Nastastie sme ho vozievali autom ( a vozievame). Ale to, ze ta taska je tazka, nieje jej hmotnostou, ale tym nakladom v nej. To ma dost hneva, lebo vsetko vlacia domov, z mnohych predmetov maju ucebnicu A4, pracovny zosit A4, normalny klasicky zosit, a ked sa to zrata, tak je to dooost tazke, na 24 kg dieta :( :( :(
No a velkost tasky je dana tym, co by sa do nej malo zmestit. A to ma prvak este tabulky na pismenka, dosky na zosity, male, aj velke...a podobne blbosti. Takze ja myslim, ze inu tasku mensiu nezozenies, lebo by sa tam nezmestilo vsetko , co potrebuje. Iba ak na ukor kvality, a ergonomie, ze nebude dostatocne vystuzena, co bolo teda pre mna prvorade.
A dost zavazilo aj to, ze boli vitazmi testov kvality.

renka9
8. jan 2013

ano sme ! starsia dcera je uz osmacka , ale ako predskolacke sme jej kupili "topgalku" tu taku nosila 4 roky, a pokojne by sa dala aj dalej nosit, ale uz slecna chcela inu . Preto ked som takto pred rokom kupovala mladsej k siestym narodeninam , ina volba nebola iba TOPGAL. Zatial sme spokojne, aj ja aj dcera 🙂 . A vidim to tak , ze na dalsie 3 roky mame pokoj s kupou druhej tasky.
ked sme boli vyberat minuly rok tasky , mali tam rozne velkosti , aj mensie , aj vacsie, takze vybrat sa da . A ono sa zdalo aj nam , ze je obrovska , ale to je tym , ze sme neboli zvyknuti na to , aby mala taky velky naklad na chrbte , teraz to uz tak nevnimame 😉

lubina
8. jan 2013

Dcera je taky slizik tenucky, teraz je uz druhacka.Ma Topgal, ten co mala aj vlani a sme s taskou maximalne spokojni, aj dcerka. Sama si ju vlastne vybrala. Tieto skolske tasky su vsetky velke, ale ak to planujes aj na viac rockov, tak topgal je super. Teraz v druhej trieda tu tasku ma uz aj plnu 😀 . Vlani este taka plna nebola, ale zasa dieta zapadlo medzi ostatne deti, kedze urcite polovica triedy ma topgal a dnesne decka si porovnavaju veci, to by si sa cudovala.Mne niekedy len oci na vrch hlavy vyskocia s cim pride domov, ze deti to uz maju a ona tiez chce.......... 😠

bets
8. jan 2013

moji obaja mali topgalky. s taskou sme spokojni, asi buduci rok sa popozeram aj po skolskych batohoch topgal... synovi som v druhom rocniku odpraskla upinanie popruhu, ked som ten popruh omylom privrela medzi dvere auta. rychlo potreboval tasku, uz radsej chcel batoh, tak sme kupili prvy v papiernictve, ale zipsy sa mu uz rozpadavaju, hoci stal 30 eur. takze najblizsie predsa radsej topgal, vydrzi vela, da sa oprat, len nesmiem to upinanie popruhov pribuchnut dvermi na aute 🙂

zuzana1403
8. jan 2013

Mohla by so sa ešte spýtať, tiež rozmýšlam o taške Topgal, sú dvojkomorové a trojkomorové, ktorá je lepšia pre prváka?

zlatovlaska123
autor
9. jan 2013

@zuzana1403 toto tiež neviem, no tá trojkomorová už asi bude riadne široká...

palica04
9. jan 2013

my máme druhý rok dvojkomorový Topgal, maximálna spokojnosť, predpokladám, že ju bude mať celý prvý stupeň, dvojkomorová na prvý stupeň podľa mňa stačí, my ale nechávame veľa vecí v škole

monky1
9. jan 2013

hm, aj nas tento rok caka kupa aktovky pre prvacku, tiez ideme do znacky Topgal, len mam problem si vybrat - nemyslim farebne, skor rozmiestnenie priehradok, ich pocet, tiez pocet zipsov .... dievcata, ktore ste spokojne, nehodite aj konkretny typ, s kt. ste spokojne?? preferujem dievcenske 🙂 ... vdakaaa

renka9
9. jan 2013

@monky1 http://www.topgal.sk/tasky-a-batohy/skolske-tas... , my mame tuto , dcera si sama vyberala , ja som nebola najprv nadsena s vybetrom motivu , ale nakoniec je super 😉

monky1
9. jan 2013

@renka9 renka, akej farby je vnutro - tiez cierne?? to by som nerada 😒 ... ja sama neznasam ked mam vnutro kabelky cierne - nikdy tam neviem nic najst

a este otazku, neviete podla akych kriterii sa vybera taska?? viem, ze by nemala vyssia ako plecia dietata - teda nemala by siahat az po uroven krku .... ci sa mylim? prip. co este

monky1
9. jan 2013

@palica04 na tu som pozerala - biela je kraaaaaaasna, ale asi by nebola biela - ale ta zelena sa mi paaaaci 🙂

renka9
9. jan 2013

Vnutro je ruzove

renka9
9. jan 2013

@monky1 najlepsie bude.ak zoberies malu na prieskum.poskusate,a nechaj malu nech si uz farbu a vzhlad vyberie sama 😉

janinka444
9. jan 2013

Mám dve deti teraz už na 2.stupni ZŠ, nosia aktovky Topgal už piaty rok a sme veľmi spokojní. Sú veľmi praktické, na pohľad sa zdajú väščie, ale podľa mňa sú ľahké. O kvalite svedčí aj to, že moje deti nosia ich už 5. rok a zatiaľ nemame dôvod kupovať nové...Mám ešte dve mladšie deti, a tým budeme tiež kupovať Topgal...

tretulka
9. jan 2013

sysn je prvak, tiez sme mu kupili tasku topgal http://www.topgal.sk/tasky-a-batohy/skolske-tas..., kupovali sme ju ale v sete, bolo to vtedy v akcii, takze za nejakych 55e sme mali tasku, reflexnu vestu, "prsiplast" na tasku, skolske dosky, peracnik, penazenku, tasticku na krk, vrecko na prezuvky a flasu a desiatnik sme doobjednavali, nebol v tom sete. Inak potom som zistila, ze ten desiatnik co oni predavaju so svojim logom je ten isty co som kupila s 10 musli tycinkami v Lidli 😀, len ten bol zlty a topgal oranzovy. Synovi sa taska velmi paci, sme spokojni s vyberom.

monky1
9. jan 2013

@renka9 no ved to, ze ona si uz vybrala 😀 😀 http://www.topgal.sk/tasky-a-batohy/skolske-tas...

ale jasne, ze je potrebne zajst do obchodu a vyskusat viacero typov - chystame sa, len nech uz mam predstavu, co pytat 🙂

monky1
9. jan 2013

@tretulka fuuu, to bola aka skvela kupa 😲 ... to by som ani ja nevahala

tinkag
9. jan 2013

aj moja prvacka ma Topgal tasku,3-komorovu,sme max spokojni s nou. Je taka cervena s vtacikmi,neviem ju najst na stranke. Inak bola posledna v Baťa obchode s 50%zlavou. Az potom som zbadala ze to je Topgal znacka. Dufam ze nam vydrzi az po 3.-4. rocnik,ale podla toho ako pisete,mala by vydrzat. Ja som kupovala taku, aby sa neskor nemusela hanbit,ze je prilis detska. Jej kamaratky maju same ruzove s princeznickami alebo Hello Kitty. To som jej vysvetlila,ze take si moze kupit dosky alebo nalepky na obal. Moja je vacsia a aj ma 27 kg, veci nemaju vela, v pohode ju vladze.

renka9
9. jan 2013

@monky1 nad touto rozmyslala aj moja mala,ale som jej to mierne rozhovorila
😀 Aj ked teraz ficime na ponikoch,predsa len chcem aby tu tasku nosila 4 roky.a nie aby mi zachvilu pistala,ze chce inu,lebosu tam poniky.nakoniec si ale dobre vybrala

ivett1
15. jan 2013

aj my máme doma prváčku a má tiež tašku zn. top gal http://www.topgal.sk/tasky-a-batohy/skolske-tas...
ale tú druhú farebnú kombináciu, ktorá je na fotkách v podrobnejšom popise výrobku...
zatiaľ sme spokojní... je dvojkomorová v strede hore má samostatný malý priečinok na desiatový box a vpredu dve vrecká na zips... obe tie "komory" sú priestranné a ešte stále má rezervu... veľmi dobré je, že je pevná a dobre sedí na chrbátiku, hci naša dcérka je útla a drobnej postavy... 🙂 uvidíme, či jej vydrží do tretej triedy, potom by sme jej kúpili novú, ak bude chcieť, ale táto, čo si sama vybrala (... "v hre" bola aj tá poníková...🙂...) má super nadčasový dizajn... páči sa aj jej "veľkým" kamoškám z tanečného krúžku😀 ... má k nej zladené aj veľké a malé dosky na zošity a učebnice...

nikuska4
18. jan 2013

@zlatovlaska123 moj syn mal tiež Topgal po troch rokoch nosenia chcel inú ,lebo sa mu už zdala moc detská.Bol s nou úplne spokojný a ja tiež,tak som mu dalšiu kúpila tej značky,všetko je ok.,len sa mi zdá dost tažká sama o sebe .To mi trocha vadí.

kornelia
22. mar 2013

Tiez uvazujeme nad touto znackou, prave teraz maju krasnu novinku
http://www.topgal.sk/tasky-a-batohy/skolske-tas...
je nadherna, jedina chyba je, ze nama bocne vrecka, ma ale vo vnutri priecinky na flasu. Tak uvidime, ale zvazujeme aj tie minulorocne kolekcie, vsetky su pekne.
Ja sa chcem opytat len, ze vsade pisu o tom vyberatelnom hlinikovom rame, co to vlastne je? Viaceri ste pisali, ze tasku periete, to znamena, ze ten ram nejak vyberiete a normalne periete v pracke? To by bolo super.

Syn ma set HAMA, ale je velmi tazka ta taska, tak preto ju nechcem uz pre dceru, inak super kvalita, ale je tazka sama o seme, s knihami ma 6kg a syn 25kg. Hrozne.

gretka2
22. mar 2013

@kornelia Je tam hlinikova vystuz, taka zuhnuta "tycka" 🙂 a to sa da vybrat.

kornelia
23. mar 2013

@gretka2 Dakujem a prala si ju uz? Ak ano, tak normalne v pracke?

kornelia
23. mar 2013

Mate inak niekto takuto jednokomorovu? Mne sa zda ze doteraz boli vsetky 2-3 komorove, ze tato je prva jednokomorova, ale mozno sa mylim, chcem sa len opytat ci sa tam vsetko zmesti pekne.

Este otazka, je vyhodnu kupit tieto tasky na topgal.sk, alebo ich zozeniem niekde inde lacnejsie?

gretka2
23. mar 2013

@kornelia Ano, normalne v pracke. Vybrala som vystuz, dala do pracky na 30°C, na jemny program.