Sťahovanie sas tretiačkou a predškolákom do vedľajšieho mesta

pecezuelo
8. mar 2022

Ahojte maminky - chcela by som sa asi vyrozpravat a mozno si aj nechat poradit(alebo vynadat ;) )
Poporosim hlavne maminky co sa stahovali s detmi (mozno aj niekolkokrat) a deti menili skolu aby mi napisali ich postrehy, nech viem ze nie som jedina 🙂 ...snazim sa tu ostat v anonymite, lebo v sucasnej situacii mi moje starosti pridu ako velmi malicherne. Long story short: Byvali sme 10 rokov s manzelom a 2 detmi v samostatnej bytovej jednotke u svokrovcov, potom sme odisli, lebo sme sa chceli viac nadychnut ako rodina (svokor rad riadi veci). Byvali sme rok v byte, 4 ludia v trojizbaku, nasmu manzelstvu to velmi prospelo, najlepsi rok v mojom rodinnom zivote. Stale viac sme ale vedeli, ze by sme chceli maly domcek, maly pozemok 4 izby - a tak nakoniec padlo rozhodnutie - kupit domcek vo vedlajsom mestecku. Nas novy domcek je pekna 3 rocna novostavba v dobrej stvrti, vela mladych rodin s detmi v nasom veku (este tam nebyvame). Ale ja cim dalej viac citim ze mi bude toto mesto kde byvam teraz uz 11 rokov - chybat, uz tu mam kamosky, deti kamosov(jasne budeme sa navstevovat ved je to 10 minut autom, ale uz treba to auto).Z tohto nasho mestecka do vedlajsieho sa stahujeme preto, lebo tu proste nebolo nic take ako sme hladali, alebo uplne mimo nasu cenovu ligu. Deti zacnu novy skolsky rok uz v tom novom meste. Mate aj vy niekedy take pochybnosti o svojom ropzhodnuti? Co vam pomaha? je to moc velka trauma pre deti toto stahovanie? A keby sa nam nepacilo a vratili by sme sa naspat do nasho mileho maleho mestecka - a deti by zase menili skolu, myslite ze by mali z toho traumu? dakujem pekne za postrehy. Pekny dnik prajem. Rybicka

juliavolna
8. mar 2022

@pecezuelo žiadna trauma , deti si nájdu kamosov kdekoľvek a kedykoľvek