Správanie takmer 8 ročného chlapca

lara1128
12. jan 2021

Ahojte chcem sa informovať či máte niekto skúsenosti s takým správaním. Môj 8 ročný syn sa poslednú dobu správa neadekvátne svojmu veku. Pripadá mi ako keby správaním šiel smerom dolu co sa veku týka. Miestami mi príde ze ma poruchu. Mate niekto skúsenosti s takýmto správaním ci to prejde alebo treba zájsť k psychológovi

katulastraka
12. jan 2021

@lara1128 a ako sa to prejavuje? preco mas pocit, ze ide skor smerom dolu?

patka06
12. jan 2021

nepíšeš ako sa to neadekvátne správanie prejavuje? Kedy to začalo? V akom prostredí dieťa žije, nemá mladšieho súrodenca? Je veľa okolností, ktoré dieťa ovplyvňujú.

pribinak
12. jan 2021

Daj nejaké konkrétne príklady. Všimla si si kedy sa to začalo? Vieš čo je spúšťač?

0silvia0
12. jan 2021

@lara1128 nikto ti nemoze napisat skusenosti s TAKYMTO spravanim, kedze si neprezradila, o ake spravanie ide...

kacena4
12. jan 2021

no bud budes/budeme filozofovat, alebo das konkretny priklad aby ti mohli vsetci radit ked uz tu pises, alebo pojdes teda k tomu dr. 🙂

anjelicek26
12. jan 2021

Sprava sa tak, ze zabuda veci, ktore vedel, je motoricky neohrabanejsi, casto hlada slova, zabuda, zhorsil si pismo? Alebo myslis bezne - mam vsetko na salame, chcem sa len hrat a nie ucit, nepocuvam, rebelujem...

lara1128
autor
12. jan 2021

Takže keď si predstavíme 2 ročne dieťa ktoré sa predvádza a premazuje toto mi on začal robiť pri hrách rozpráva akoby sa to ešte len učil. Mladšieho súrodenca ma no keď sa pozriem tak ten mladší je v porovnaní so starším na vyššej úrovni správania. Keď ma jedlo tak sa v n hrabe rukami a aj nimi je. Toto nikdy nerobil. Chlapcom sa venujeme rovnako rozdiely nerobíme. Co môže byt spúšťačom netuším.

katulastraka
12. jan 2021

@lara1128 a naozaj sa im venujete rovnako? pretoze to vyzera, ze si chce vynutit pozornost. Chce byt zase male babatko, mozno ma pocit, ze vtedy dostaval viac lasky a pozornosti ako teraz. Nemyslim si, ze je to nejaky krok spat, je to len forma spravania s ktorou sa snazi nieco ziskat....

mia018
12. jan 2021

@lara1128 neboj mám to doma, syn má 13 ale niekedy sa správa ako päťročné decko. Podľa mňa si vynucujú pozornosť keďže žiarlia na mladších súrodencov

katulastraka
12. jan 2021

@lara1128 ved mu skuste povedat, ze je uz velky na take spravanie a ze ak sa bude takto dalej spravat, tak budete musiet ist k doktorovi....uvidite, ci ho to prejde alebo nie...

pribinak
12. jan 2021

Ignorovala by som take správanie, lebo ak vie, že tak upúta tvoju pozornosť, tak to proste robí
Oceňovala by som iný typ správania, aby bol viac motivovaný správať sa inak

Druha vec je, že deti sú doma, nie je škola, krúžky, minimum aktivít, takze sa nudí a zábava sa tým, že ta provokuje

danielahamar
12. jan 2021

Chodí do školy, či je doma dlhodobo?

natassha1
12. jan 2021

ja by som sa tiez priklanala k tomu, ze sa snazi napodobnit toho mladsieho len kvoli tomu, ze vidi, ze sa mu venujete viac a preto sa priklana v spravaniu k tomu jeho

oli18
12. jan 2021

Moj vnuk ma 9 a rovnako sa niekedy sprava ako maly. Ma 6 rocnu sestru, obaja sa radi predvadzaju, ak su spolu pred nami. Ak je kazdy sam, spravaju sa normalne. Takze nic za tym nehladaj, je to normalny prejav.

elizabet173
12. jan 2021

@lara1128 podla mna sa iba predvadza a strhava na seba pozornost. Treba mu to razne zatrhnut. Prehrabava sa rukami v jedle? Upozornit raz, ak pokracuje, odchod od stola. Zaroven mu treba poskytovat vela lasky, aj slovne, aj objatim, pohladenim. A niekedy sa venovat iba jemu.

sono2
12. jan 2021

@lara1128 klasika. Chce upútať, žiarli.
Je už veľký môžeš sa s ním porozprávať.
Troska mu daj viac pozornosti. Prejde to

sono2
12. jan 2021

A muži? Veď tí sa vo všeobecnosti spávajú ako deti. Česť výnimkám.

luccija
12. jan 2021

@lara1128 uputava pozornost saskuje
Ked sa na tom zasmejes a nebudes riesit bude to lepsie ako, ked mu zacnes dohovarat a kritizovat moze chytit rapel a este viac saskovat mensi sa bude smiat a divadlo ako vysite🙂)
Pochval ho niekedy aky je sikovny, velky som rada, ze uz sa s tebou da ako s "dospelakom"
Maznavo rozprava?este stale je to male dieta mozno mensi je iny a ty porovnavas....moj synovec ma 11r z tiez vie pekne afektovat a maznat sa ako dievca.Hrabat v jedle by som nedovolila... pochval ho nabuduce daj mu tanier nech prestrie detu su rady dolexite a pochvalene
A mozno je rad taky saso, rad sa predvadza deti to maju teraz tazke bud zhovievava niektore zeny su prilis dokoale

luciannka83
12. jan 2021

@lara1128 moze to byt 5ym, ze chce uputat na seba pozornost a mozno mu len ,,hrabe,, z toho ze je doma. Urcite vyvojovo nepojde spat.

luccija
12. jan 2021

@lara1128 ale kludne moze byt, ze ma nejaku odchylku v spravani, ale ak doteraz normalne jedol bude to len saskaren.

hdvbk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz