Ahojte, ma tu nejaka mamina skusenosti so sportovym gymplom? Zvazujeme, ze by sme nasu dceru dali na 8 rocne SG, teraz je piatacka, takze od 6.tej triedy. Zaujimalo by ma, je to rovnako narocne ako na "obycajnom" gymnaziu, co sa tyka ucenia? Vedel by mi tu niekto poradit? Vdaka
@zrka
Na väčšine športových gymnázií je rozvrh deťom upravovaný tak, aby mohli samozrejme trénovať a venovať sa naplno športu. Mojej priateľke tam maturoval syn, nebola veľmi spokojná. Tvrdila, že deti zo športových tried brali učitelia spravidla ako menej "múdre", a tak k nim aj pristupovali. Vraj kvalita učenia nebola ani zďaleka taká vysoká ako v nešportových triedach štvorročného gymnázia. Asi sa to ani nedá stíhať. Dostal sa síce na vysokú školu, ale absolútne nezvládol nároky a po prvom semestri odišiel. Priateľka tvrdila, že jej syn vôbec nemá vybudovaný systém v učení. Samozrejme, strašne veľa závisí od osobnosti a prístupe daného dieťaťa. Tak veľa šťastia pri rozhodovaní 🙂!
Mojej dcére ešte nejaký ten rok do veku piatačky chýba, tiež je športovkyňa, ale ak by chcela ísť na športový gympel budem ju odhovárať. Hovorím jej už teraz, že v prvom rade nech má kvalitné vzdelanie a šport môže robiť aj popri tom. Chcem aby žila aj v prostredí ľudí mimo športu a potom vo voľnom čase nech si športuje. Nech má vybudované niečo nezávislé na tom či bude v športe pokračovať alebo nie. Okrem toho môže sa pritrafiť aj zranenie, zlomenina alebo niečo čo ťa na čas vyradí zo športového života a takto by sa v kolektíve športovcov v škole zle fungovalo. Ale toto je môj názor.
@zrka mala som par kamaratov zo sportoveho gymnazia, kedze som robila sport .. no a boli, pekne povedane trosku vymleti 🙂 tomu uceniu moc nedavali, nemali ziaden rozhlad, ziadne kriticke myslenie, taky jednorozmerni jednoduchsi ludia sa z nich stali, dokonca mali az divne xenofobne a extremisticke nazory ... ja by som dieta na sportove gymnazium nikdy nedala!
@zrka je taka dobra v nejakom sporte?