Skúsenosti so ZŠ Trebišovská, KE - prístup učiteľov, úroveň výučby cudzí jazyk, matematika

andreasv
10. aug 2021

Prosim ak mate niekto skusenosti s pristupom ucitelov/ tiez urovnou danej zakladnej skoly (hlavne cudzi jazyk, matematika) v poslednom obdobi (nasla som len velmi stare prispevky) budem vdacna za akykolvek postreh. 🙏

miankass
10. aug 2021

@andreasv ja som tam chodila 😂, učitelia katastrofa za mňa poniektorí , a co sa týka cudzích jazykov ja som chodila na ruštinu, učila ju prísna pani učiteľka majorosova ale vedela naučiť a raczova na francúzštine veľmi milá a vie tiež naučiť hravou formou, a co sa týka matematiky tam sa už dosť učiteľov pomenili čiže neviem. Veľa prísnejších učiteľov aj takých co vedeli dobre naučiť išli na dôchodok, ale za mňa riaditeľ je veľká sekera...

andreasv
autor
10. aug 2021

@miankass dakujem za info/osobnu skusenost. Toho riaditela si myslela v pozitivnom ci negativnom zmysle slova?

miankass
10. aug 2021

@andreasv v negatívnom, aspoň v mojom prípade to tak bolo. Ak ešte teda je riaditeľ fabry, velmi prísny, náhodou sa niečo vyvedie a hneď k nemu a tam kazania, a hneď predvolanie rodičov atď...ked si to tak spätne zoberiem zbytočne stresy pre rodičov co dieťa v viedlo, v mojom prípade to bolo tak ze mi niekto z triedy dal krabičku s cigaretami do lavice a už to bolo .. Neverili mi ze niesu moje a dostala som ešte aj pokarhanie triednym učiteľom, bohužiaľ slabší spolužiaci vždy držali s tými silnejšími aby nemali za zlé. Ale samozrejme to bolo za mojich čias snáď už je to lepšie 🙂

pininka1
10. aug 2021

Nasi sice chodia na Kezmarsku, ale Trebiška je spadova pre nasu mestsku cast a chodia tam aj deti nasich znamych. Nic extra tak by som to nazvala, cez coronu niektore ucitelky nemali ani hodinu online, len posielali kvanta uloh. Jazyky na velmi slabej urovni.

andreasv
autor
11. aug 2021

Dakujem za napomocne informacie 🙏.
Ma tato skola trochu navrch aspon kvoli roznym sportovym aktivitam (plavanie, atletika, ine..)?
I ked ostatne nebezi tak ako ma, bude urcite lepsie poriesit sport popri skole cez rozne mimovolne aktivity.. Skoda, pacilo sa mi to sklbenie, popri tom
anglictina uz od prveho rocnika.. nechapem vsak ako moze fungovat skola len cez posielanie hromady domacich uloch bez online vyucby.. aj vyucbu cudzich jazykov by s uz v dnesnej dobe ocakavala na vyssej urovni.. Snad sa to tento skolky rok zmeni.. 🤔

miankass
11. aug 2021

@andreasv samozrejme, škola ma plaváreň, je možnosť chodiť aj na krúžky ako atletika a pod.