Školské kornútky pre prváčikov

valerya
1. aug 2013

Maminky ktorá máte skúsenosti s kornútkami pre deti do prvej triedy? Čo všetko ste tam dali a ako to celé prebiehalo? Myslím zoznamovanie detí a ponúkanie sladkosťami. 🙂

elise
1. aug 2013

@valerya je to zvyk nemecky hovoriacich krajin (rakusko, nemecko...najnovšie vraj aj čechy...) po všetkých formalitách v škole máme ešte logopediua potom ideme do cukrárne ja kornut nebudem robiť ani dávať.

ultra
2. aug 2013

som sa normalne zlakol...ze co to mam pripravit. Ako nemam s tym problem....len som o takom niecom ani netusil. Som zvedavy na ostatnych ake maju s tym skusenosti. Do septembra mame 1 mesiac

sashabb
2. aug 2013

@valerya u nas to nieje a som za to len rada! Vôbec to nieje potrebné, deti sa zoznámia veľmi rýchlo a lahko aj bez sladkostí.

usacek79
2. aug 2013

@valerya ponukanie sladkostami..? No ja som ten kornut dostala (pred 27 rokmi 😅 - vtedy ako jedina siroko daleko), ale dostala som ho az ked som isla zo skoly domov (teda po prvom dni v skole), ako odmenu, ze som to zmakla 😅
to som ani nevedela, ze sa maju s tymi sladkostami deti medzi sebu delit - ved v tom kornute je predsa milion roznych tipov sladkosti (ako mikulassky balicek) a teda by sa deti skor pobili, keby niektore mali "bonpar" a ine "kinderko" 😅
ale neviem, mozno to tak ma byt...

Ale tiez si myslim, ze to nie je nas zvyk a ak dietatu kornut pripravis, bude ak nie rovno jedine, tak jedno z mala a to je zbytocna trauma pre tie ostatne deti, co kornut nedostanu 😕
Radsej mu ho daj naozaj az po skole, ako odmenu za zvladnuty den 😉

valerya
autor
2. aug 2013

Moja Simonka bola v Nemecku a doniesla dievčatám dva nádherné kornúty. Jeden je d jednorožcom a druhý s princeznou. V Nemecku sa to vraj robí tak, žena spodok sa dá darček pre dieťa, niečo čo je treba do školy alebo papučky a navrch sa dajú sladkosti. To už aké, že či to bude jeden druh lízatiak alebo rôzne, to už je na mne. Som si spomenula ako sa všade písalo keď Karel Gott odprevádzal svoju dcéru do školy a na fotkách bol on s kornútom. V Česku je to vraj už bežné, že tam to deti majú. Lenže tu neviem, je to dávno čo moje veľké boli prváčky 😀 😀 😀

laskulka11
2. aug 2013

Nejsem si vůbec jistá, že je to v čechách zvykem, nikdy jsem neslyšela o tom, že by děti měli kornouty, ale uvidíme, za měsíc jde do školy moje ségra, tak se jí optám, zda někdo měl kornout, ale mamina říkala, že jí žádný dávat sebou nebude ( prý se to nedělá ). Tady v DS ty kornouty mají na každém rohu a dokonce i různé velikosti.