Školská taška pre chlapca

3. aug 2022

rozmýšľame nad školskou taškou pre dieťa, našli sme plno typov od tých najlacnejších až po cca za 150€, ide o chlapca on chce s motívom ale to odmietame

evabb35
4. aug 2022

záleží od toho, aký je chlapec veľký, akú má výšku, šírku pliec...

paulinam99
4. aug 2022

Myslím si, že rodič by mal rozhodovať o type a cenovom rozsahu školskej tašky. Ale dizajn a motív by si malo dieťa vybrať samé.

Ak má ísť prvý deň do školy s tým, že sa mu školská taška vôbec nepáči, je to prvý zlý krok ... Psychická pohoda prváčika je dôležitý aspekt, preto by rodičia pri výbere farby a motívu malo nechať priestor pre osobnosti svojich detí. Limitovať by ich mali iba v cene a type tašky (ergonómia, hmotnosť a podobne)

autor
4. aug 2022

@paulinam99 tak ja som mama ja by som mala rozhodnúť o taške ktorá by mu vyhovovala. Mal na výber 2 vzory tie odmietol že on takú nechce. Takže bohužiaľ musím vybrať ja len neviem sa rozhodnúť o cenu nejde

dzina007
4. aug 2022

ma mame Backmann... je tam obrazok ktory sa da pretocit... starsi syn si v druhom rocniku pretocil tak aby obrazok nemal...

https://www.zdravybatoh.sk/p/skolska-taska-clas...

alienkami
4. aug 2022

aký motív chce, a prečo vám nevyhovuje?

vevesh
4. aug 2022

Tak treba hladat viac variant na vyber. Vsak je na trhu miliom vzorov. Pretoze tu tasku nebude mat iba na rok, ale ma vydrzat dlhsie a aj ked ju kupujete vy, taska patri dietatu...

h2
4. aug 2022

Chudák chlapec, ani školskú tašku nedostane, akú chce. Keď si taká direktívna, že bude taká, akú TY vyberieš, prečo sa pýtaš cudzích žien? Názor vlastného syna je nepodstatný, anonymných cudzích osôb áno? 🙄

autor
4. aug 2022

@h2 tak viem že je Beckmann, topgal to sú asu najviac čo sa skloňujú. Rozmýšľala som aj nad batohom ale zasa pre prváka to nie je vhodné.
@alienkami malý chce nejakú so Spidermanom

h2
4. aug 2022

A prečo nemôže byť so Spidermanom?

autor
4. aug 2022

@h2 pretože spiderman ho prestane baviť a potom čo? Tašku nech má aspoň prvý stupeň. Nerozumiem čo je na tom zlé že nechcrm aby mal so vzorom a Spiderman a neviem čo všetko.

alienkami
4. aug 2022

Spiderman podľa mňa nie je sezónna záležitosť - je to stálica superhrdinského neba 😉 , ale ty si poznáš dieťa a vieš, či mení často preferencie. Navrhla by som tašku s vyberateľným/vymeniteľným obrázkom a vyrobiť obrázok podľa aktuálnej nálady, dať zalaminovať a vložiť.

vevesh
4. aug 2022

Ja som tiez spidermana zatrhla- jednak po roku je ten vzor uz "detsky" a deti ho odmietaju a po druhe licenciu na spidermana maju no-name znacky, ktorych batohy ani nie su ergonomicke, ani stabilne a malo co vydrzia (to plati aj pre elsu a annu🙄). Dala som detom na vyber z 8 inych modelov, kazde si vybralo podla svojho vkusu. 2 deti si vybrali Derdiedas modely, jedno topgalku. Mali sme este v zalohe Ergobag, ale tie ani jedno z deti neoslovili...

h2
4. aug 2022

Keď ho prestane baviť, tak nič. Odpovieš "Máš takú, akú si si vybral." Školská taška ho bude baviť tak do konca prvého týždňa školskej dochádzky. Potom to bude proste školská taška, nič viac. Nič, nad čím by premýšľal, či sa mu ešte páči, alebo už je ten Spiderman obkukaný. Nebude to riešiť.

vevesh
4. aug 2022

@alienkami z okolia, po roku a najneskor po 2 menis za iny model, lebo spiderman je "detsky"....🙄🙄

autor
4. aug 2022

@h2 ja hovorím o motíve. Spiderman už trz je detský, ide do prvého ročníka takže už aj hranie sa obmedzí

alienkami
4. aug 2022

@vevesh moja má 2 roky jednorožca (ide do 3.) a zatiaľ to vyzerá tak, že aj do 9. ročníka s ním pôjde 😅 Ale chápem, že ľuďom (aj deťom) sa časom môže zmeniť vkus.
Spiderman podľa mňa nie je detský - skúsil by to niekto povedať v kine pred premietaním filmu DC alebo Marvel 😝

autor
4. aug 2022

@vevesh presne o tom hovorím. Nie sú nejako "testované" alebo ako to nazvať. Aj trz v Lidli majú tašku ale to je katastrofa 🤦

vevesh
4. aug 2022

@alienkami jednorozce, lisky, pandy, auta su univerzalne. Ale priamo komiksove postavy alias spiderman, batman, disney, elsa a anna, minoni drzia naozaj maximalne 2 roky. Aj kvalitativne su tie tasky nic moc a po 2 rokoch suce na kos. Oproti tomu napr. Derdiedas nam v rodine tahaju uz 9 rokov a stale su super....

alienkami
4. aug 2022

@vevesh my máme Topgalku. Len tento rok som ju 3x prala. Stále žije 😀

autor
4. aug 2022

@alienkami opakujem že nejde o tričko atď ale tašku so Spidermanom nie. On však o inej ani nerozpráva len so Spidermanom alebo nejaký obrázok a už neviem ako na neho 🤦

dzina007
4. aug 2022

inak toto s tym hranim a ze ho spiderman omrzi nemusi byt pravda.... moj ide do tretieho rocnika a stale sa hra a stale tuzi po taske s Ironmanom... 😀

vevesh
4. aug 2022

Aky mate rozpocet na tasku?

heleninamama
4. aug 2022

Kúp mu tašku so Spidermanom, nech má radosť. A o rok-dva kúp ruksak s motívom pre väčšie deti. Aký je v tom problém, veď to dieťa túži po bežnej, dostupnej veci, ktorá nestojí až tak veľa.
A prečo by mal obmedziť hranie? Prvák sa doma učí aj s úlohami max. hodinu, šikovný 15 minút. Každý deň sa môže aj pohrať, rovnako cez víkendy.

palicka
4. aug 2022

Tak ak nechceš batoh, ale aktovku, spokojne e kúp spidermana. Prvacku aktovku vyššie tak či tak nevyužije, bude mu malá. Pokial batoh, urobte kompromis. Batoh bez motívu, peracnik spiederman

marta_sykorova
4. aug 2022

My sme kupili tuto: https://www.koffer.com/Sammies-by-Samsonite-Erg... . Ma dobre riesene nastavenie chrbatu podla vysky dietata.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zanka777
4. aug 2022

My máme túto od prvého ročníka a teraz bude tretiak...minimálne do 5 ju bude mať lebo motív nie je nijaký detský... Takže také niečo odporúčam aj vám prípadne inú neutrálnu farbu bez detského motívu.....ale keď chcete každý rok inú tašku za 100€ s motívom ktorý sa malému bude páčiť aktuálne tak kľudne 😁👌

zanka777
4. aug 2022
autor
4. aug 2022

@zanka777 preto chcem niečo také ako vy napr ste dala. Každý rok neplánujem kupovať novú tašku určite 😀