Školák - obedy

melisss2014
25. mar 2022

Chcem sa spytat dcera je v 2rocniku zs. Chodi na obedy. Z druziny chodi najneskor o 15. Ak Vy obedujete tiez v praci a deti v skole varite zas obed ked pridete domov? Myslim vyslovene obed a vecer veceru.

stastna17
25. mar 2022

nie doma uz deti nejedia obed, varim obed ale pre mna a pre manzela do prace. Moji uz ked zjedia obed v skole teple uz nechcu, jogurt, kasu, chlieb, parky, prazenica toto na veceru jedia.

renka30
25. mar 2022

Jem v praci, mazel tiez, deti v skole. Varim ked tak veceru, podla toho kedy pridem domov,ak nestíham majú suchú večeru.

dskjhfdlkdjhl
25. mar 2022

@melisss2014 Obedujeme v skole/praci, po prichode domov je nejaky olovrant a vecere su u nas varene. Dva obedy denne nepotrebuje nikto.

pribinak
25. mar 2022

@melisss2014 často je ešte teple jedlo z víkendu, nieked urobím teplu večeru. Deti rastu, sú v pohybe, neporovnávam ich so sebou dospelou
Syn keď príde z tréningu tak zožerie aj svetlo z chladničky a to som voľakedy tlieskala od šťastia že zjedol pol rohlika

veronikaszabova
25. mar 2022

@melisss2014 starsi pride domov pred 14tou, mladsi 15:30. Daju si nieco doma (ak chcu varene, zohreju si varene... Alebo chleba, tortillu, jogurt... Na co maju chut), do vecere (19:00) este jedia nejake ovocie, keks, co chcu. Vecere mame teple (ziadne rozky, chleba...)
A ano, mame doma navarene teple jedlo kazdy den.

luccija
25. mar 2022

@melisss2014 nie, iba večeru

evkamotka
25. mar 2022

Ze ci obedujeme o 12 obed a potom zase obedujeme druhy vareny obed o 15.30 a potom veceriame varenu veceru za dalsie tri hodiny? Nie, tri teple jedla, z toho dva obedy doma nemame, ani nikoho takeho nepoznam, kto by dva razy za den obedoval 🙂
Ked su deti poobede hladne, daju si o 15.30 olovrant tzn nieco z pekarne

simca06022011
25. mar 2022

@melisss2014 nie, ak je dcera hladna da si olovrant, a potomv eceru. Ak je velmi hladna, da si normalne jest ale veceru uz nezje varenu. CIze NIE NEVARIM AJ OBED AJ VECERU. Varim jedno, a da si ked chce, ked tak neskor si da jogurt, ovocie (ona nie je chlebova, cize nejake suche vecere, chleby nie, veci ako vajcia, prazenice a parky su u nas ranajkove jedla), ale teda tie porcie su u nas male (vraj) - napr teraz, ak maju obed o 11:30-12:30 tak po 15tej uz je hladna. Ako 2hacka chodila zo skoly po 16tej a teda jedna veceru...

simsalabim
25. mar 2022

@melisss2014 z akeho dovodu je potrebne varit obed, ked obeduje v skole? 🤔

kacena4
25. mar 2022

vy cez vikend mate 2x obed??

renab
25. mar 2022

U nas je to podobne. Obed v skole, potom varene jedlo doma minimalne este 2x. Musim varit stale. Synator papka ako novorodenec, kazde 3 hodiny. Ak by som nemala navarene, tak by mi vyjedol celu chladnicku.... a to by ma vyslo ovela drahsie a tiez sa mi nechce chodit kazdy den do obchodu.
Ale ma 18 a denne treningy a posilnovna....

sidicek
27. mar 2022

Fuha, tak to sa nedivím, že obezita u detí stúpa, keď niekto jedáva 2 obedy. To ma v živote nenapadlo, ani som o tom ešte nepočula, že by to niekto praktizoval.

slavkadi
2. apr 2022

@melisss2014 keď prídu zo školy dajú si jogurt alebo ovocie, keksíky, syr. A potom teplú večeru. Väčšinou mám navarené z predchádzajúceho dňa, alebo niečo zvrtnem čo bude aspoň na dva dni.

lopka1313
2. apr 2022

No ja ked som chodila do skoly (davno, mam 31), chodila som aj na obedy, ale tie casto skoncili v pomyjach, lebo sa nedali jest. Kym som sa neodhlasila. A ked som o pol 4 dosla domov, zjedla som klasicky obed (a je jedno, ci som obed v skole zjedla alebo nie) a potom este bola vecera, ale ta uz bola bud nieco lahsie, alebo nieco navarene. Ale rozhodne by som nevarila na 2x na 1 den, u nas sa vari viac a ked je uvarene, tak sa to je, kym sa to nezje. Teraz zjem obed v praci (mensi) a ked dojdem okolo pol 5 domov, mame s priatelom este jeden obed (vacsi) a potom uz len lahku veceru typu jogurt, nieco na zahryznutie alebo take nieco... Ale ked sme opat hladni, tak kludne zas aj to varene, no vacsinou je to fakt nieco male, co by mi vsak o pol 5 nestacilo.

radanna11
2. apr 2022

Ja pracujem ako vychovávateľka mám prvákov a ani sa nečudujem , že niektoré deti sú doma znovu hladné na teple jedlo pretože niektoré deti nezjedia ani lyžičku ani z polievky ani z hlavného jedla môžem sa aj naopak obrátiť a nič do nich nedostanem z tej školskej stravy , zvyšok zje len mizerne malo a posledná asi 5 žiakov sa najedia poriadne.
Len rodičia to moc nevidia do toho ako ich dieťa je v škole predstaví si , že bolo na obede a hotovo