Škola pre deti z Rajky

roxana280
14. jan 2015

Zdravím Vás rodičia,
keďže sama musím riešiť otázku školy pre môjho syna snažila som sa pre neho nájsť školu, kde by mal AJ od 1.triedy, krúžky, plaváreň v škole, podpora nadpriemerne inteligentných detí, ústretový prístup z vedenia školy voči deťom z Rajky, nakoľko ich tam už niekoľko z Rajky a ostatných pohraničných dedín chodí,
bola mi odporúčená škola ZŠ Turnianska v Petržalke. Po rozhovore s p. riaditeľkou v jej mene Vám posielam oznam. Mám aj bližšie informácie, ktoré Vám rada prepošlem zo súkromnej adresy v prípade záujmu:
Dobrý deň milí občania a rodičia z Rajky, Bezenye, Hegyeshallomu a blízkeho okolia.
Dovoľujeme si Vás osloviť po kontakte s viacerými rodičmi s ponukou pre Vaše deti vzdelávať sa na našej škole, ktorá je situovaná najbližšie ku komunikáciám Vašim smerom. Sídlime v Petržalke na ulici Turnianska 10. Privítame Vás a Vaše dieťa na zápise prváčikov a uvítame i prihlásenie vašich detí na našu školu. Poskytujeme v rámci vyučovania plávanie a rozšírené vyučovanie a jazyka. V škole máme veľa krúžkov. Na niektorých sa komunikuje v cudzom jazyku. Navrhujeme Vám osobné stretnutie podľa Vami navrhnutého termínu v našich priestoroch. Navrhujeme stretnutie aj s poslancami Mestskej časti Bratislava – Petržalka a pod. Dávame do pozornosti našu webovú stránku, kde nájdete všetky informácie.
Naše telefónne čísla: +421 2 6382 8826, 0918 182 335, 0903 44 28 29

lucka113
12. feb 2015

Zdravim,
rada ,by som sa dozvedela viac. Mate trvaly pobyt v BA alebo Rajke? My sa chceme prestahovat do Rajky no nevieme ak zmenime trvaly pobyt ci nam potom deti zapisu na slovenksu skolu, kedze sme az z Levoce a podla zakona treba zapisat deti v obvode TP. Dakujem moj mail luciahudakova13@gmail.com

clovis
12. feb 2015

rodic ma stale pravo vyberu skoly pre svoje dieta (pozri skolsky zakon 245/2008 - odsek povinna skolska dochadzka), ale pokial ho das mimo skolskeho obvodu (tzv. spadova skola pri trvalom bydlisku) a oni maju miesto pre tvoje dieta, co evidentne z oznamu riaditelky vyplyva, ze maju malo deti a chcu ziskat aj deti z Rajky, vedenie skoly oznami vedeniu spadovej skoly, ze ho prijali a v spadovej skole ho akoze odhlasia. Cize treba najst skolu v ba alebo v rajke, kde maju dost miest aj pre deti mimo obvod, lebo inak skola uprednostnuje deti z obvodu, oni maju akoby zarucene, ze ich spadova skola pri trvalom bydlisku prijme. riesim nieco podobne, lebo nechcem dat dieta do spadovej skoly, ale do inej a ta je dost plna, takze hladam sposob. no a kontakty tiez nie su na zahodenie, ako to uz u nas chodi.

roxana280
autor
15. feb 2015

@lucka113 trvaly pobyt si nechame v Bratislave, pretoze tu mame byt, ale deti z Rajky na ZS Turnianska pani riaditelka prijima, skuste si tam zavolat, vsetko Vam vysvetli. Deti z SK chodia do skoly vacsinou v SK, do madarskej skoly ich davaju asi len rodicia s dvojjazycnych rodin.

zitaje
24. feb 2015

@roxana280 ahoj, poznas prosim takych ludi, ktori byvaju v Madarsku tu za hranicami a maju deti v madarskej skole? Mam podobne plany a rada by som to prekonzultovala. Vdaka

roxana280
autor
25. feb 2015

@zitaje napiste otazku na www.susedia.info...poznam len susedku co ma deti v madarskej skolke, ale starsie deti jej chodia do skoly v Rusovciach...

lea20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz