Škola od zajtra. Ako postupovať?

7. mar 2021

Mame dilemu... ako postupovat zajtra. Od stredy sme boli doma dieta - soplik, klasika, nebyt covidu ani to neriesim. Uz je ok, nic dalsie sa neobjavilo. Ja do toho detto chora, antigen negativny, PCR negativny, ATB zaberaju, cize normlana nejaka bakterialna infekcia ako kazdych par mesiacov... Problem je dieta chce ist do skoly, ocinko chce aby islo do skoly.. ja kedze som este stale chora, aj ked so zlepsenim, nie som tymto nadsena, ak mam podpisat papiere o bezinfekcnosti. Lekarku rano urcite neobvolam, kym zacne skola ani svoju, ani pediatra. Ako by ste postupovali na mojom mieste? 🙂 Navrhla som ostat zajtra doma a zavolat lekarke, a ak odklepne, ze ok v utorok do skoly... a doma som za hysterku :D lebo ze ma ist krpec normalne do skoly a nemam vymyslat :D

mondolina
7. mar 2021

tiež by som postupovala ako ty, v tomto prípade žiadna škola, píšeš, že má príznaky od stredy,budúci týždeň by mala byť ešte doma

autor
7. mar 2021

@mondolina už nema ziadne priznaky...

meluela
7. mar 2021

Ziadna skola, rano volaj lekarke. Dieta do skoly mozno v stredu ak to schvali, idealne az od buduceho tyzdna. (btw. aj tak by mali byt teraz doma vsetky deti co mozu ostat doma)

marlent
7. mar 2021

Urcite by som nedala do skoly

mondolina
7. mar 2021

tvoje dieťa môže byť prenasacom tvojej infekcie, a jej sa to prejavilo len sopľom, takže určite do školy nie

autor
7. mar 2021

@meluela mali, ale nemusia a to je problem, u nas skoro ziadne doma neostavaju, a dost teda pochybujem, ze bude aj nejake online vyucko...

autor
7. mar 2021

No cize urobim to presne tak ako som pisala, zajtra volam lekarke a vybavene :D pekne si este pobudne doma, aspon si rozmysli, ci sa bude obliekat a obuvat riadne ked lieta po zime :D

meluela
7. mar 2021

Tak aspon vy mozte situaciu trochu zlepsit malym kusockom. "Deti sú väčší prenášači

Niektorí rodičia teda majú dilemu, či deti do škôl poslať, alebo nie.

Podľa infektológa by bolo najlepšie, ak by čo najviac detí zostalo doma.

„Určite hlavný dôvod posielania detí do škôl a škôlok je ten, že zdravotnícke zariadenia a dôležité prevádzky nemôžu v tejto dobe skolabovať. Deti iných rodičov ako tých, ktorí nevyhnutne musia chodiť do práce, by optimálne mali zostať doma. Práve deti sú totiž väčšími prenášačmi britskej mutácie vírusu a z epidemiologického hľadiska by to pomohlo. Teda kto si dokáže neľahkú situáciu zariadiť a vie deti nechať doma, je to určite z epidemiologického pohľadu výhodnejšie. Situáciu by to bez debaty zlepšilo,“ uzavrel profesor Jarčuška."

Čítajte viac: https://kosice.korzar.sme.sk/c/22612082/infekto...

meluela
7. mar 2021

Inak aj vo vlastnom zaujme - tak kratko po chorobe ma este oslabenu imunitu a moze ovela lahsie nieco dalsie chytit.

autor
7. mar 2021

@mondolina no o tom pochybujem, ja som chora tak minimalne kazde 3 mesiace, na ATB. A ona ma "sopel" raz za rok 🙂 a inak vzdy takto februar - marec... keby to bolo tak ze ona to tiez prenasa, bola by aspon sem tak chora, dajme tomu aj na tie ATB, ale ona nemala atb uz hadam 4 roky... takyto sopel na jar liecime predlzenym vikendom.

mondolina
7. mar 2021

veď dobre pochybuj, napísala som svoj názor z tvojej otázky, nepoznám Vašu rodinnú anamnézu.

autor
7. mar 2021

@meluela ano toto chapem, ale moje dieta bude tupe, a ja sa budem nervovat a nahanat ju ucit sa, kym 20 deti sa bude v klude ucit v skole. Ani minutu by som nevahala, vobec by som takuto diskusiu neotvarala a bola by doma 3 tyzdne, keby mali normalne vyucko online so vsetkym a vacsina deti... vobec tomuto opatreniu nerozumiem, mali skoly zatvorit pre deti ktore tam "nemusia". Ved ani vlastne nevieme ako sa budu od zajtra ucit...

meluela
7. mar 2021

Suhlasim, riesim podobny problem. Mali nechat doma vsetkych 3 tyzdne na online vyucku okrem deti lekarov a sestier resp. inych bez ktorych by krajina nevydrzala, ktorym mali otvorit specialne triedy len pre nich.

marhulkahoy
7. mar 2021

Pracujem na ZŠ, z nášho hľadiska, určite nechať dieťa doma.. lebo len trochu posmrkne alebo zakašle a už vedenie volá rodičom, nech si prídu po dieťa 😒 hold teraz je taká hnusná doba .. 😒

autor
7. mar 2021

@marhulkahoy no to podla mna neplati velmi, lebo mala mi hovorila, ze spoluziacka normalne soplovala... lebo som sa jej hned pytala, ze ako si v rusku a tak chce napr. vyfukat sopel ak by nahodou to na nu prislo :D aj ked uz ai nezafukala do vreckovky 2dni urcite... ale ostane doma, uz som aj ucitelne pisala, ked tak nech mi da vediet ako postupovat, ja urcite budem zajtra volat lekarom, aj svojmu aj jej lekarke. Ci vobec ked mam v poriadku test a tak, sa riesi nejaka karantena pre mna, pripadne pre nu... ako strasna situacia. Clovek uz ani nevie co robit.. dcera urobila teraz anketu medzi detmi cez chat, a vsetci co su tam (asi 10-12) idu do skoly... ziadny rodic z nich nie je lekar, vela z nich pracuje z domu...

hipuska
7. mar 2021

Ja by som dala do školy, nevidím dôvod, prečo by dieťa malo ostať doma

autor
7. mar 2021

No inak vezmite si tie opatrenia.. z celej triedy (26-27? kusov) budu chybat zajtra 2 deti. DVE.

@hipuska ja uz som si pisala s pani ucitelkou, urobime to tak ako som pisala, ze si zajtra obvolam lekarku, a ked povie nech ide, tak v utorok ide. Ak povie, ze doma bude, do.. tak bude doma do 🙂

luccija
7. mar 2021

Nechala by som ju pár dní doma...na kolky deň si mala PCR?mužov kolega neg.antigen, negatívny PCR s bol aj tak chorý len išiel skoro na testy snáď nebudeš ten prípad.
To naozaj máš každé 3m ATB?je to veľmi veľa mala by si ísť k imunológovi mne tak odpálila imunitu obvodná, až som skončila u imuno a 4 r neviem čo sú ATB

autor
7. mar 2021

@luccija ja som chodila na imuno a iba to bolo horsie, isla som z atb do atb, jden rok som ich mala 12... cize teraz to uz je celkom dobre🙂 Myslim, ze nebudem ten pripad, chora som uz bola skoro 2tyzdne, migreny mam hadam aj 3, antigeny som za tu dobu mala kazdy tyzden, potom minuly tyzden uz bolo velmi ,tak aj pcr mi pridal prakticky lekar, aby som mohla prist na vysetrenie.

hipuska
7. mar 2021

Autor-ano. Je to má figu. Môj krstný oco-je ich doma 9 ľudí. On denno-denne dochádzal do práce a pracoval v malom kancli s kolegom, ktoremu vyšiel pozit.test. Krstný ostal v karanténe a ostatní členovia rodiny pokračujú v bežnom živote 🤷