Šikana v škole - nikto nič nevidí

13. jan 2022

Poprosím aký máte na toto názor v škole je podozrenie na šikanu samozrejme nikto nič nevidí nechce.... Riešilo sa to s deťmi učiteľom riaditeľom aj starostom . Starosta to vyriešil tak že mamička má so synom sedieť v triede... Aký to má význam ? Samozrejme že vtedy sú všetci kľudný ...neviem ale myslím si že takto sa to nerieši základná škola

bloger
13. jan 2022

Myslím si, že škola si má urobiť poriadok a zabezpečiť aby tam nebola žiadna šikana. Nie aby mamička mala s ním sedieť v triede. Ona má určite aj iné povinnosti.

choco6
13. jan 2022

Podat podnet na skolsku inspekciu zavolat policiu asi by som riesila vsetko mozne, treba sa riaditelovi povyhrazat aby zabezpecil psychologa a ak nenastane zmena nech odide zo skoly agresor. Ako ja uz neviem ze preco sa na slovensku toto vobec neriesi nejako drsnejšie a stale sa len zatvaraju pred vsetkym oci.
Hlavne by som dieta upokojila ze ono nie je zle, nie je to jeho vina len je v triede nejaky nekompletny jedinec. 😏

kacena4
13. jan 2022

pises ze nikto nic nevidi.... a v zapati ze to riesia s detmi, riaditel i starosta... tazko radit ked nic konkretne nepises a este si aj protirecis inspekcia posle kontrolu a skola ukaze papiere ze aha toto sme podnikli a hotovo treba hladat hlbsie kde je problem

laila22
13. jan 2022

Odporúčam zmenu školy.

lea202
13. jan 2022

Myslím si, že sa to rieši, keď zo strany školy nejaké tie pokyny a opatrenia prišli, no je pravda, že v tom aby matka sedela so žiakom v škole, tak nechápem celý ten zmysel toho. Agresor by mal podľa mňa dostať taký trest, aby to bolo proste výstrahou pre všetky deti

choco6
13. jan 2022

No nech zmeni skolu agresor. Preco stale musia utekat sikanovane deti 😔 A vacsinou tym hlavnym agresorom sa nikdy nic nestane ani len 2 zo spravania nedostanu, maximalne s nim pokeca ucitelka a to je vsetko 🤦‍♀️
Ono aj ked sikanuje cela trieda vacsinou opakuju lebo sa nechcu stat oni obete sikany.

ibrunova
13. jan 2022

A aká šikana to bola?

vinetuu
13. jan 2022

to je mozne ze mamicka ma so synom sediet v skole, sak tam maju dat asistenta. A rodicia deti ktore su sikanovane, nech si robia dokumentaciu o urazoch napadnutiach etc. ak nic nepomoze a skola ignoruje, tak nech spavia policajne oznamenie a s kazdnou modrinou k lekarovi nech maju co dokumentovat ... potom sa skola uz rozhybe ... toto je bohuzial casty problem na skolach ... najst si aj pravnika, ktory ich podpori

laila22
13. jan 2022

@choco6 máme to odzite.. zmena školy pomohla, mám svätý pokoj a dieťa v kľude+ získalo nových kamarátov ale je to za cenu dochádzania do mesta.. poobede stráca hodinu čakaním na bus.. U nás sa nič nevyriešilo. Až odchodom zo školy. A ešte plus chodí na lepšiu ZS ako bola pôvodná.

lubkavargova1
13. jan 2022

Ako toto cudne rozhodol starosta, ze rodic ma sediet v triede...ako samotna pedadogicka by som bola proti tomuto lebo narusa to celkovy chod triedy a vyucovacieho procesu. A rodic ma tiez podla mna lepsiu robotu ako sediet v triede. Pokial chodi do prace pochybujem,ze ma tolko dovolenky, aby tam sedel..agresor sa utiahne len najeky cas...uprimne? Slaby riaditel/ka. Nas pan riaditel to vyriesil pohotovo, vzal si agresora do riaditelne, my sme 2 ucitelia staly dovtedy pred dverami a on to vybavil rucne strucne...viac sme taky problem nemali

aaliyah2
13. jan 2022

@laila22 Agresorovi alebo sikanovanemu/sikanovanym? To sa ma donekonečna ustupovať tym, ktorí ubližujú?!

luccija
13. jan 2022

Nemá dieťa iný problém ADHD, autizmus?trvala by som na tom, že má byť vyšetrené u psychológa a potom, ak by mal nejakú odchýlku mal by asistentku.Rieste to s riaditeľom mama určite nemá čo sedieť s dieťaťom v škole

laila22
13. jan 2022

@aaliyah2 mne povedala pani riaditeľka, že na agresora nemá páky... 🙂 Že by nemalo žiadny efekt, keby ho každý druhý deň volala na koberec.. Na oko urobila nejaké opatrenia, aby si odfajkla, že niečo urobila...

barborachors
13. jan 2022

vlastna skusenost;: ako rodič si odchytit si sikantera a poriadne mu nahnat strach, ale musi byt sam a bez svedkov pripadne si prizvat svalnaca aby videl co.mu hrozi...bohuzial, na hrube vrece hruba zaplata

vreckovka2
13. jan 2022

nemá sa presúvať šikanované dieťa, ale riešiť agresor. Ak sa aj presunie šikanované dieťa, agresor si aj tak nájde ďalšiu obeť a takto dokola. Nechápem, prečo sa v dnešnej dobe ešte ututláva šikana. Odporúčam podať trestné oznámenie na polícii, pokiaľ škola nerieši.

autor
13. jan 2022

@kacena4 vedia ktorý sú to učitelia hrajú mŕtveho chrobáka ... Deti sa boja povedať .... A sú to taký grazly čo sa nám prisťahovali do dediny aj starosta to vie pretože napadli jedného z dediny ... A nic neviem na čo sa čaká majú to podané na lopate

autor
13. jan 2022

@lubkavargova1 presne si to vystihla slabý starosta aj riaditeľka....

luccija
13. jan 2022

No tak treba za riaditeľom, aby kontaktoval rodičov pohrozil sociálkou....

autor
13. jan 2022

@ibrunova posmievajú ho vykrikujú po ňom dokonca ho jeden škrtil zamkli ho na záchode ...

laila22
13. jan 2022

@vreckovka2 škola zvykne neriešiť aj keď sa jedná napr. O deti učiteľov pôsobiacich na škole, alebo deti sponzorov školy.

ibrunova
13. jan 2022

Ja inak nerada hrotím veci, ani sa nerada sťažujem, ale tu by som určite oslovila školskú inšpekciu. Prosím ťa, tie rozhodnutia riaditeľa, resp. starostu máš aj na papieri?

vreckovka2
13. jan 2022

@laila22 no to by videli ako by som neriesila....absolutne nezaujem, ze to chce niekto tutlat skrz neviem co...obratit sa na vychovneho poradcu, ak nepomoze, smer policia.

autor
13. jan 2022

@ibrunova nie nemá to na papieri...

ibrunova
13. jan 2022

Tak by som asi začala tu.. Alebo im to daj ty písomne a nech sa k tomu písomne vyjadria.

laila22
13. jan 2022

@vreckovka2 neviem či si také niečo zažila, ja som zvolila odchod pre dieťa na inú školu aj pre zachovanie môjho duševného zdravia..

vreckovka2
13. jan 2022

@laila22 samozrejme rozumiem. Ak nebola podpora, nema to zmysel. Je to fakt hnus, ak nieco taketo skola tutla a neriesi. Ja som vzdy riesila co i len naznak, aby to nepretastlo.

zanka777
15. jan 2022

Ja si myslím že veľká vyhrazka čo sa takých veci týka je že to dáte do telky .. a že nech sa to rieši v médiách toho sa každý bojí tak by som asi išla touto cestou

sijana
20. feb 2022

Odchod dieťaťa na inú školu. Pani učiteľka nezvláda šikanérov, bojí sa rodičov. Treba si nájsť triednu učiteľku, čo si vie urobiť poriadok v triede, že ona je pánom v triede a nie nejaký sopliak - šikanér.
My sme v minulosti menili škôlku, tiež také nobl usmievavé milé madam, ktoré nič neriešili v triede, mohli sa aj pozabíjať chlapci. Vymenili sme za druhú - kde boli sekery učiteľky, a boli sme spokojní. Potom sme sa presťahovali, a dali sme do súkromnej a tam absolutná spokojnosť, keďže ho tam najviac rozvinuli a učili sa s ním. V štátnych to flákali tú prípravu do školy.

loginexistuje
20. feb 2022

ihned chod do cppp pod ktoru patri vasa skola aj s dietatom urobia zaznam pojde do skoly atd a ak by ho skrtili a pod ihned lekar a trestne oznamenie a skolska inspekcia
urob ta ale aj tak hladaj inu skolu lebo ak su slabi ucitelia riaditelka (tak nemaju v skole co hladat ale nic sa neporiesi) vlastna skusenost a tiez som sa snazila to riesit ale i nicomu to neviedlo toho zasrana sa ucitelka bala a riaditelka ho len ospravedlnovala (boli rodinne spriazneny

sijana
20. feb 2022

Nič nevyrieši cez inšpekciu na dedine. Starosta s triednou urobil opatrenie, takže im vyrobia diagnozu neprispôsobivého dieťaťa v škole - v dedine. Triedna je pekná milá pani, ktorej sa nechce riešiť veci s rodičmi, aby bola planá učiteľka v dedine kvoli jednému chlapcovi.
Treba nájsť novú školu a tam sa informovať na prísnejších triednych učiteľov, nech ho dajú do triedy s kľudnejšími chlapcami. Primátori v mestách neriešia učiteľky, rieši to riaditeľ školy. Len v mestách sú niekde agresívnejší chlapci než na dedine. Vyhnúť sa deťom-veľkých manažérov-machrov-rodičov.

Ja som v minulosti chodila na ZŠ do B, kde sme mali kľudných 9chlapcov a 2agresívnejších, nebili nás dievčatá. Potom čo boli v susednej triede A-triede, agresívnejší chlapci - tí bili spolužiačky. Nemali sme radi chlapcov zo susednej triedy, aj dievčatá zo susednej triedy nám vraveli, že máme lepších chlapcov. Všetko je to o zložení v triede.