Šikana a problém s prestupom na druhú školu

kajda2211
23. sep 2024

Prišli sme byvat na dedinu, máme tu trvalý pobyt, na škole mi šikanujú dcéru, škola riešila riešila ale dokopy nič nevyriešila, dievčatá prestali ale moja dcéra je z toho psychicky na dne (šiestačka) a chodí mi do školy z bolesťou brucha čo zas príde ... Volala som do mesta do školy (13km od nás) že by sme ju chceli prepísať k nim, pani riaditeľka mi povedala, že pokiaľ nemáme trvalý alebo prechodný pobyt v meste tak ju prijať NEMUSIA, nie , že nemôžu ale NEMUSIA ... Vie mi niekto poradiť čo mám teraz robiť ? Nemam žiadnu rodinu ku komu si viem dať prechodný pobyt a to ani by asi nikto neurobil takú láskavosť mi.... Manžel chce ísť na sociálku sa spýtať, že čo teraz máme akože robiť , keď dieťa je vystresované a celkovo už nechceme aby chodila sem do školy, keď nebude chodiť do školy budeme mať na krku sociálku a keď ju dám do školy tak sa mi psichycky zrúti ... Vie mi niekto poradiť ?

letfenixa
23. sep 2024

@kajda2211 nemala si volať, treba ísť osobne do školy a vysvetliť situáciu.

januska12323
23. sep 2024

No nemusia, podali ste vôbec prihlášku oficiálne? Obvolaj si ďalšie školy v okolí či nemajú voľné miesto.

pribinak
23. sep 2024

@kajda2211 však hľadaj aj iné školy, toto snáď nie je jediná škola naširoko- nadaleko

Daj prihlášku, nápis k tomu list, prečo žiadate o prijatie, daj lekársku správu, že dieťa má psychosomaticke problemy, nejaký posudok od psychlogicky

Proste makaj

kajda2211
autor
23. sep 2024

@januska12323 nepodala som prihlášku pretože riaditeľka ma pozná od decka a býva 20 metrov , volala som s ňou tým pádom súkromne a povedala že aby som jej však povedala o čo ide do telefónu vysvetlila som povedala a ona mi ani to, že ale pokiaľ nemáme trvalý pobyt tak ju nemusia prijať ..že s týmto nebude súhlasiť ani zástupkyňa, že zistí, spýta sa a dá vedieť. Podvečer mi napísala, že pokiaľ nemáme v meste trvalý alebo prechodný pobyt nemusia ju prijať, že ju to mrzí.

kajda2211
autor
23. sep 2024

@pribinak v meste je 1 škola

pribinak
23. sep 2024

@kajda2211 nemusia …. ale to neznamená že ju neprijmú

Ako ty vôbec nebojujes? Však chod osobne do tej školy, dohodni si ofiko stretnutie

pribinak
23. sep 2024

@kajda2211 žiadne iné mesta a dediny v okruhu 100 km nie sú, chápem tomu správne?

Pozerám že ste Žarnovica, tak keď nie Ziar tak skúsim Novú Baňu

kajda2211
autor
23. sep 2024

@pribinak a načo mám hľadať ďalej keď reálne má školu v meste kde je miesto ale riaditeľka mi povedala toto ... No nič zajtra tam pôjde manžel ja som doma s 1,5r v horuckach a neviem od nej odísť a s ňou už vôbec. Keby sme boli zdravé všetko sa rieši inak ... Manžel je v zahraničí v noci príde domov

januska12323
23. sep 2024

Ježiš ale nemusia nie neprijmu! Podaj normálne žiadosť oficiálne a príde ti oficiálne vyjadrenie.

monikkatt
23. sep 2024

@kajda2211 povedala ze nemusia, nie ze ju urcite nezoberu. Vyskusaj, za pokus to stoji. Lepsie ako neurobit nic

januska12323
23. sep 2024

A nevymýšlaj, že je to jediná základná škola pri vás. Šiestačka zvládne aj dlhšiu cestu do školy.

kaktusik007
23. sep 2024

akoze toto sa riesi 23 septěbra??? ked cele financovanie skoly na skolsky rok 2024/25 sa riesi podla poctu ziakov k 15.09.???

kde si bola doteraz? preco si neriesila prestup k prvěu septembru? a oficialnou ziadostou a osobne??? preco takymto sposobom???

sa nediv, ze ju nechcu. Kto by chcel dieta za ktore nedostane normativ????

nikaeli
23. sep 2024

@kajda2211 podaj písomnú žiadosť, škola dá písomné vyjadrenie. Ak ju neprijmu, môžeš sa odvolať. Trvalé bydlisko má význam kvôli spádovosti. Šk. rok už beží, pokiaľ majú naplnený stav, tak ju neprijmu a uvedú ako dôvod. Ak majú kapacitu, mali by ju prijať. Aspoň to skús. 100x lepšie ako neurobiť nič.
A teda tá šikana trvala týždeň? čo presne sa dialo? baby prestali, dcéra to ešte nespracovala. Píšeš, že škola riešila, ale nedoriešila.. čo to znamená? aké riešenie si očakávala?

Pravdou je však aj to, čo píše @kaktusik007. Škola na ňu už nedostane žiadne financie - tie ostanú na pôvodnej škole..

kajda2211
autor
23. sep 2024

@kaktusik007 ako toto môžete napísať ? Keď mi sme sa o sikane dozvedeli max týždeň do zadu akože ??????? Veštica zatiaľ niesom

stanulienkat
23. sep 2024

Neries tu slovnu hracku, ze nemusia. Napis peknym uctivym tonom ziadost, odovodni a posli. Nic za to nedas. Neda sa zatial.prehodit aspon do inej triedy? Respektive, opytaj sa slusnym tonom (slusno-vyhraznym😄) riaditelky, ze ako mas postupovat, ze chces podat podnet na VUC za sikanu..atd.

lilke
23. sep 2024

@kajda2211 o prijatí rozhoduje riaditeľ,zástupca má úplne iné veci v kompetencii. Jasné,aj on sa môže vyjadriť. Ale že čo povie zástupca? Alibizmus

kajda2211
autor
23. sep 2024

@stanulienkat tu je jedna trieda kde ich je 7

mondolina
23. sep 2024

nemusí mať trvalý pobyt tam kde je škola.
šikana trvá koľko? týždeň? dva?
podaj oficiálnu žiadosť, písomne.

stanulienkat
23. sep 2024

@kajda2211 ich rodicov nepoznas (tych dievcat), zeby si s nimi hodila rec? Resp.-asi ste sa pristahovali z mesta, ze? Ti dedinski ludia su na mestskych ako srsne. Bombarduj, ale slusne tu druhu riaditelku, nech ti ju vezme do skoly. Nevzdavaj to, viem si predstavit ako to dievca trpi. Drzim ti palce.

kajda2211
autor
23. sep 2024

@stanulienkat vuc je čo ?

petronela1985
23. sep 2024

@kajda2211 žiaľ, takto to chodí. Mne sa podarilo dcérku umiestniť do inej školy, tri roky sa v spádovej škole trápila. Ale nie vždy sa podarí. Máme tu v obci staršie dievčatko, trápi sa v tej istej škole, ale zdá sa mi, že už tento rok končí. Proste, rodičia robili, čo mohli, v jej ročníku sú kapacity obsadené. A to sme v krajskom meste, kde je škôl dosť. V rodine máme tiež už čoskoro dospelú, ktorú v tej škole šikanovali, ešte k tomu mala tetániu, plakala denne kvôli škole, len žiaľ, tiež ju nevedeli nikde inde zobrať. Psychika v keli u týchto detí. My sme našu vedeli včas zobrať preč a je teraz veľmi šťastná. Je mi ľúto, čo zažívate. Rodič, ktorý to nezažil, to pochopiť nedokáže. Ale súhlasím aj s tým, čo odznelo vyššie, že počas školského roka kvôli dotácii na žiaka to školy ani riešiť nechcú. To je chyba systému, nie rodiča. A tiež chyba vedenia školy, ktoré šikanu riešiť nechce. Držím palce, nech vám niečo vyjde. Aj my musíme riešiť každý deň logistiku z/do školy, ale ako rodičia spravíme pre našu dcérku všetko na svete 😍

stanulienkat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petronela1985
23. sep 2024

@stanulienkat pokiaľ viem, tak pod kraj spadajú stredné školy, základné školy sú pod mestom/obcou

stanulienkat
23. sep 2024

@petronela1985 je to mozne. Neviem presne. Radsej to vymazem, aby som nezavádzala.

luxus10
23. sep 2024

myslim , ze ku pol roku si tu dotaciu vedia prerozdelit....vraj to nie je problem...

kajda2211
autor
23. sep 2024

@stanulienkat zriaďovateľ je nad riaditeľkou a v tomto prípade je tam napísané mesto takže je to vlastne primátor , že ?

kajda2211
autor
23. sep 2024

@petronela1985 tak je to

viestta
23. sep 2024

@kajda2211 ak nema kapacitu v triede naozaj ju nemusi prijat, je to len na tom ci maju moznost pridat miesto v triede a ci su to ochotni spravit

petronela1985
23. sep 2024

@kajda2211 skús na mestskom úrade sa popýtať, pokiaľ teda riešiš prestup do mesta. Nejaký školský odbor. Pokiaľ majú voľné miesto, tak by mali vziať dieťa. Že nemusia, nemôžu, je druhá vec. Je to zúfalstvo, ja ti verím. Skôr fakt sa treba ísť pýtať kompetentných, ktorí to majú na starosti. Neviem, či by to s tebou riešil priamo primátor, ma na to odbory. Problém sú kapacity, plus školy musia riešiť spádové deti a ešte deti z Ukrajiny. Mimo spádové deti to majú o to ťažšie.

viestta
23. sep 2024

@kajda2211 ani zriadovatel nedonuti riaditelku vziat mimospadove dieta, ak ta nema kapacity. Pre dieta v skole dava peniaze aj stat ale aj zriadovatel, moze sa odvolat na to, ze tie peniaze nema... Ja viem, ze je to zlozite a neprijemne ale konecne slovo ma tak ci tak riaditelka.