Rúška v družine

28. apr 2021

Dievčatá, zaujíma ma váš názor. V škole sú rúška povinné, ja som za. Ale dieťa mi povedalo, že vychovávateľka ŠKD od nich vyžaduje, aby si rúška dali dolu a aj ona sama si ho dá dolu (pochopila som, že to je pravidelnejšia vec, nie jednorázová). Vraj to nemám nikomu hovoriť (tu neviem, či len dieťa nechce alebo im to povedala vychovávateľka, to by som teda nezvaľovala na ňu pre objektivitu) a že sa bojí neuposlúchnuť ju, tak si rúško dá dolu. Prosím o nezaujatý názor. Samozrejme, že o tom ešte pokecám s dieťaťom pre viac info, zatiaľ mi to povedalo narýchlo v aute cestou do školy, ale nemyslím, že sa dozviem oveľa viac ako viem. Ako by ste sa zachovali vy? Ako postupovať? Ďakujem za každý názor.

hipuska
28. apr 2021

Kolko rokov má dieťa? U nás tiež bežne deti ruska pod nosom, vonku dole. Myslim, že sa to aj inde deje. Mne osobne to vôbec nevadi. Keďže tie ruska nosia deti nesprávne a deti sú často až moc kontaktne (furt si dakto spara v nose, hryzie nechty, obhryza ceruzky) -ochrana sa rovná nule. Naviac, som nepočula, žeby sa kvôli covidu zatvárali školy (zs 1.stupen) V školách sa už prestáva testovať.

anjelicek26
28. apr 2021

U nas sa vsetky deti v skole dva krat v tyzdni testuju, takze ci ma/nema rusko je mi potom uz suma fuk, ked su vsetci negativny vratane ucitelky...

autor
28. apr 2021

@anjelicek26 u nas sa v skole deti netestuju, ani ucitelia, tak to rusko mi az tak sumak nie je.
@hipuska 1 stupen

kaktus87
28. apr 2021

Ja by som bola rada, že aspoň v družine môžu byť deti bez ruska

anjelicek26
28. apr 2021

Ale pokial nemaju respiratory a poriadne nasadene, su bavlnene ruska na 0,00 prd... tam ide o poriadne vetranie a rozostupy, ktore ak v druzine aj tak nedodrziavaju mas to zajedno s ruskom ci bez. Ak su v druzine vonku, ak su oddelene, ak maju otvorene okna, vobec by mi to nevadilo..

sszuzu8
28. apr 2021

Mne nevadí kebyže nemajú. Vonku celkom keď vidím niektoré decká (prvý stupeň) v respirátoroch úplne znemozneny prístup kyslíka tak by som tých rodičov asi zabila co toto decku dajú dobrovoľne na tvár. Aj tak ruska a respirátory nemajú zmysel a u detí celkom...

veronikaszabova
28. apr 2021

Aspon druzinarka ma rozum. Ja som za

veronikaszabova
28. apr 2021

@sszuzu8 ja som minule zostala uplne v soku - byvam na dedine, na prechadzke som stretla mamicku, v kociku asi 2 rocne dieta. A obaja na ustach respiratore!! Chore 🤦🤦
My u nas v dedine na ulici od zaciatku pandemie nic nenosime. Vonku krasne, treba dychat cerstny vzduch.

beronsche
28. apr 2021

Silne pochybujem, ze deti su schopne dodrziavat spravne zasady nosenia rusok, takze im to je aj tak na dve veci..
Neriesila by som to.

maciatkolulu
28. apr 2021

@veronikaszabova tak toto som videla ja pravidelne, vonku, široko ďaleko nikto, nič, decko pod dva roky a rusko na ústach... A vrchol bolo decko, asi 8 rokov, čo sa učili na korčuliach, myslíš, že málo chrániče, helmu? Nieee, ale rusko ano😂😂😂

veronikaszabova
28. apr 2021

@maciatkolulu niektore matky su extremne premotivovane. Nas mladsi ma skoro 7 rokov a rusko nemal od zaciatku pandemie vobec. Starsi ma skoro 12 a ked ide von s kamosmi, tiez si ho neberie. Lietaju na kolobezkach, kolach... Este to tak, aby mal nieco na ustach a nose. 🤦 Jedine v obchode nosi. Inak by ho nepustili 😂

dominushka23
28. apr 2021

nase na chodbach ruska maju mat,ale v triede im ucitelka povie ze si ich kludne mozu dat dole a mne to teda nevadi...som rada ze sa v tom nemusia "dusit" ...a ako pisali baby vyssie decka sa vkuse kdesi rukami chytaju atd. takze tiez som nazoru ze su im ruska na dve veci

hipuska
28. apr 2021

A to nezijes na SR?

maciatkolulu
28. apr 2021

@veronikaszabova môj ma 7 a nemal ho vôbec, iba do školy v spoločných priestoroch a aj to minimálne, učiteľka nerieši, aj keď vychádza zo školy nemá. Ale oni sú testovaní ako laboratórne myší pondelok, streda, piatok... Co k tomu dodať.

sense
28. apr 2021

U nás sa ani ne testuje ani ruská do 12r..v karantene bola raz keď malo 1 dieťa v triede mutáciu korony... A do školy od 20 mája 2020 chodia stále...

vendulka80
28. apr 2021

Takýchto druzinarok by malo byt viac. Pre mna je nepochopiteľne sediet v ruskach, respiratoroch a dokonca cvicit vonku v ruskach ako u nas cvičia deti. A je mi luto najmä deti, ktore maju doslova koronou pomiatnute matky...dat 2 ročnému dietatu na odrazadlo respirátor na vlastnom dvore je u mna prejav s prepacenim debility. Nehovoriac o tom, ze tak maličké deti davaju premotivovaní rodicia “pre istotu” testovať AG testami. Kazdy tyzden... Krčiari sa chytajú za hlavy. Vyrastá vystrašená generácia, ktorá súhlasí s každým nezmyslom a každou blbostou lebo niekto povedal, ze sa to musi.

autor
28. apr 2021

@anjelicek26 nie su vonku, hovorim o vnutornych priestoroch, ucitelka aj vychovavatelka uz boli niekolkokrat v karantene a samozrejme my s detmi doma.

autor
28. apr 2021

@vendulka80 tak toto uz je chore, ale tak je to o inom ako sa pytam ja.

nika23t
28. apr 2021

Ja by som určite kontaktovala aspoň niekoho z rodičov, či o niečo vedia a hlavne vedenie školy. Osobne by mi vadilo, keby takto postupovala vychovávateľka SKD pri mojich detoch, nakoľko ona nevie zaručiť, či naozaj su všetci v triede negatívni. Nevravím, keď sú von, tak ôk. A hlavne to rusko detom zabráni chytať si ústa a nos.

autor
28. apr 2021

@hipuska mna sa pytas ci zijem na SK? Ano zijem.

autor
28. apr 2021

@nika23t presne toto si myslim aj ja. Von s tym nemam problem,ale vnutorne priestory...

hipuska
28. apr 2021

Áno teba. Len preto, že si vravela, že učiteľky sa netestuju (to nie je pravda). Preto rusko sa netráp. 1 ZŠ chodia do školy celý čas. Mali ste chorých? Možno skôr výnimku. Covid je už na ústupe. A ti, čo sa testuju 2x do týždňa-vypovedna hodnota testov je taká aká je, takže negatívny # nemám covid. U nás bežne vidím deti-ked su vonku na dvore, že pijú z jednej fľaše, podávajú si dobozku či rožok. Čiže to, že nemajú tie ruska ho určite veľmi neohrozí.

slavkajurko
28. apr 2021

Rusko tým detom aj tak nepomoze. Mudra pani učiteľka. Keby takých bolo viac. Sa čudujem rodičom ktori to podporujú. Najhoršie je ked vidim rodičov s deťmi na prechádzke v lese a cela rodina maju ruska. Co človeka stretnete každých 15 minút. Chore

mirka1988
28. apr 2021

Pracujem ako vychovávateľka v SKD . Ruska sú povinne , pre deti i učiteľov . Bežnou praxou ale je , že ich deti majú pod nosom alebo si ich dajú dole . Snažím sa chodiť čo najviac von , pokial počasie dovolí , vetrať miestnosť nonstop a umývať ruky . Prístup vychovávateľky sa mi nepáči , v žiadnom prípade by nemala deti nútiť dať si ho dole

autor
28. apr 2021

@hipuska ale tak uprimne, test raz za sedem dni, nie je testovanie resp. nema to ziadnu vypovednu hodnotu a tak to aj beriem.

tncka
28. apr 2021

Jasne ze by mi to vadilo,u nas v druzine je zmeska deti od 1.do 4.roc.,neviem ako inde,a co ja viem kto s kym kedy bol v kontakte alebo nebol? Uz sa stalo aj take ze rodicia spoluziacky mojek dcery pozitivni obaja a dieta veselo nechali chodit do skoly. Riesila by som to urcite hlacne teda ak su vnutri co urcite scasti aj su. Vonku teda nech nemaju pri nahanackach a tak je to na hlavu to uznavam ale v interieri...

autor
28. apr 2021

@mirka1988 dakujem velmi pekne, som rada za tvoj nazor ako vychovavatelky. Mne sa nepacilo prave to nutenie a strach z neuposluchnutia plus nerespektovanie nariadeni. Uz sa mi stalo s pani vychovavatelkou, ze nerespektovala, ze dieta ma speci dietu a nema mu davat nic okrem toho co nabalim. Argumetovala tym, ze ona ma tiez doma dietata s takou dietou a vie co moze a co nie. Vtedy som to riesila len medzistyrmi ocami.

mirka1988
28. apr 2021

Boze 🤦‍♀️Ja by som sa sťažovala

mirka1988
28. apr 2021

A jediná , kto nerešpektuje nariadenia je ona , nie dieťa

terezka1947
28. apr 2021

No....neglorifikujem ruska.
Ale ked nie respirator,aspon spravne nasadene rusko,menene pocas dna svoje urobi.
Popri vetraniu,rozostupoch....
U syna v triede bolo zopar vln covidu,aj zopar karanten a deti,co ruska mali,covid nemali.
Mozno nahoda....a mozno nie.