Rozmaznaný školák

lauriema
13. sep 2020

Dievcata moje, musím sa vyzalovat pretože už fakt neviem ako ďalej som dnes taka smutná sama zo seba aj zo syna. Pred časom som tu písala ze mam veľmi rozmaznaneho syna. Začala škola a on sa správa úplne katastrofálne. Vôbec sa nechce učiť, písať DU. Proste hodí mi ich že on to robiť nechce a hotovo. Maju sa učiť básničku nie proste nie. Tak som mu vzala mobil, zakázala TV. Nepomohlo. Proste sedí pozerá do blbá... Je nedeľa a on vôbec není pripravený na pondelok do školy. Pýtam sa ho Darko môj prečo sa nechceš učiť? A o mi odpovedal lebo nechcem a co. Vysvetľujem kričím. Samozrejme aj manžel dohovara. Priznám sa včera mi ruplo.. nervy a zbila som ho. Pretože je drzi. A on ešte skoro do mňa sa pustil, keď to videl manžel udrel ho aj on. Bitka vôbec nepomohla... Ani pekne slovo ako ešte na nho? Som zúfalá chce a mi plakať....

sella38
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lauriema
autor
13. sep 2020

@sella38 8... Ma

sonnenshein
13. sep 2020

Detsky psycholog. Uz vcera bolo neskoro.
Ja som mojim detom vysvetlila pricinu-dosledok (nebudes sa pripravovat, prepadnes, budes moct robit max tak upratovacku/ca v krcme, z toho co si takto zarobis si zaplatis maximalne tak ubytovnu, ktora vyzera takto - ukazat obrazky - a jest budes suche rohliky, takze ako chces, ale ja Ta zivit v dospelosti nebudem)
PS. Fyzicke tresty nie su riesenie, v pripade Tvojho syna mozu byt dokonca kontraproduktivne.

lauriema
autor
13. sep 2020

@sonnenshein Ahoj, ja mu to tiet takto podávam že bez školy proste nebude nič, ani vodičak ti nedajú, nekúpiš si auto vieš čo mi povedal? Noa? Mne je to jedno... Neznášam ta a tak pritom nechápem začo ma neznáša. Bitku dostal preto lebo už som nevedela ako inak😪A keď ma udrel tak manžel to preds nemohol tak nechať. Ale nepomohlo to.... Proste jemu je všetko úplne jedno dnes manžel vzal staršiu dcéru na zmrzlinu... A syna nie zakázala som ze si nezaslúži. Keď odišli Syn mi povedal ze za to ze ho nevzal manžel že zajtra nepôjde do školy.. A ja mu na to a kde budeš ta von povedal... Super už čo mu mam zakázať? Nedať mu jest alebo co?

asia83
13. sep 2020

@sonnenshein Osemročný chlapec určite rozumie, čo je príčina-dôsledok, najmä ak to nezažil. Netuší, "o čom točí" mama. Nedať mu nič, iba za peniaze (papierové), ktoré si musí zaslúžiť. Známkami, dobrým správaním a podobne. Výprask určite, ale predtým upozorniť. Nepočúvne raz, na druhýkrát po zadku. Ono to nepomôže, ak ho capnete raz, prvýkrát. Musí to byť pravidelne. Aby si uvedomil: neposlúcham=výprask.

maja170
13. sep 2020

@lauriema Môjmu synovi sa tiež veľmi nechce učiť.No keď mi povie,že on sa to nenaučí,tak ja mu na to poviem,že ja mu nevyperiem,nenavarím,neumyjem riad za ním atď....,že mne sa tiež nechce. A to aj dodržím. Napr. chce rozrezať a namastiť rožok tak ja mu poviem,že sa mi nechce tak ako jemu sa nechce učiť a ani mu to neurobím kým on neurobí to čo chcem ja. U nás to väčšinou zafunguje hoci s plačom,ale svoje povinosti si musí urobiť.

sonnenshein
13. sep 2020

@lauriema Behom na UPSVaR, a konzultuj to s detskym psychologom, a asi by som zasla aj do skoly, tiez by tam mali mat psychologa, alebo vychovneho poradcu.
Urcite ho nebite, agresivita v nom nic dobre nevyvola.
Co mu mozes povedat je, ze ok, nech nejde, ale ze ked bude mat neospravedlnene hodiny, zacnu sa onho zaujimat socialne pracovnicky, a kludne moze skoncit v detskom domove.

danim
13. sep 2020

Toto nebude problém posledných dni.. otázne je, ako vy ako rodičia fungujete? Pracujete? Kde? ( sféra), čo pred nim rozprávate, aké ma vzory okolia. Dcera je aká? Čo mu a kedy dovolíte? To nie rozmaznané, ale drzé ... kto sa mu venoval napr do 5r ? Kto ho učil správaniu zdraviť sa... a pod? 8r dieta? Takéto správanie? Že nepôjdem do školy?? Preto sa pýtam či vy rodičia a okolie pracujete a akých ma kamarátov- ale vo veku 8r je to dôsledok čo vidi doma. Keď si vy neviete pomôcť, vyhľadajte detského psychológa.

0silvia0
13. sep 2020

@lauriema aha, tak treba milacikovi povedat, ze ani tebe ani otcovi sa nechce chodit do prace. Ze pojdete pekne vsetci byvat pod most a budete teda zit z toho, co vam milacik ulovi v potoku. Opytaj sa ho, ci lubi papat zabky, cerviky a inu haved....
Ale vazne, toto je velmi cudne spravanie 8 rocneho dietata, az asocialne, tu bude velky problem. Toto treba riesit...

lauriema
autor
13. sep 2020

@asia83 to je neustále dokola to isté, Od piatka ma všetko zakázané, sedí alebo leží celý víkend a nič ani nerozpráva len odvrkne že ma neznáša a ja vkuse dookola omielam že škola je základ pre život.... Bitka? Včera som ho udrela vrátil mi to

lauriema
autor
13. sep 2020

@maja170 Prepáč ale keby ze mu poviem ze neumyjem riad tak mi povie ze to nič a riad je predovsetkym moja hamba nie synova.Aj keď mu neoperiem a chodil by špinavý bola by to moja vizitka a to si nemôžem dovoliť

lauriema
autor
13. sep 2020

@sonnenshein Dnes som predostrel tému detský domov... On už v detskom domove bol, pretože ja tam chodím odniesť nejaké veci tak mi povedal ze Noa aspoň mu tam nikto nebude rozkazovať. Skôr polepsovna asi.. Teda reedukacne centrum. Lenže pracujem v takej oblasti a viem ze není vôbec jednoduché sa tam dostať. Inak aj by mi to bolo ľúto, viete aký je zlatý chlapec, krásny na šport šikovný, zručný... Len drží a lenivec

0silvia0
13. sep 2020

@lauriema ty nevies byt tvrdsia a dosledna podla toho co pises. To je tvoj problem, vsetko mu ospravedlnis.

lauriema
autor
13. sep 2020

@danim Myslím si ze s manželom mame vzťah v. Poriadku, pred deťmi sa nehadame... Max. Keď manžel zahreši občas keď niečo sa mu nepodarí... Ja som na materskej s tretím dieťaťom ktoré ma 7m.ale od októbra idem späť do prace. Som soc. Pracovník, manžel pracuje ako opravár v jednej firme. Kamarátou ma 2 veľmi slušne deti. Dcérka 5rocna je veľká sikovnica, paradnica rada sa sním hraje.

lauriema
autor
13. sep 2020

@0silvia0 Jaaaj pod ma zbit alebo co vieš aké nervy mam dnes som mimo fakt keď sa na syna pozriem mam chuť ho rozdrapit jak žabu

sella38
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marikost
13. sep 2020

byt prisny, a stat si za svojim. Hlavne vydrzat a nevzdavat sa! Bez prace ani on nebude mat kolace (cukriky, tv, ...). To co sa 8rokov ucil, neda sa zmenit zodna na den. Bude to dlhsi boj. Ale je super,ze ste si to vsimli a chcete to zmenit! Chvalim vas, vydrzte,bojujte!

0silvia0
13. sep 2020

@lauriema chapem, ze mas na neho nervy, lenze na vychove je najtazsia doslednost stale, nielen ked ta decko serie😳 musis byt laskava, ale prisna a dosledna. Ale u vas sa uz nieco pokazilo, teraz treba prist na to, ze co a opravit to...

lauriema
autor
13. sep 2020

@sella38 Ahoj, zakázala som rodičom tento víkend návštevu u nás otec je v pohode berie na vedomie, matka hrôza urazena a chudák chlapček

lauriema
autor
13. sep 2020

@marikost Ahoj, ďakujem za podporu 😉

0silvia0
13. sep 2020

@lauriema aky je problem s tvojimi rodicmi? Napis viac, byvate s nimi?

lauriema
autor
13. sep 2020

@0silvia0
@0silvia0 som na dne.... A keď nastúpim od októbra do prace bojím sa ze mi to prerastie cez hlavu úplne budem chodiť domov o 16:00 a ešte mam 7 mesačnú

syslik81
13. sep 2020

a nezmenilo sa to narodenim dietata? nechyba mu proste normalna mama a otec co len nekricia a nerozkazuju .. rozkazom nic nedosiahnes.. mozno to skusit opacne-budte nanho mili - nech ho otec sam vezme von aleboi ty bez druheho dietata .. ukazte mu ze aj on je dolezity .. ze bez neho proste nezvladnete domacnost a potrebujete aj jeho pooc.. ukazat mu ze ma jiestoa dolezite vo vasej rodine .. vyclenit cas len na neho

syslik81
13. sep 2020

alebo neaky chlapcensky konicek co by ho bavil ,, moja ma silny respekt u ucitela ..zacala chodit na box a co povedia ucitelia nielen tam ale i v skole to je svate ... :D tak zajst za ucitelkou a porozpravat sa aky je v skole

lauriema
autor
13. sep 2020

@0silvia0 nie nebývame, ale hrozne sa starajú do výchovnej metódy. Ocko až tak nie, on je prísnejší a aj ho ma ale strašne rád v podstate ho vychoval, ja som mala školu... Práca. Mamka len plače že veľa od neho chcem že chudáčik, stále mu obydvaja peniaze dávajú on si potom kupuje co chce hlúposti lebo veď mi povie su to moje peniaze. Keď príde babka prvá otázka na ňu co máš pre nás? Ideme do obchodu a tam si fakt na hádžu do košíka co chcú mamka to zaplatí... Pred časom dostal syn v škole poznámku že behal po chodbe až vyrazil dozorujucej učiteľke mobil z ruky ja som sa bola učiteľke ospravedlniť a moja mamka že to prečo som sa syna nezastala a začala na u itrlku že nemala čo do telefónu pozerať keď mala dozor atď.

lauriema
autor
13. sep 2020

@syslik81 Nie nezmenilo aa to.. To už min. Rok bol taky problém len potom prišla korona tak do školy nechodil mal len online vyucko tak sa to stratilo. Manžel s mu venuje chodia spolu von, hrajú s

lauriema
autor
13. sep 2020

@syslik81 to to máš pravdu bohužiaľ bývame 14 km. Od mesta.. Bývame na dedine tu naša dedinská škola nemá krúžky skoro žiadne... Ja si neviem predstaviť ako by sám chodil do mesta a z mest není veľmi zodpovedný ja mam ešte 7 mesačne dieťa a 5 ročnú dcérku. Niesom mobilná ib manžel a ten je od rána do večera v práci

abbey1
13. sep 2020

@lauriema Prečo nastupuješ do práce na plný úväzok tak skoro? Máš problémy s oboma staršími deťmi. Vieš o nich dlhodobo a? Pokiaľ ty a tvoj manžel nezmeníte s on prístup k výchove detí, nič sa nezlepší. Keďže si sami neviete poradiť, mohli ste už dávno navštíviť odborníka psychológa, ktorý by vám poradil, ako s deťmi pracovať, v čom sú hlavné problémy.
Chýba vám dôslednosť. Pozor! To nie je prísnosť. Dôslednosť vo výchove. Nebude to ľahké, deti sú už veľké, ale čím skôr začnete, tým skôr príde k náprave.

prasiatko30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katka2601
13. sep 2020

@lauriema ja len toľko že registráciu máš júl 2020 a príspevkov skoro 800 proste podľa mňa sa nedá sedieť s mobilom v ruke a aj vychovávať deti. Potom to takto dopadne a na MK hľadáte pomoc. Toto je čisto len môj názor