Rodičovské združenie a viac deti v jednej škole

jana_eyre_2
13. sep 2022

Zaujímalo by ma, ako to zväčša robíte keď máte viac deti v jednej škole a je rodičovské združenie? Podľa čoho sa rozhodujete komu pôjdete do triedy a keď už ste u jedného tak v polovici odchádzate k druhému?

Ja mám zatiaľ dve deti v jednej škole, zatiaľ som to robila tak, že som šla najprv do triedy dieťaťa ktoré čakalo nejakú zásadnejšiu udalosť (napr.skolu v prírode) a k druhému som šla vlastne len na konci rodička..
Keďže to zväčša dopadlo tak, že som si v každej triede vlastne vždy vypočula už alebo ešte nepodstatne veci, tak som sa rozhodla že tento rok ostanem len u staršieho syna, lebo je prvý krát na druhom stupni a tak potrebujem vediet čo nás čaká a chcem spoznať novú triednu.. učiteľke mladšej dcéry som sa písomne ospravedlnila.. dcéra je na prvom stupni, o info poprosím kamarátku ktorá na zrps ide.. ale teraz rozmýšľam, či je vhodné ukázať sa len v jednej triede? Je lepšie keď sa na zrps ukážem v oboch triedach? Budúci rok už vôbec nebudem stíhať všetkých pretože to už bude tretí prvák.. ako je to podľa vás správne?

Manžel ostane doma s deťmi a potrebuje pracovat,

jana_eyre_2
autor
13. sep 2022

Koniec mi nedopisalo - manzel pracuje z domu a má zrovna v tom čase niečo dôležité z prace, tak ostáva doma..

anjelicek26
13. sep 2022

Na nasej skoly maju rodicovske zdruzenia vzdy len tie iste rocniky spolu...takze obe prvacke triedy, dalsi den obe druhacke, potom tretiacke triedy, nikdy mi to nekolidovalo... Neviem rozkrajat sa nemozes, mozno treba toto navrhnut riaditelovi, ze by to stalo za uvahu to podelit prave kvoli takymto pripadom (a urcite nie ste jediny).

e1i
13. sep 2022

@jana_eyre_2 mama chodievala tak že k jednemu isla na rodicko a o druheho sa pytala/zastavila za učiteľkou rano pred alebo po. Aby vedela

nanka3
13. sep 2022

@jana_eyre_2 na nasej skole je to tak, ze prvy stupen ma sice v ten isty den ako druhy, ale v inom case, je tam hodinovy posun, co teda pomoze rodicovi, ktory ma kazde dieta na inom stupni. Vacsina rodicov to robi ako ty, chvilku je na jednom a chvilku na druhom, ale ako pises, ten uvod rodicka je vlastn a vo vsetkych triedach rovnakych a dolezite veci s preberaju na konci, cize podla mna je uplne zbytocne behat medzi triedami.... ak je to 1. rodicko, tam su uvodne info, ktore ti vie dat aj kamoska, ak 2. a dalsie, tak to vies poriesit v ramci konzultacnych hodin triednej ucitelky.... a neboj, aj ucitelia su ludia a velmi dobre chapu, ze 1 clovek na 2 miestach naraz byt nemoze....

jana_eyre_2
autor
13. sep 2022

@anjelicek26 nie to nie sme, je veľmi veľa rodičov čo má viac deti v škole a zväčša tak pendluju ako som to robila ja.. navrhnúť to môžem, avšak nemyslim si že by to u nás takto išlo.. pamätám si už ako dieťa že bolo rodičko vždy v jeden deň, aj ostatné školy čo poznám cez iné mamy majú celé školy rodičko v jeden deň, tak to je možné že je aj nejako zákonne osetrene, v tom sa nevyznám..

zuzinka888
13. sep 2022

U nas je plenarne kde sa riesi vsetko od stravy, vsi, ZRPS poplatky nejake aktivity, zbery..... potom ideme do tried vzdy po jednom kde sa preberie spravanie a znamky a nejake podnety. Spolocne je len ak je nejaky pruser a musi sa to riesit.

janamt
13. sep 2022

Chodím vždy na to rodičko, kde cítim, že je to dôležitejšie. Ako teraz napríklad, keď má jedna z dcér novú triednu. S tou druhou triednou sa stretnem inokedy alebo cez telefón/mail. Niekedy ideme obaja s manželom a rozdelíme sa. Naše triedne ale komunikujú dosť cez internet, viem, čo sa deje aj bez rodičovského. Teraz nás čaká 2x rodičko v tom istom čase a v úplne rovnakom čase rodičko na jednom z krúžkov detí 🙂 To už šancu nemáme 🙂

andrejka1974
13. sep 2022

@jana_eyre_2 mne sa stalo aj to že som mala dvoch stredoškolákov a dcéru zs a každy mal inde školu a rodicko som mala v ten istý deň v rovnakom čase na všetkých troch školách nechápem ako sa toto stalo a nie raz takže som si vybrala tam kde to bolo nutné ostatné som sa keď tak inokedy popytala čo a ako

jana_eyre_2
autor
13. sep 2022

Ďakujem za odpovede.. 🙂 áno ako najvhodnejšie mi príde to, že idem do triedy kde cítim že je to najviac potreba a u ostatných sa informujem inokedy..

jaroe
13. sep 2022

@jana_eyre_2 , manžel na jednom a ja niekedy na striedačku na ďalších dvoch, niekedy som išla len na jedno, podľa toho, ktoré mi prišlo dôležitejšie - nová učiteľka, očakávané špeci informácie a pod. Ale už si z toho hlavu nerobím, teraz mám tri deti na troch školách. Snažím sa aspoň raz za šk. rok ísť každému, resp. manžel, aby sme neboli za ignorantov🙂

zuzuliennka1
13. sep 2022

@jana_eyre_2 ja mam tiez viac surodencov a co si pamatam, rodicko nebolo v jeden den.
prvy stupen na gymku mal iny den, druhy stupen zas iny, zakladna skola tiez

liz_lemon
14. sep 2022

@jana_eyre_2 toto by aj mna zaujimalo, ako to ludia robia, tiez mam 2 deti, rodicko maju v ten isty cas, takze sa mozeme len rozdelit, a ja idem na jedno, muz na druhe, a deti su zatial doma same, u nas nefunguje vtedy ani SKD (koncia skor, lebo je nemaju kde byt, kedze je malo tried, a v kazdej je rodicko), ale napr. kolega na inej skole mali aspon SKD dlhsie, takze rodicia mohli byt kazdy na inom rodicku, a deti boli v SKD
je to velmi nedomyslene, napokon ako cele skolstvo u nas...

@anjelicek26 zijes v DE, takze je uplne irelevantne sem prispievat

maciatkolulu
14. sep 2022

@liz_lemon neviem, ale ja som si všimla otázku"ako to robíte.... "nie" ako to mate.... "
@anjelicek26 napísala iba, ako to majú a ci to nemôže navrhnúť podobne. Co ti kole oci🤣všimni, že na sk to majú tiež rozdielne a teda dosť. Takže to So systémom ako takým nemá vôbec nič. My v at mame absolútne odlišné, každá trieda inak. A termín rodičovského sme už vedeli v júni, takže väčšina rodičov si to vie zariadiť na tie dve hodiny, nech by bolo čokoľvek.

evkamotka
14. sep 2022

Pre zaujumavost, ako casto je rodicovske?

simona92101
14. sep 2022

@jana_eyre_2 otec to robieval tak,ze jednej dcere isiel na rodicovske a u druhej si dohodol s triednou osobne stretnutie v kabinete.

jana_eyre_2
autor
14. sep 2022

@zuzuliennka1 ja mám troch súrodencov ale iba jedného som zažila keď som chodila na základnú . Ja som bola prváčka a on osmak, mama bola na mojom chvilu a potom odbehla k nemu.. aspoň tak si to pamätám..
@liz_lemon tak to je smutné že ŠKD v ten deň nie je 😳 my ho máme vždy po uzavretí školy.. ale zase snáď je aspoň skôr a skôr konci? Ja v taký deň bežné prídem o pol 8 domov úplne vymacknuta z tých ľudí okolo.. ale som rada že sem prispeli ajnzeny čo nežijú na Slovensku, aspoň vidno ako by sa to dalo robiť lepšie.. minimálne keby vedeli komunikovať troška viac dopredu, bolo by to aspoň troška ľahšie zariaditelne..
@maciatkolulu my sme ešte 2.9. ani nevedeli či deti nastúpia od pondelka alebo budú doma, (nová pristavba školy čo este nemala papiere) nastúpili až 8.9. takže termín rodička by som ani vo sne necakala.skor.😂
@evkamotka ako to bolo bežné roky si už vlastne ani nepamätám.. v korone sme ich mali veľmi málo, ale tak si myslím že 2x do jedného pol roka by mali byť, možno viac.
@simona92101 tak je to asi najlepšie..

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ava11
14. sep 2022

Vacsinou to striedam, raz idem jednemu, nabuduce druhemu. Nechce sa mi prebehovat z triedy do triedy. Druhej ucitelke vzdy napisem mail, preco nepridem a ak nieco so mnou potrebuje riesit, mozeme si dohodnut stretko sukromne niekedy po vyucku.
Manzel na rodicka nechodi, to by bola strata casu, predpokladam, ze najneskor po 5 minutach by vypol mozog 😂

katica06
14. sep 2022

@jana_eyre_2 na našej škole to nie je zvykom. Mám info že si to triedny medzi sebou vyriešia. Maximálne tam jedno o tretej druhé o štvrtej

danielahamar
15. sep 2022

Ja chodím tam, kde sa niečo rieši, alebo potrebujem riešiť ja. Na toho druhého sa idem potom len opýtať.

mamkalentedkova
25. sep 2022

Naši mávajú síce v jeden deň ,ale zväčša je rodičovské len formou konzultácií ,jeden rodič vs učiteľ ..tak si vystojim rád u jedného anidem k druhému .Teraz bolo celoskolske ,ale dcéra mala začiatok 15:30 ,syn o 16:00 ..za polhodinu povedala Lindina učiteľka ,čo potrebovala mohla som ísť na synove rodičko .Cez edupage v dnešnej dobe nie je problém byť v kontakte s učiteľom prostredníctvom správ ,prípadne telefonicky ..nevidím v Tom vôbec problém. To už nie je ako kedysi,keď som chodila do školy ja a rodičia s každou somarinu nevyvolavali ucitelom ,tak chodili raz za tri mesiace fyzicky na rodičko.V dnešnej dobe nájdeš na edupage všetko ,tak si myslím,že neúčasť na združení nie je až taký prúser ...