Pustili by ste prváčika do školy v prírode?

aemka
7. jan 2016

mame doma prvacku. v maji im skola organizuje skolu v prirode. manzel ju tam chce zapisat, ja som vsak proti. pustili by ste tak male dieta, ktore od vas este nikdy nebolo same, na tyzdenny pobyt?

sakura77
7. jan 2016

ja osobne nie teda....a moj muz uz duplom nie😀 ale viem ze chodievaju dokonca aj predskolaci

sima410
7. jan 2016
Používateľ sima410 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sima410.

fu tak to asi nie, to je este dost mlady nato aby isiel niekam sam

gita17
7. jan 2016

ked chce nech ide. Pokial mate financie, tak by malo byt rozhodnutie len na dietati

tinyleaf
7. jan 2016

Ahoj, moja dcera bola minuly rok ako predskolacka v skolke v prirode, mala necelych 6 rokov a aj syn bol ako prvak v skole v prirode. Deti to zvladli bez problemov, a to ani nemaju uplne suverenne povahy, skor citlivejsie. Kazdy den sme videli na FB fotky co za ten den robili, takze aj rodicia boli informovani. Moj nazor je, ze prvacik skolu v prirode zvladne🙂

aemka
autor
7. jan 2016

no mala by aj sla... ale nevie, s cim to chodi. manzel jej narozpraval, ako jej bude fajn, budu chodit na tury (miluje ich)... ja mam obavy a som viac pre ako proti... z triedy idu vsetky deti okrem jednej.

dominikav123
7. jan 2016

@aemka a preco ju nechcete pustit ?

pribinak
7. jan 2016

Neterka je tiez prvacka a ide tiez v máji, velmi sa teší.

Pises, ze take male dieta, co ma 3 toky? A urcite nepôjdu na druhy konkrc republiky, keby dačo sadnete do autá a ides po nu

Ved ber to aj ako príležitosť, aby sa dcera ucila samostatnosti, aby mala príležitosť vyskúšať si fungovanie bez mamky za chrbtom a aby mala aj pocit, ze je velka a zvláda to co jej rovesníci

prasiatko30
7. jan 2016

Dal by som ju vsak ak by sa nieco stalo tak by vam zavolali a pri najhorsom by ste isli po nu ja by som moju prvacku v pohode pustila kebyze to unas organizuje ale tu si to nikto na triko nezoberie 30 deti na tyzden

pribinak
7. jan 2016

@aemka ake mas obavy? Vsak maju vyučko a potom aktivity v prírode
Bud rada, ze skola nieco take vlastne organizuje

mawka
7. jan 2016

nasi by mali ist tiez a potesim sa, ked mala bude chciet ist. maly neni na take aktivity ako polka triedy, tak oni zase chodia castejsie na jednodnove poznavacie vylety. ale mala je zase ina, ta by bola najradsej vsade. tak ked sa pojde, pustim ju rada 🙂

fiffinkaa
7. jan 2016

náš ide teraz v predškole, pustili sme ved pani učitelky poznáme a idú všetci jeho suuper velkííí kamoši!! A aj starší bol v škole v prírode hned v prvom ročníku a super zážitok!! vždy idú aj zdravotníci, animátori, pedagogický dozor....o zábavu ale aj zdravie je postarané..

wladka
7. jan 2016

V skole v prirode si deti utuzuju vztahy, buduju a hlavne budu dlho spominat, milion zazitkov, kopec srandy.. pustite ju..problem nema ona, ale vy dospeli.. kaslite na vase pocity, vy si s muzom uzite tyzden, a budete obe strany spokojne.. bude v pohode..idu urcite viacere triedy tak nebude mat cas na ine myslienky.. moja kazdy rok absolvuje, vlani tam dostala kiahne v polke a to bolo revu...ze sproste kiahne 😄..

stepanka274
7. jan 2016

Moj muz takto v prvej triede tiez ze nepusti syna nikam, tak neisiel aby sa mu tam nic nestalo a ten tyzden s nami bol na vylete na bicykloch a tak spadol ze musel ostat v nemocnici s otrasom mozgu, dcera je teraz tretiacka a tesime sa s nou ze ide

katrin21
7. jan 2016

@aemka ano pustila.. o to viac , ze este nikdy nebola nikde sama.. myslim,ze to dietatku len prospeje, su tam vzdy najlepsie zazitky a strach patri tebe, nie jej 🙂 tak nech ta nebrzi ten strach, ale daj jej kridla 🙂 Bude to dobre pre nu..
ja som bola prvacka uz aj v tabore pionierskom,co prvacka,neviem,ci to nebolo ked som este len isla do prvej 🙂 viem, ze ma nasi ucili zapletat si copy, aby som nechodila strapata 😀
a bolo to super, uplne v pohode.. dieta sa tam prebavi a to bolo dlhsie, ako skola v prirode. Bude jej tam fajn, ziska novych priatelov mozno aj z inej triedy a celkovo vela zazitkov a skusenosti. A samostatnost tiez nie je na skodu.

libka1
7. jan 2016

Nasa ide. Je druhacka. Ma trochu strach ale chce ist. Nechala som to na nu nech sa rozhodne. Ale ide ich len tretina triedy co ma prekvapilo.

anesim
7. jan 2016

Moja bola keď bola ešte v škôlke, boli pondelok - piatok. A u nás v škole chodia takmer všetky triedy na prvom stupni, ak je teda záujem.

mawka
7. jan 2016

@katrin21 no presne, pionieraky uz pre predskolakov a bolo tam super. sme plakavali, ked sa slo domov, ze preco uz. a ak si dobre pamatam, byvali to dvojtyzdnovky. az do prevratu sme chodievali s bratom. a bolo to fajn lebo sme boli pomiesani a kopec srandy a take ine, ze bez rodicov. aspon ja som sa citila vzdy dolezito 😀

natalym
7. jan 2016

Ak ona chce, tak áno. Horšie ak nechce...........

titkovamiriam
7. jan 2016

jasneže ,u nas chodia už školkari 🙂a boli už aj ako druhaci,lebo ju vyhrali s zbere baterii 🙂 a samozrejme že sa tesi na dalsiu.Ale ak by vyslovene nechcela ist,čo pochybujem ak pojdu kamaratky 🙂 tak by som ju nedala.

zuzana_j23
7. jan 2016

@aemka ja som bola aj ako predskolacka aj v prvom rocniku a myslim ze to malo len pozitivny vplyv...pamatam ze ako predskolacka ked som mamu videla po 6 dnoch som sa rozplakala :D ale bolo tam super...a vedie to deti aj k samostatnosti

zuzana_j23
7. jan 2016

@aemka a teraz citam ze z triedy idu takmer vsetky deti a aj mala by sla tak nemas o com rozmyslat...ale rozumiem ti co asi citis ze nechces aby sla... ale ved je to len tyzden to nejak bez nej prezijes 🙂

gita17
7. jan 2016

@aemka tak ju nepusti, nech sa citi blbo, ze jedina nemoze ist, lebo jej mamicka sa chce citit dolezita a nenahraditelna a nepusti si decko z dosahu

marinablue
7. jan 2016

@aemka Ak by chcela ísť pustila by som ju. Ak by ist nechcela tak by som ju nenutila.

aemka
autor
7. jan 2016

dakujem vsetkym za nazory... mam pocit, ze moj stach je avacsi, ako ten jej... ona strach mozno ani nema... 🙂 ach... tak rychlo rastie... na prve rande ju asi budem odprevadzat... 😀 😀 😀

yukki
7. jan 2016

Áno, aj ide.

pribinak
7. jan 2016

@aemka mas len ju? Jedno dieta?

aemka
autor
7. jan 2016

@pribinak viem na co myslis. mam dve. ten strach vsak nepominul a myslim, ze by mi nepomohlo ani tucet deti. 🙂

adulla2
7. jan 2016

ja som bola ako predškoláčka tiež v škole prírode na týždeň a zvládla som to úplne v pohode a pritom som bola utiahnuté a veľmi hanblivé dieťa 😉

uhnakova
7. jan 2016

Ja som bola prvy krat v skole prirode ako prvacka a mam pekne spomienky. Ako druhaci sme boli dokonca dvakrat. Tie deti, co vtedy nesli, boli potom este nejaku dobu outsidermi, kedze sme skolu v prirode casto spominali aj na hodinach.

monicm
7. jan 2016

Vidím veľa odpovedí a tak napíšem len vlastnú skúsenosť, ak tam chce ísť, máš pocit, že je vyzretý a máte na to financie, prečo nie, náš bol aj v predškolskej a v prvej v tábore, bolo to super, bol nadšený. Aj keď v prvej mal trošku strach a problém ísť, nakoniec bol nadšený a neľutoval.