Púšťate 10-ročné deti bez dozoru na elektrickú kolobežku a na bicykel?

11. júl 2024

Ahojte, púštate deti samé vonku na elektrickú kolobežku , bicykel ?

dudka121
11. júl 2024

ano, moj beha aj na kolobezke elekt . aj na bycikli, zalezi od dietata

zuzka0605
11. júl 2024

nie

saska.j
11. júl 2024

Ano

pribinak
11. júl 2024

Áno,

janka2927
11. júl 2024

9 ročný behá sám na bycikli,el.kolobezke po dedine

maranco
11. júl 2024

Ak nemá 15 s elektrickou kolobežkou nesmie jazdiť po ceste, môže iba po cykloceste, lesnej ceste a obytnej zóne.
Elektrické kolobežky môžu tiež jazdiť po chodníku vpravo, ale iba rýchlosťou chôdze a nesmie ohrozovať chodcov.

totatimeka
11. júl 2024

Môj má 9 a chodí bežne na bicykli sám, u nás po dedine. El. kolobežku nemáme

simca06022011
11. júl 2024

Nie, ani neelektricke. Bicykel len v okoli a s inymi detmi. Nevidím zmysel,aby som vôbec elektrické veci dieťaťu kupovala.

jana_eyre_2
11. júl 2024

Na bicykel áno, el.kolobezku nemáme.. a mnoho ľudí púšťa dieta na elektrickej kolobežke úplne bežné a vôbec nevedia ako sa na nej chovajú.., môj najmladší syn by vedel rozprávať, taký 10r ho zrazil, rozrazil mu čelo tak, že bol celý od krvi a chlapec bez pardonu ušiel akoby sa nič nestalo.. som rada že to skončilo len jazvou na čele.. deti by na Tom jazdiť nemali, ale je mi jasné že teraz sa tu namna spustí hejt, lebo elektrické kolobežky sú úžasné prínosné pre také deti, ktoré by sa mali hýbať.. 😒

veronikaszabova
11. júl 2024

Kolo ano, el.kolobezka nie

blah24
11. júl 2024

@jana_eyre_2 presne. Jezdi jak blazni, nezodpovedni, po chodnikoch. Jeste se smeji do obliceje. Ja bych to zakazala uplne

erikab82
18. júl 2024

Nikdy by som elektrickú kolobežku 10 ročnemu decku nekúpila a až vôbec nepúšťala von bez dozoru. Občas ženy skydnite tie rite od tých tureckych telenoviel a choďte si odsledovať čo vaše detičky na tých kolobežkach robia. Budete ďakovať všetkým svätým, že decko ešte máte na žive a nie je z mrzák.
Mám 10 rocnú a bicykli tiež ešte nechodí sama von.

sidicek
19. júl 2024

Bike a normálna kolobežka áno, ale elektro by ma ani nenapadlo kupovať dieťaťu

sense
19. júl 2024

11 r bicykel áno (od 9r), kolobežka normálnu áno už pár rokov, elektrickú nemáme a ani neplánujem kupit

sense
19. júl 2024

@jana_eyre_2 žiadny hejt plne zdieľam tvoj názor... Veľa dospelých jazdia na nich ako kreteni a nie to dat ešte deťom ktoré ešte menej vedia reagovať v kritických situáciách

prasiatko30
19. júl 2024

Na biku 10r urcite nie a na elektrickej kolobbezke mame na stastie normativu, ktora tuto moznost zakazuje - pod 16r nemozu jazdit na elektrickej kolobezke

akvi
19. júl 2024

Púšťala som ho po našej obytnej zóne od cca 7 rokov. 12 ročný chodil na bicykli do školy, väčšina cesty po chodníku, po ktorom ide tak jeden človek za hodinu. V 13 tich dostal el.kolobezku, práve kvôli presunom do školy. Využíval ju až kým si nespravil vodičák. Keď človek býva tak mimo, ako my a mhd je tragická, tak kolobežka nám poriešila veľmi veľa v logistike. V tom čase ešte neplatili žiadne obmedzenia, nemal ju skoro nik. Ak by sa ľudia nesprávali ako kreteni, tak el.kolobezka je skvelý dopravný prostriedok. Keď ale vidím, čo na nej dokážu niektorí, tak sa nečudujem tomu odporu voči kolobezkam.

lauricka
11. aug 2024

Pravidlá cestnej premávky: osoba mladšia ako 10 rokov smie na ceste s výnimkou cestičky pre cyklistov, poľnej cesty, lesnej cesty a obytnej zóny jazdiť na bicykli len pod dohľadom osoby staršej ako 15 rokov, ktorá je dostatočne spôsobilá, aby na ňu riadne dozerala, a ktorá zodpovedá za dodržiavanie povinností podľa zákona touto osobou. - osoby, ktoré posielajú svoje deti pod 10.rokov kade tade samé na bicykli nerešpektujú pravidlá, nehovoriac o zodpovednosti za svoje dieťa. Vidím, ako u nás po dedine jazdia deti. Kadejak, v protismere atď., bez doprovodu. Otras. O elektrických kolobežkách a deťoch sa asi ani netreba baviť. Vôbec im to nepatrí.

jana_eyre_2
11. aug 2024

@lauricka v zákone je napísané, že dieťa pod 10r nema jazdiť na CESTE bez dozoru, môže sa pohybovať po poľnej ceste, ceste pre cyklistov, lesnej ceste a obytnej zóne.. čiže ak je dieťa na týchto miestach nikto nič neporušuje..

(osoba mladšia ako 10 rokov smie na ceste s VÝNIMKOU cestičky pre cyklistov, poľnej cesty, lesnej cesty a obytnej zóny jazdiť na bicykli len pod dohľadom osoby staršej ako 15 rokov...)