Prváčka má problémy v škole. Poradíte?

tina2428
17. apr 2015

Prosím vás o radu máme problém v škole moja dcérka je prvacka doma sa pekne učíme vie čítať písať aj rátať v škole do dnešného nebol problém a zrazu mi prišiel list že sa mám stretnúť z učiteľkou že dcéra má nedostačujúce výsledky z matematiky a slovenského jazyka aj napriek tomu že doteraz nosila len dobre pečiatky a nebol žiaden problém. Mám pocit že si na ňu sadla učiteľka

abbey1
17. apr 2015

Z čoho pramení tvoj pocit, že si na ňu zasadla? Hlavne teraz zájdi za učiteľkou a ako 2 rozumné dospelé bytosti sa porozprávajte. Uvidíš, kde vidí učiteľka problém. Ťažko robiť závery z napísaného. Možno nastala u tvojej dcérky nejaká zmena a pani učiteľka ju chce s tebou prebrať. Vždy je najlepšou cestou komunikácia s učiteľkou a spoločné hľadanie riešenia.

masinka
17. apr 2015

kedze napozname ani tvoju dceru, ani pani ucitelku, tak tazko ti tu niekto poradi. treba sa ist s pani ucitelkou porozpravat a budes mudrejsia. mozno to bolo len zle naformulovane alebo dcera pokazila jednu -dve pisomky (a "zabudla" ti to povedat), tak chce pani ucitelka zjednat napravu, aby si na konci roka nebola prekvapena, ked bude na vysveceni dvojka.....

janinah
17. apr 2015

stretni sa a uvidíš......ale ak sa doma s ňou učíš,tak sama vieš ako jej to ide...

wendy62
17. apr 2015

@tina2428 doteraz nebol problem a odrazu po prvom upozorneni si myslis, ze si na nu ucitelka zasadla? Potom asi nerozumies, co znamena zasadnut si na niekoho. Ucitelka ma v triede mozno 20 deti, ma s kym porovnavat, ma aj vela skusenosti. Ak vidi, ze tvoja dcera v niecom nestiha, tak sa ma radsej tvarit ze je vsetko OK? Pre tvoju dceru je ovela lepsie, ak sa pripadne problemy odhalia co najskor. Normalne chod za nou, ale nie vopred ofucana a rozhodnuta vsetku vinu hodit na zlu ucitelku. Ved ta ucitelka vam chce pomoct, aby mala dcera dobre zaklady na dalsie roky, poradi ti, co a ako treba precvicit.

susik77
17. apr 2015

Ja ked som videla, ze dcera chytila prvu trojku z pisania, som hned iniciativne sama volala a ziadala konzultaciu 🙂 Kedze dcera tvrdila, ze to je jej najoblubenejsi predmet a doma pisala krasne.
Pride mi, ze ucitelka sama chce pomoct tvojej dcere preto ti navrhla konzultaciu. Zda sa mi to ako ustretovy krok z jej strany. Mohla sa tvarit, ze to je normalne a nic Ti nevysvetlovat a na konci roku jej dat horsiu znamku...

bonaqa2013
17. apr 2015

Moja dcéra 1 tr. tiež pred 3 dňami prišla zo školy s plačom, že pani učiteĺka jej povedala, že nepôjde na školský výlet. Samozrejme dcéra si nevedela za nič na svete spomenúť prečo to učiteľka povedala, ocinko nadával a jačal, že si učiteĺka sadla na jeho dcéru, ja som len hodila rukou - deň predtým som bola na rodičovskom tak som si troška aj vypočula o mojej dcére ohľadom správania. Takže ľudia niekedy majú troška skreslené videnie ohľadom svojich detí.
maminka, sprav to takticky. dohodni si termín s učiteĺkou, tam si vypočuj čo a ako, do jazyka si radšej zahryzni keď bude niečo nepríjemné a hotovo. Vybavené. Niekedy nemá zmysel sa naťahovať s učiteľkou..... Proti vetru sa šťať - cikať nedá

unilevel
17. apr 2015

Ahoj ... je cas 3/4 rocneho hodnotenia ...rodicovske zdruzenie .... velmi casto byva teraz rodicko individualne - rodic -ucitel - uz to nie je hromadna schodzka rodicov v triede , na ktorom sa hovori len vseobecne ..... ja si myslim , ze ide len o rodicko , kde sa dozvies info o dcere ako sa uci a pod ....ja mam tri skolopovinne deti a taketo individualne rodicka mame kazdy rok ....najma na prvom stupni , je to adresnejsie a ty sa viac dozvies ...takze pokoj ... nic strasne sa nedeje ☺

janulkama
17. apr 2015

Uvidíš,keď sa s ňou stretneš...škoda,že so položila otázku a nemôžeme spolu písať ako to dopadlo. Ale ak ti nosila len dobré pečiatky,nemáš sa čoho obávať... 😉

ivett1
20. apr 2015

@tina2428 stretni sa a to čo najskôr ... muselo sa niečo stať, keď doma sa pekne učila a zrazu má nedostačujúce výsledky ...
PS: ešte mohlo ísť o omyl😉 ...