Prváčik vynecháva písmenká

mia018
19. nov 2014

Ahojte baby, môj syn je prváčik a začal mať problémy so slovenčinou. Ešte stále dosť šušle avšak problémy mu začali robiť jednoduché slová ako Ema, Ela.. Namiesto m napíše l alebo to úplne vynechá. Napríklad namiesto Elo napíše Eo. Trápime sa, vysvetľujem mu stále základy spájania písmenok , avšak bezvýsledne. Zajtra sa chystám za jeho triednou pani učiteľkou porozprávať sa a prebrať ďalší postup. Chcem ísť aj za špeciálnym pedagógom nech zistí či syn netrpí nejakou poruchou lebo už keď ma problémy na začiatku bojím sa, ako bude zvládať ďalšie písmenká. Máte aj vy niektoré podobný problém? Ak ste naň prišli, zlepšilo sa to? Ďakujem

bublinkajasminka
19. nov 2014

ja mam prvacku ale nastastie taketo problemy nemame ale ak by sme mali urcite by som to riesila - skus naozaj naprv s triednou ucitelkou a ta poradi..my mame na skole specialnu pedagogicku takze potom v pripade ze to nejde nas posielaju za nou - ona to riesi cviceniami s rodicmi - tak nam vysvetlila postup na prvom rodicovskom zdruzeni...

medovka14
19. nov 2014

Ahoj, my sme mali problém, a sem tam sa objavuje, s vynechávaním písmeniek, napriklad : DO KONCA prečítala O KONCA a podobne... tak isto vynechávala písmená, keď prepisovala text - čo bolo pre mňa nepochopiteľné, veď to mala pred sebou 🙂 ale časom a cvičením sa to takmer stratilo 🙂 sem tam urobí chybu pri čítaní, vynechá písmeno, alebo si trocha pretvorí slovo (miesto koník, prečíta kôň).. ja si myslím, že cvičením sa to upraví, predsa len ešte je len 2,5 mesiaca od začiatku roku, naša je druháčka a ako som písala, sem tam sa chyba vyskytne, ešte stále nečíta úplne plynulo.

malabiba
19. nov 2014

zbytočne sa nestresujte, chce to tréning...mala som ten istý problém, no ja vynechávam písmenká napriek všetkému aj dnes...vyštudovala som techniku a IT 😀 , používam kontrolu pravopisu a je mi fajn