Prváčik nechce chodiť do školy

anetka1020
4. sep 2012

môj syn nechce chodiť do školy, ráno kryči na celí dom neviem si z nim dať rady. prejde ho to neskôr? alebo to takto bude ešte dlho? ☹

xlucia
4. sep 2012

@anetka1020 no asi poradit sa s jeho ucitelkou, nie?

anetka1020
autor
4. sep 2012

Už som sa pýtala pani učitelky ale ona mi povedala že to nieje školska vec a nema sa tym čas zaoberat. ☹ ☹ ☹ ☹

katy1979
4. sep 2012

@anetka1020 to bude urcite mila a empaticka pani ucitelka. nie je taka aj k detom? a preto maly nechce ist do skoly. Maly ti musel povedat dovod preco tam nechce ist. Ale asi to prejde. Nove prostredie nove deti uplne iny rezim. Neciti sa asi isto boji sa.

anetka1020
autor
4. sep 2012

v tride má aj kamarátov zo škôlky tak nechápem. ☹

sisaha
4. sep 2012

@anetka1020 a on chodi uz v 5-tich rokoch do skoly? 😕

anetka1020
autor
4. sep 2012

ano, lebo psychologička odporúčila aby išiel do školy skôr lebo v škôlke sa už nudí, a vie už aj čítať. 😝 🙂 🙂 🙂 🙂

maznacik007
4. sep 2012

@anetka1020 to ze vie dieta v piatich rokoch citat neznamena ze je automaticky zrele na skolsku dochadzku, takych deti je pomerne dost co citaju pred nastupom do skoly...
v prvom rade psychologicka posudzuje aj emocionalnu a socialnu zrelost preto by som sa v tomto pripade obratila na nu teda na vasu PPP ktora vam vydala posudok k predcasnemu zaskoleniu

ak dieta v druhy skolsky den krici na cely dom ak ma ist do skoly tak asi to predcasne zaskolenie nebolo vhodne...

sisaha
4. sep 2012

@anetka1020 je mi to cudne, to ty si vyhladala psychologicku, aby odporucila dieta do skoly? Alebo na koho podnet to bolo? Suhlasim s maznacik007, pri skolskej zrelosti sa posudzuju vsetky stranky osobnosti a robia IQ testy.

anetka1020
autor
4. sep 2012

@maznacik007 na tvojom mieste by som sa nestarala, a určiťe kryčí bud preto lebo nemá kamarátov alebo je zlá učitelka.

dudduli
4. sep 2012

myslim si ze v piatich rokoch je skoro na skolu,aj keby mi psychologicka odporucila dat dieta do skoly urcite by som ho tam nedala.skus ho vratit do skolky.naco skracovat dietatu detstvo,este sa bude ucit dost.a o nic nepride.a ked sa v skolke nudi to nieje jeho chyba ale chyba ucitelky 🙂

anetka1020
autor
4. sep 2012

@sisaha vieš, p by malo ísť k detskej psychologičke pred tím ako pôjde hocikolko ročne dieťa do školy tak by malo byt iste že je na to zrele.

zuzanockamt
4. sep 2012

@anetka1020 tiez si myslim, ze nastup do skoly bol predcasny a jednoducho na skolu este zrely nie je

anetka1020
autor
4. sep 2012

@dudduli možno máš pravdu ale bolo by mi trápne vybrať ho zo školy a na druhý rok ho tam znovu dať, a aj jeho kamaráti zo škôlky sú v tej tride.

anetka1020
autor
4. sep 2012

@zuzanockamt asi ano, ale čo mam s tym teraz už spravit? ☹

maznacik007
4. sep 2012

@anetka1020 dala si otazku na verejne forum a ja si mozem uplne kludne napisat svoj nazor....

a prosim ta skus si nastudovat pravidla slovenskeho pravopisu alebo aspon dat si skontrolovat text do wordu tie tvoje hrubky su katastrofalne..

sisaha
4. sep 2012

@anetka1020 no nie vzdy je to tak ako hovoris...Bola si v pedagogicko psychologickej poradni na vysetreni so synom?
Trochu ma zarazila tvoja reakcia na maznacik007, preco sa nema starat? Dala si otazku, žiadaš poradiť a vlastne si presvedčena že kričí preto, lebo nemá kamarátov, alebo je zlá učiteľka???? Po dvoch dňoch v škole??? žartuješ, nie?

sisaha
4. sep 2012

@anetka1020 akoze co mas spraviť? Ist za riaditeľom a dieťa vrátiť znova do škôlky. Ešte predtým navštíviť iného psychologa..

katren
4. sep 2012

@anetka1020 no poviem ti.....podla tvojej gramatiky by som nepovedala, ze mas 32!! rokov....
v piatich rokoch by som ani ja nedala dieta do skoly....naco???a naco si sa nakoniec pytala, ked tu hned stvrtej odpovedi napises, ze nestaraj sa?????

zuzanockamt
4. sep 2012

@anetka1020 v prvom rocniku do polroka sa moze dieta vratit do skolky, navstiv znova triednu ucitelku, RS a tiez PPP

sisaha
4. sep 2012

@anetka1020 a neviem, ale pri tvojom spravani sa ani necudujem, ze mas aj problem so svojou 13 rocnou dcerou.. 😕

anetka1020
autor
4. sep 2012

@katren ani ti sa nestaraj!!!!!!!!!!!!!!!!!!

anetka1020
autor
4. sep 2012

@sisaha c ja niesom na vyne.

katren
4. sep 2012

@anetka1020 tak ty sa nepytaj vo verejnom fore 😉

sissy27
4. sep 2012

@anetka1020 tvoj syn jednoducho nie je v 5 rokoch zrelý na školu, neviem, či si si potrebovala niečo dokazovať, že si ho tam šupla o rok skôr, alebo čo ťa k tomu viedlo, ja som svojej dcére dala rok odklad a tiež vedela aj čítať aj písať tlačeným, aj počítať do 100, nemala problém sa sústrediť, všetci kompetentní odporúčali nástup do školy, ale ja som chcela, aby mala aspoň o ten rok dlhšie detstvo bez starostí a povinností a veru o nič neprišla... to nie je len o tom dať dieťa do školy s kamarátmi, tam sú v prvom rade povinnosti, disciplína, prísnejší režim...malého môžeš v pohode zobrať zo školy naspäť do škôlky, nie je to trapas, a hlavne lepšie trapas (keď už to tak cítiš), ako utrápené dieťa... ale keby si ty išla ešte trošku do školy na hodiny slovenčiny, hádam by nebolo na škodu 😝

sisaha
4. sep 2012

@anetka1020 a nemôžem sa zbaviť pocitu, že tento "pribeh" je vymysleny.... 5 ročne dieťa spolu so spolužiakmi zo škôlky v prvom ročniku??? Žeby tolko mimoriadne nadanych deti??? A problem ako svet po 2 dnoch skoly? Problemy so skolskou dochadzkou a sustredenim sa riesia aspon po mesiaci, nie po 2 dnoch...

Vidím, že sa náramne bavíš....

@martinjasen, prosim uzamknut temu...

anetka1020
autor
4. sep 2012

ked ja nemôžem vrátit dieta do skôlky a potom ho dat zase do tej istej školy. to je trapne. 😕

katren
4. sep 2012

@anetka1020 je to trapne, ale to, ze mu tym ublizujes, ti trapne nie je......koniec 🙄

sisaha
4. sep 2012

@anetka1020 trapna so svojimi reakciami si hlavne ty...

lenka.s
4. sep 2012

5-rocne dieta do skoly nepatri, urcite ho nenut tam chodit, neskor by sa to vypomstilo ... nechaj ho v skolke este minimalne rok ... co je to za argument, ze sa nudil v skolke ? to aka super psychologicka 5-rocne dieta poslala do skoly ? aj moj syn poznal vsetky pismenka v 5 rokoch a 80% jeho kamaratov v skolke tiez a vsetci skolku riadne dokoncili

ale aj tak nerozumiem, ako moze byt zla ucitelka uz v druhy den skolskeho roka ? vacsina prvacikov si na druhy den v skole nepamata este ani ucitelkyne meno 😒

lenka.s
4. sep 2012

ale mam taky citak, ze prazdniny asi este niektorym neskoncili 😖