Prváčik a školská taška

elefanto
3. jan 2012

Potrebovala by som poradiť ohľadom prvej tašky pre chlapca budúceho prváčika.V septembri ideme do školy,malý je vyšší ...alebo presne povedané najvyšší už teraz v škôlke,tak aj taška aby bola k nemu adekvátna.Pozerala som aj fi Topgal.Rada by som vedela vaše skúsenosti,rady,pripadne aj ceny...ďakujem Chceme mu ju kúpiť k narodkám. 🙂

dadulkasch
3. jan 2012

ahoj,moj syn je teraz druhak.kupovala som mu kabelu v lete teda pred školu,značkaHERLITZ,je nemeckej vyroby je lahka vela reflexnych prvkov,velmi sa mi pači na nej ze je hranata a super sa do nej zmestia dosky na zošity.ešte ma tu kabelu od prvej triedy.teraz mi pojde aj dcerka do školy aj jej ju kupim.predavačka hovorila že to je kategoria 1 až 3 ročnik.nevyhoda že nema žiady taky pršiplašť čo som vydela u spolužiakovychkabelach niekedy chodi pešo ale väčšínou chodi autom

janapavlu
4. jan 2012

Pre prvačika je vhodna taška zn. Herlitz. Pre 1. ročnik je postačujuca veľkosťou aj priestorovo. Mala ju moja dcera, ked však začala chodiť na kružky a nosiť viac veci, už nam nepostačovala. Doležite je , aby mala vystuženu, anatomicky tvarovanu, zadnu časť. TOPGAL tašky su fajn, su dosť veľke, vydržia viac rokov. Su priestranne, maju viac priečinkov, su odolne, vačšinou je k nim aj plaštenka. Inak plaštenka sa da dokupiť aj extra, samostatne. Na stranke Topgalu ich maju. Taška, prazdna, by nemala važiť viac ako 1 kilo, ideal do 0,80. Inak, odporučam kupovať tašku s dieťatom, vyskušať na chrbatiku, či dobre sedi. Alebo aspon vyskušať od znamych, ak sa da, typ tašky, o ktoru mate zaujem.

evabb35
4. jan 2012

Aj tašky EMIPO sú dobré. Netreba na ne ani pršiplášť, lebo sú z materiálu, ktorý je vodeodolný a ušité sú tak, že do nich nenaprší. Sú podobné ako HERLITZ, len sú menšie - tiež majú reflexné prvky, vo vnútri praktické priehradky.

evabb35
4. jan 2012

A ešte SAMSONITE školské aktovky sú dobré.

evabb35
4. jan 2012

Je dobré ešte pre kúpou konkrétnu tašku vyskúšať - ako dieťaťu sedí na chrbte, ako sa mu s ňou manipuluje, ako sa mu otvára, ako sa mu do nej vkladá zošiť veľkosti A4...a tak zistiť, ktoré zapínanie tašky by mu možno viac vyhovovalo...Ceny tašiek zistíš aj na nete, samozrejme, že tašky staršej kolekcie vyjdú lacnejšie v porovnaní s novinkami, sú aj obdobia zliav na školské aktovky...

aduska753
4. jan 2012

My sme nášmu Timkovi kúpili túto tašku a sme s ňou spokojní. Je objednaná cez internet za nie veľmi lacnú cenu.
http://www.topgal.sk/tasky-a-batohy/skolske-tas...

aduska753
4. jan 2012

je to značka CHilli

mamka78
4. jan 2012

@aduska753 aj my sme takú kúpili,Chilli od Topgal,je super 😀 ,veľa vydrží aj necitlivé zaobchádzenie 🙂 ,má vystužený chrbát,nie je ťažká a veľa sa do nej vmestí

janinah
4. jan 2012

kúpila som tento set
http://www.mall.sk/skolske-sety/hama-skolni-bat...
syn je vysoký a prvák bude teraz od sept. ,zdá sa mi tá taška trochu veľká,ale odskúšame v praxi,na chrbátiku mu sedí,tak uvidím ako bude ak bude naplnená

ajkabb
8. jan 2012
Používateľ ajkabb je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ajkabb.

@aduska753
pekná taška v modrej kombinácii pre budúcich futbalistov. 😉
Pre mňa je však rozhodujúca najmä váha tašky (najlepšie pod 1 kg), preto pre svojho futbalistu by som kúpila niektorú z týchto:
http://www.loria.sk/skolsketasky/eshop/0/3/5/1105-EMIPO-Skolska-taska-batoh-FOTBAL-2012
alebo
http://www.loria.sk/skolsketasky/eshop/0/3/5/903-STIL-Skolska-taska-batoh-Football

sarkulka
8. jan 2012

Dcéra je prváčka a máme TOPGAL, max. spokojnosť 😉

evabb35
10. jan 2012

Aj tieto tašky sú dosť obľúbené medzi prvákmi:
http://www.anatomickebatohy.cz/

elefanto
autor
13. jan 2012

Ďakujem za rady.Nakoniec sme kúpili túto http://www.topgal.sk/tasky-a-batohy/skolske-tas... od značky Topgal.Dosť ľudí mi ju odporúčalo,dlho vydržia,sú nepremokavé,majú aj pršiplášť,anatomicky tvarovaný chrbát..ne tejto je makší ako na tej s tou loptou,reflexné prvky.Dodacia lehota bola len dva dni,poštovné grátis,10% zľava...tak dúfam že budeme spokojní.Synovi sa páči.Nechcela som tie klasické aktovky a ani žiadnu s detským motívom lebo že sa to časom zunuje a čo za dva roky,vyrastie s postavičiek a budeme kupovať ďalšiu aj keby bola v poriadku? 🙂 🙂 🙂 🙂
a ešte sme k nej grátis dostali reflexnú vestu Topgal a zápisník.Pršiplášť a vrecko na obuv bolo súčasťou 🙂

kvojtanikova
21. jan 2012

poradite aka taska je vhodna pre maleho chlapca (vyska 110cm, vaha cca 17kg)? Aj ked este do septembra dufam ze co-to narastie, asi bude stale taky malicky, on bude mat 6 rokov iba 2.9. Vsetky co ste tu uviedli linky sa mi zdaju trochu velke, okrem tych co uviedla @ajkabb tie sa mi celkom pacia, len by som si ich rada vyskusala a neviem kde by sa to tu v KE dalo.

zuzkagu
22. jan 2012

@kvojtanikova odporučam Emipo alebo herlitz obe tašky maju do 1 kg , nie su široke a vysoke, moja Ninka ma 20 kg a 120 cm kupili sme prave preto herlitz, hama ani topgal nie su vhodne pre nizkych prvačikov

kvojtanikova
22. jan 2012

@zuzkagu dakujem, skusim pohladat, aj ja hladam takyto tvar.

majkahi
7. apr 2012

Ja som riesila podobny problem .Dcerka je strasne malicka a stihlunka, ma 20 kg. Priorita pre mna bola vaha skolskej tasky. popytala som sa mamin, ktore maju aktualne prvakov, nieco som prebrovsovala a vyslo mi z toho, 5dielne sety HAMA, alebo sammies by samsonite
Teraz uz ich mam v ponuke a maju vahu od 1100 gramov a naozaj kamaratky ktore ich maju pre svoje deticky su spokojne, tie tasky su neznicitelne a stale pekne a ciste
Pre dievcata je hlavne plus to, ze su tam rozne doplnky, penazenky, vrecka, puzdro na pera a fiksy, peracnik ktory ma super kvalitne ceruzky, k tomu sa da dokupit sportova taska. Fakt som z toho nadsena
http://www.evenit.sk/deti-skola-c-423.html

miem
13. jún 2012

Ahoj, syn pojde do prvej triedy a potrebovala by som poradit kde sa da kupit skolska taska. Stranky na internete som nasla, ale ja chcem kamenny obchod kde sa daju vyskusat ako sedia. Neviete o niecom v Bratislave a smerom na Malacky? Poradte ak mozete

sympa1
13. jún 2012

mame tiez topgal tasku pre dcerku. a jednoznacne kupovat tasku s dietatom, vyskusat a este lepsie ked si dieta same vyberie aku chce 😉 aby ju rado nosilo...no moja skusenost je ze v obchode som kupila tasku o 10 eur lacnejsie ako predavaju na nete..samozrejme so vsetkym prislusenstvom 🙂

lenocka23
13. jún 2012

nasmu prvakovi sme vlani kupili Sigikid tasku, je hranata, plno reflex.znaciek.. lahunka, dobre sedi na chrbte... (kupili sme v Babymarkete v Ba) hlavne treba skusat aj s dietatom, ja ked obcas vidim prvacence, ako ich taska skoro vtlaci do zeme a je trikrat taka jak oni.. 😉

lenocka23
13. jún 2012

@miem ak sa ti chce zajst do Babymarketu, tam maju Sigikid aktovky... 😉 ale neviem ci aj e-shope..

miem
13. jún 2012

@lenocka23 dakujem ale potrebovala by som presnejsiu adresu na Babymarket

lenocka23
13. jún 2012

@miem posielam IP

simsalabim
14. jún 2012

Neviete neikto poradit, kde v BA maju tasky EMIPO? Odporucili mi ich akovhodne pre drobne prvacence - dcera meria 110cm a vazi 16kg. Starsia mala jej miery v 3 rokoch, pri nej sme mali TOPGAL - velka spokojnost, akurat taka taska je pre mladsiu proste privelka.

kacenka78
2. júl 2012

tak my si ideme dnes do kamenného obchodu vyzdvihnúť tašku TOPGAL pre nášho prváčika - nechcela som tomu veriť, ale je lacnejšia v obchode ako na samotnej stránke topgal.sk po zľave...... nás v obchode vyšla 49,90 € a na www stránke je za 62,90 € s tým, že sa dá uplatniť zľava 10%, čo by bolo nejakych 57 €......takže jednoznačne odporúčam papierníctvo v Sabinove 🙂

evabb35
29. júl 2012

@kvojtanikova EMIPO

tretulka
29. júl 2012
barcelona94901
2. aug 2012

my tiež topgal,45ečok v obchode

lucka273
2. aug 2012

ahojte chcem sa opitat dcerka je menšia cca 115cm a vaha 19kg taky drodec aka velka je vhodna taška pre prvačku? 🙂