Projekt - Moja rodina 1. ročník ZŠ

bazar3333
10. nov 2023

Ahojte, prosím Vás skúsenejších rodičov mám doma prvacku a dostali z prvouky na domácu úlohu vytvoriť projekt Moja rodina s tým, že ho majú odprezentovať a ja vôbec netuším ako by mal taký projekt vyzerať, či má nakresliť svoju rodinu, alebo nalepiť naše fotky, alebo ako by to vlastne malo byť? A tak isto odprezentovať čo? Ako sa voláme, koľko máme rokov? Kde pracujeme čo sú naše záľuby? Neviem či to správne chápem 😭, ešte podotknem, že s otcom nežijeme.

pribinak
10. nov 2023

@bazar3333 presne to čo si popisala. Môže nakresliť dať fotky spraviť strom
A jednoduché info ku každému členovi rodiny

Hotovo

doriiis
10. nov 2023

Čo je na tom ťažké?
Fotky,alebo nech členov rodiny nakresli a povie ku každému pár viet.

anonymous87
10. nov 2023

@bazar3333 ano ako si napisala, moze vas nakreslit, moze dat vase foto… moze to byt vo forme stromu ako pise @pribinak (ta myslienka sa mi velmi paci 👍)…. A ku kazdemu 2-3 vety… je prvacka, viac netreba 🙂

zooeynka
10. nov 2023

Ha ha prvacka v novembri uz napise par viet? :D Urcite nie. Obrazok a tlacenym pismom mena a to je cele.

anonymous87
10. nov 2023

@zooeynka jezis vidis? To som si ani neuvedomila 😂🫣

katarinaba
10. nov 2023

@zooeynka
@anonymous87
ma spomenut na prezentacii, nie napisat

jana_eyre_2
10. nov 2023

Môj je prvák a píše aktuálne asi 5pismen 😉 takže ťažko môže napísať vety..

Nech nakresli jednotlivých členov rodiny a projekt je hotový.. nech sa pekne vlastnoručne podpise.. hlavne nech to robí sama a ty buď len podpora s radami..

Totiž co mám skúsenosť od starších detí, rodičia veľmi radi robia projekty za svoje deti a čo má šokuje, tak učitelia to niekedy vypichnu ako najkrajší projekt čo úprimne nechápem.. pretože to má byť o tom čo dieťa dokáže nie čo dokáže rodič.. potom tie deti, ktoré sa snažia samé sú demotivovane...

anonymous87
10. nov 2023

@katarinaba hej, hej… len ja som v povodnom prispevku myslela, ze aby napisala… vobec som si neuvedomila, ze prvacka asi nic moc nenapise 😃🙊

saxana000
10. nov 2023

Spravila by som rodostrom s fotkami.nech povie.ako.sa volate kde byvate ak.babky pracuju co.robia ci byvaju v meste alebo na dedine.to by.mohlo na prvacku uplne stacit..nasi.projekt nerobili len si vzali do skoly fotky ukazovali.si ich a hovorili kto na nich je.

kacka184
10. nov 2023

Môj doniesol fotku a povedal kto je na fotke ako sa voláme a kde pracujeme a malý že je s rodičmi sranda 😂to bolo všetko viac učiteľka nechcela 😄

panonia
10. nov 2023

V prvouke v zosite bol strom ako rodokmeň, kazdeho člena tam nakreslila a ku kazdemu bolo treba nakresliť čo ho vystihuje...napr stary otec je lekar nakreslili sme znak lekarov, brat ma rad vláčik tak nakreslila vlak a podobne.

leyah
10. nov 2023

@panonia hej, presne, môj tam vtedy nakreslil pri mužovi kosačku a mne hrniec a varechu 🙂

kirakira
10. nov 2023

moja nalepila niekolko fotiek plus dokreslila pozadie a porozpravala niečo o našej rodine

bubinko1506
10. nov 2023

Moji mali v zosite strom a do jablcok mali dokreslit clenov rodiny. V skole sa ich potom pytala ucitelka, co robia otec s mamou, ci maju starych rodicov, ako sa volaju. Hlavne je, ze to maju spravit sami a rodicia len podporia, pomozu.