Problémová učiteľka

slniecko93
2. jún 2013

Ide o velmi neprijemnu vec. Kamaratkin syn je siestak. Ma problem s ucitelkou anglictiny a to nie len on ale pomaly cela skola. Ucitelka im velmi skaredo nadava, nic poriadne nenauci. Po chorobe dala napisat chlapcovi test bez opakovania, doucovania pretoze to odmieta robit. Deti sa ucitelky boja, je neprijemna, neustale krici, vyhraza sa, ponizuje. Rodicia sa ju boja tak isto. Vela rodicom sa nepaci ako sa sprava ale boja sa to ist riesit. V minulosti sa uz na nu boli stazovat ale nic sa nezmenilo. Ja som kamaratke poradila, nech si najde doucovanie pre syna, pretoze je sikovny, ma same jednotky iba z anglictinou ma problem. Kamaratke som povedala nech pojde sa porozpravat s triednym ucitelom a riaditelom. Aky mate nazor?

cerez
2. jún 2013

@slniecko93 Podať sťažnosť na učiteľku a podpis všetkých rodičov, ktorý sú s ňou nespokojný. Predložiť to riaditeľovi. Ak riaditeľ vo veci neurobí nápravu, podať sťažnosť tuším na krajský školský úrad. Dúfam, že sa to tak ešte volá, vzhľadom na tie všetky zmeny, ktoré sa dejú okolo školstva. Ak už na učiteľku boli aj pred tým sťažnosti neverím, že riaditeľ bude sa len tak so založenými rukami na to prizerať.

siska765
2. jún 2013

no je pravda ze su take typy uciteliek ze mozes robit co chces proti nej aj tak bude taka a na skole ostane.Mala som taku na strednej, kamoska mala jednotky od vrchu az dole a 4 z matiky.Ale nie ze by nevedela, nasa ucitelka vysvetlovala az po pisomke ked vsetci mali 5-ky a vtedy to uz nikoho nezaujimalo.A ano je pravda ze som sa stretla aj s tym ako nechutne dokazu niektore ucitelky ponizovat ziakov a dokonca im aj fyzicky ublizit.Ale mozno to nie je pripad kazdej druhej ktora sa zda byt ziakom zla.Vacsinou stare dievky-ucitelky su zatrpknute a nezmenis nech robis co robis.My sme aj peticiu spisali aby nam ju vymenili a zaniesli riaditelke a nic to nepomohlo,ak drzia spolu-riaditelka a ucitel , tak su len dve moznosti : bud to pretrpiet a ziak nech chodi na doucovanie alebo proste zmenit skolu.A ver ze viem o com pisem-jednak som ucitelka a za druhe som aj sama nieco podobne zazila 😠

aristka
2. jún 2013

v prvom rade treba podať sťažnosť riaditeľke školy...a bude lepšie ,keď sa pridajú aj ostatní rodičia,ak nepomôže treba ísť vyššie a dať sťažnosť správcovi školy pod ,ktorú patrí,alebo zavolať televíziu a uvidia ako rýchlo sa to zrazu vyrieši,keď sú v tom médiá...

zuzkabeno
2. jún 2013

Od prístupu učiteľa veľa závisí, deti veľmi vycítia jeho prístup a nálady. Na niektoré deti platí taký prísny prístup, niekto potrebuje jemne a citlivo bez kriku.

cerez
2. jún 2013

@siska765 Ak je ruka v ruke riaditeľ - učiteľ, je to na škodu riaditeľa. Tým pádom aj jeho kreslo sa trasie. Ak sa má zachovať objektivita učiteľa voči deťom, tak nech to platí aj vo vzore riaditeľ - učiteľ.

0550
2. jún 2013

ja som typ človeka že by som si to s ňou išla vyrozprávať aký má problém a potom by som podala sťažnosť a žiadala by som aby môjho syna učila iná učiteľka a nie človek ktorý sa nevie chovať 😠 Na čo pracuje ako učiteľka ked sa nevie správať k deťom

siska765
2. jún 2013

@cerez jasne ja s tebou uplne suhlasim som toho isteho nazoru, ale nie vzdy je to tak jednoduche vyriesit ako lahko sa o tom len hovori.

cristin_7
2. jún 2013

nechodí kamarátkin syn do školy v ZM? lebo ja na jednej z tých škôl učím a tam majú deti tiež problém s učiteľkou angličtiny...

sissy27
2. jún 2013

@slniecko93 a prečo sa jej rodičia boja, prečo sa boja situáciu nejako riešiť? čo je to sedemhlavý drak? kto sa má tých deciek zastať keď nie vlastní rodičia? treba podať písomnú sťažnosť riaditeľovi školy, ak to nepomôže, tak treba ísť vyššie...ale rozhodne sa netreba báť 😠

slniecko93
autor
3. jún 2013

@cerez
@siska765
@aristka
@zuzkabeno
@550
@sissy27 Dakujem za odpovede, ukazem to kamaratke nech sa neboji a ide riesit. Chlapec je inteligentny, poslusny, nikdy s nim nebol problem ani v skole ani doma. Ta ucitelka nie je vhodna ani k zvieratam, tiez som toho nazoru, ale ma kontakty vsade kade ... vraj sa uz na nu vela krat boli stazovat, nic sa nezmenilo, riaditel ju kryje asi.
@cristin_7 Z principu ti na to nedam odpoved, moze ale nemusi to byt ona.

cristin_7
3. jún 2013

@slniecko93 pokiaľ píšeš, že tam je riaditeľ, tak to asi nebude naša škola, tam máme riaditeľku...

natiblaskova
4. sep 2024

@slniecko93 a čo sa jej rodičia boja? Že im dá päťku?keď si zásadne potom na dieťa tak šup ta triednou... Nepomôže tak za riaditeľom.

lukbe
4. sep 2024

@natiblaskova veď to je 11 ročná téma.

natiblaskova
5. sep 2024

@lukbe teraz som si všimla, 😅😂😂😂🙈aj tak by ma zaujímalo ako sa to vyriesilo