Prispeli by ste na darček pre riaditeľku a učiteľku?

8. nov 2022

Do školy mi dieťa chodí tento rok prvýkrát a v decembri odchádza riaditeľka a učiteľka má tento rok jubileum. Mamičky sa im chcú po 15€ skladať na darček avšak pre mňa sú to úplne cudzie osoby, dostali na začiatku roka kávu a sladké, keď mal malý narodeniny každá dostala zákusok ale toto mi príde veľa. Sme však malá dedina kde sa ohovára jedna radosť a viem že keď neprispejem bude zle, mne je však proti srsti skladať sa niekomu cudziemu keď si ani ako rodina medzi sebou nedávame darčeky iba na jubilea.

tessa2299
8. nov 2022

A ucitelky sa skladaju kazdemu z deti po 15€, ked odchadzaju na druhy stupen?

7miriam77
8. nov 2022

Nedala by som urcite 15 e, to sa mi zda veľa...prispela by som mozno 5 e

lindous
8. nov 2022

Zložila by som sa na symbolický dar, symbolickou sumou, ale 15€ sa mi zdá veľa, to čo za dary chcú kúpiť?

doriiis
8. nov 2022

Prispela by som...my každý rok kupujeme niečo tr.ucitelke na Vianoce,meniny,narodeniny

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzitok
8. nov 2022

15,-€ dat za dieťa sa mi nezdá veľa. Zdá sa mi to však extémne veľa pri spoločnej sume, keď dajú všetky deti. To čo sa bude kupovať? Dovolenka? Inak tiež máme na dedine takéto zvyky, takže úplne chápem.

autor
8. nov 2022

Nevieme, iba manželovi dnes ráno jedna z nich povedala že sa zberajú a že si ho pridali do nejakej skupiny a poslali mu číslo účtu ... Mne nikto nič nepovedal ani nič nepýtal odomňa :D asi preto že vedia že ja musím mať všetko spísane :D v škôlke je len 19 deti , je to zmiešaná trieda a beriem že keď tie osoby poznajú aj mimo škôlky tak ok nech im dajú mimo toho ale ja sa s nimi vidím rano a poodebe Max minútu..

andrea_82
8. nov 2022

mne sa síce 15€ zdá tiež celkom dost. Ale je to pre dve osoby, takže na jednu 7,50€. Ty píšeš, že pre teba sú to cudzie osoby. Ale tvoje dieťa sa s nimi už 2 mesiace stretáva denno-denne. Keby si prišla do novej práce a skladali by ste sa po 2 mesiacoch kolegyni, tak by si neprispela?

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
8. nov 2022
palicka
8. nov 2022

@tessa2299 ja áno, dokonca sk odo mna každý odnáša darček k Vianociam

lenkakravcova
8. nov 2022

Zisti co chcú kúpiť. To som fakt zvedavá. 20 deti po 15€ = 300€ pre učiteľku. A riaditeľke ešte viac.. Hm

miamaria
8. nov 2022

Nechapem preco sa idete skladat rodicia na ucitelske darceky? Kolektiv sa nesklada ci ako, nerozumiem tomu... Ja by som neprispela, nech si mysli o mne kto chce, co chce

autor
8. nov 2022

@palicka tak to je pekné 🙂 u nás sa vždy deťom kupovali z príspevkov

nika11103
8. nov 2022

No takze 15 EUR za dve osoby , to je 7,50 na osobu krát 19 deti je 142,50. Okrem nich riaditeľka odchádza a druha učiteľka ostáva má jubileum oni dve sa skladať nebudú alebo len pre tu druhu samozrejme alw to je jedno ešte okrem nich sú koľko dve učiteľky ? To je jedno suma sumárum nech 160 eur je na osobu na odchodne pre pani riaditeľku a pani učiteľku jej jubileum mi to príde adekvátne . Samozrejme by sa im mohla kúpiť aj kytica za 30 eur to by tá asi viac potešilo , ale tie ženy niekoľko deti vychovali … podľa mna si to zaslúžia 15 eur na rodinu preboha predsa nemôže byt v dnešnej dobe taká devastujuca suma , ja by som určite prispela.

autor
8. nov 2022

@lenkakravcova ja fakt neviem ...nikto mi nič nepovedal a vieš ako je to s chlapmi ak mu aj povedali tak zabudol :D

palicka
8. nov 2022

@lenkakravcova deti majú 19 a pokial som pochopila, je to cena pre obe. Ale áno, aj mne to príde dosť. Na druhej strane, ak by kupovali každý sám, tak za tu cenu max po 1 ozdobenej ruzicke. Ja by som sa však prispôsobila, pokial tam moje diét chodí, je spokojne, zas 15€ nie je neskutočný peniaz. Pokial to je pre teba veľa, tak by som to jednoducho vysvetlila, že to máš inac

autor
8. nov 2022

To mám aj doktori niečo kúpiť za to že tieto dva mesiace videl moje dieťa častejšie ako tie učiteľky ?

nika11103
8. nov 2022

Autorka na čo zakladas diskusiu keď očividne si proti tomu prispieť a splietas tu dve na tri o doktorovi . Áno aj predavačke v obchode sa zlož na odchodné veď chodíte do obchodu predsa a deti ju poznajú . Ja sa nečudujem že sa tie učiteľky bavia radšej s tvojim muzom 🙂)) 🤫🤫

zirafienka
8. nov 2022

To je zaujímavé, akí sú niektorí rodičia akční. Veď tie deti určite nevedia, že pani učiteľka bude mať jubileum. A ktoré z detí tie dary odovzdá. Či sa postaví s darom do radu 19 rodičov, alebo len 2 iniciátori, ktorí sa blysnú v očiach pani pedagogičiek😂

miamaria
8. nov 2022

@zirafienka presne

veronika3110
8. nov 2022

ved keď nechceš, tak nedávaj...
naši predškoláci keď končili, tak ja som bola v tej triede rok, lebo predtým 3 roky tam bola uč., ktorá sa stala riaditeľkou... rodičia sa samy od seba poskladali na 3 kytice a 3 také krásne veľké svietniky, nikto ich o to nežiadal, hoci nás to veľmi potešilo
v tomto prípade by som sa asi rodičov opýtala, že o čo ide a že ak chcú, tak môžu prispieť.. ak nie, tak nie... a aj tá suma mi príde dosť veľká...
ale chcem poukázať na to, že niektorí rodičia tu z učiteliek robia neviem čo.. nebojte sa, aj ked mi nedáte čokoládu na začiatku roka, nebudem sa k nemu správať inak ako k tomu, čo mi tú čokoládu dalo... ani na ňom nebudem ,,sedieť" ani nič.. 🙂

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
0silvia0
8. nov 2022

Boze ja tieto skladacie ceremonie tak neznasam😵

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
8. nov 2022

milujem takéto spolky kde sa ľudia skladajú a ani Boh nevie kde e odídu resp. na čo, na aký darček... pre mňa totálna blbosť. Nedala by som ani cent - však čo mám ja s riaditeľkou? mala predsa svoje zamestnanie, načo mám ja jej ešte prispievať... áno , viem som ťažká hus na šklabanie ....😉

nikpa
8. nov 2022

Zbožňujem tieto premotivovane manky 🤦 ako prišli na sumu 15€ na hlavu pre každú učiteľku? Ok, ak sa chcú takto poďakovať keď odchádzaju ale netreba preháňať. Veď detí je dosť, aj po 5€ keby sa zbierali dá sa niečo pekné kúpiť, napr. kytica by úplne stačila.

0silvia0
8. nov 2022

@zirafienka tá čo to vymyslela sa postaví v mene celej triedy pred triedu. Ostatní rodičia ani nedostanú spätnú väzbu čo sa to vlastne za tie peniaze kúpilo a svet sa bude točiť ďalej.

autor
8. nov 2022

@nika11103 tak isto si doktor robí svoju prácu ako učiteľka, nevidím v tom rozdiel a áno aj predavačka je rovnako dôležitá ako učiteľka a tak keď jednému tak aj druhému nie ?
@zirafienka presne toto aj mňa napadlo :D

@elizabet173 neviem čo sa ide kupovať ale myslím že aj keby sa všetci zložíme po 5€ vyjde z toho Krásna kytica pre obe
@0silvia0 detto.... Každý má predsa inú finančnú situáciu

@nikpa absolútne súhlasím

martul
8. nov 2022

Nechápem čo riešiš, je zjavné že nechceš dať tak nedaj. Jedna baba napíše daj, druhá nedaj. A teraz čo spravíš?